Lewacy i PiSowcy już wyją. Dobry wynik Grzegorza Brauna w Gdańsku to dla nich zagrożenie. „Nie można ignorować Konfederacji.” I tu mają rację

Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell

„Prawicowe” media związane z władzą milczą na temat Grzegorza Brauna, lecz reakcje reagującej jak zwierzęta lewicy są jasne: Prawica w Polsce zaczyna być poważnym zagrożeniem dla układu III RP. 12-proc. wynik Brauna w wyborach na prezydenta Gdańska – mimo utrudnień formalnych, braku czasu na dobrą kampanię pokazuje, że – jak stwierdza jeden z internautów, którzy wyją po tym wyniku – „nie można ignorować Konfederacji”. A milczenie reżimowych mediów tylko napędza jej popularności.

12% Pana Brauna świadczy o tym że nie można ignorować konfederacji KORWiN Liroy Braun Narodowcy w wyborach zarówno do EP jak i rodzimego parlamentu. Nie można pozwolić by w tak cywilizowanym kraju w Sejmie znajdowała się koalicja z tak seksistowskimi, eurosceptycznymi poglądami – napisał na Twitterze Szymon Zagórowicz.

Demokracja jest wtedy, gdy ludzie głosują na lewako-liberałów. Prawda Szymuś? – odpisał w komentarzu Kochany Prezes.

To nie jedyna reakcja. Piotr Wielgucki, pisowski propagandysta znany też jako „Matka Kurka”, próbował mówić, że to „spektakularna porażka »narodowców« i piewców ostrego kursu”.

12% przy zerowej promocji w mediach, braku patronatu wielkich partii i praktycznie zerowych środkach na kampanie to mało? – zauważa inny internauta w kontrze do propartyjne tezy.

Skoro jest więcej radości że Braun przegrał niż żalu że jest jak było, to czegoś tu nie rozumiem. Mimo wszystko mam wrażenie, że wyborcom PiS-u bliżej jest do Brauna niż do postkomunistów. I wolałbym narodowców jako opozycję do PiS niż ubeckie popłuczyn – stwierdza inny z internautów.

12%? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą? – dziwi się Tomasz Lis.

Witold Tumanowicz z Konfederacji (Ruch Narodowy) celnie odpowiedział:

– PiSowskie trolle już gardłują, że wynik G. Brauna jest ich zasługą. Paradne! ??? Przecież kandydat PiS poparł M. Skibę. To tylko pokazuje, że wyborcy PiS nie są niczyją własnością a duża ich cześć szuka alternatywy dla partii Kaczyńskiego. #Konfederacja #KoalicjaProPolska

Źródło: twitter.com

67 KOMENTARZE

 1. 12 % do 86 %. Mam nadzieję, że zabolała prawicowe szczury klęska Brauna (i kopiujac wasze myślenie, „czy to jest polskie nazwisko”?). Gdzie ta morda się pchala, no gdzie.

 2. Braun to kretyn i populista stosujacy tania semantyke oparta na cienkich podstawach niedouczenia jego odbiorcow. To jednak nie jest najwazniejsze: pamietaj gnoju, ze obraziles Arke Gdynia i nas – jej par exellannce- kibicow.
  Redakcji prosze aby w zwiazku z tym, ze nie pojmuje nadmiaru wyrazow obcych, nie brala ich za przeklenstwa kolidujace z mowa poprawnosci

  • Do piet nie dorastasz intelektowi Grzegorza Brauna.
   Rozumiem, ze pozostaje ci chamstwo, ale nawet w tym jestes slaby.

 3. Co tu dużo gadać. Braun szedł w górę. Na portalu Trójmiasto miał 36%. I co się stało? To co zawsze. Zrobili konferencję, przyjechał JKM i wyszło jak zawsze. Nie oszukujcie się te 12% to jest klęską.

  • Do glowy ci nie przyszlo sprawdzic wypowiedzi Brauna i jego pelnomocnika o oszustwach podczas wyborow. Kolejny delegat pisowskich i peowskich komunistow, klamiacy o Mikkem. Spadaj.

 4. 12% w tych warunkach jest świetnym wynikiem. Nawet czerwonych i tęczowych doopy z tego powodu rozbolały. Już wyją :-)

  • Hmm… Jeżeli 12% jest tak mało, to czemu poruszyło to tylu lewaków. Jeden z politologów (nic nie wiem, by miał prawicowe sympatie) wynik Brauna skomentował jako ostrzeżenie, jeśli się nie mylę – zwłaszcza dla PiS-u.

  • Przecież przynajmniej 10 z tych 12% głosów to głosy zwolenników PiS, którzy głosowali na Brauna tylko dlatego, że PIS nie wystawił swojego kandydata. To z czego tu się cieszyć?

 5. 12 procent, tylko nie placz prosze ;). No, no… zwyciestwo jak widac bylo na wyciagniecie reki – widac, ze „prawica” ma szasne pogonic lewactwo, a kto wie, moze nawet przescihnac Wiosne Bedronia ;).

  PS. Ten wynik dobitnie pokazuje jak slaba jest prawica i jak uroslo w sile lewactwo we wszystkich jego odmianach: homo, gender, aborcjonisci, antyklerykalowie, etc. Nie rokuje to dobrze dla Polski.

 6. Chruszczow założył się z Kennedym, kto będzie szybszy na 100 metrów. Jako młodszy, bardziej wysportowany wygrał Kennedy.
  Na drugi dzień „Prawda” napisała: „Serce Narodu Radzieckiego Towarzysz Chruszczow zajął zaszczytne drugie miejsce, Kennedy zaś był przedostatni”.

Comments are closed.