Lewacy i PiSowcy już wyją. Dobry wynik Grzegorza Brauna w Gdańsku to dla nich zagrożenie. „Nie można ignorować Konfederacji.” I tu mają rację

Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell

„Prawicowe” media związane z władzą milczą na temat Grzegorza Brauna, lecz reakcje reagującej jak zwierzęta lewicy są jasne: Prawica w Polsce zaczyna być poważnym zagrożeniem dla układu III RP. 12-proc. wynik Brauna w wyborach na prezydenta Gdańska – mimo utrudnień formalnych, braku czasu na dobrą kampanię pokazuje, że – jak stwierdza jeden z internautów, którzy wyją po tym wyniku – „nie można ignorować Konfederacji”. A milczenie reżimowych mediów tylko napędza jej popularności.

12% Pana Brauna świadczy o tym że nie można ignorować konfederacji KORWiN Liroy Braun Narodowcy w wyborach zarówno do EP jak i rodzimego parlamentu. Nie można pozwolić by w tak cywilizowanym kraju w Sejmie znajdowała się koalicja z tak seksistowskimi, eurosceptycznymi poglądami – napisał na Twitterze Szymon Zagórowicz.

Demokracja jest wtedy, gdy ludzie głosują na lewako-liberałów. Prawda Szymuś? – odpisał w komentarzu Kochany Prezes.

To nie jedyna reakcja. Piotr Wielgucki, pisowski propagandysta znany też jako „Matka Kurka”, próbował mówić, że to „spektakularna porażka »narodowców« i piewców ostrego kursu”.

12% przy zerowej promocji w mediach, braku patronatu wielkich partii i praktycznie zerowych środkach na kampanie to mało? – zauważa inny internauta w kontrze do propartyjne tezy.

Skoro jest więcej radości że Braun przegrał niż żalu że jest jak było, to czegoś tu nie rozumiem. Mimo wszystko mam wrażenie, że wyborcom PiS-u bliżej jest do Brauna niż do postkomunistów. I wolałbym narodowców jako opozycję do PiS niż ubeckie popłuczyn – stwierdza inny z internautów.

12%? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą? – dziwi się Tomasz Lis.

Witold Tumanowicz z Konfederacji (Ruch Narodowy) celnie odpowiedział:

– PiSowskie trolle już gardłują, że wynik G. Brauna jest ich zasługą. Paradne! ??? Przecież kandydat PiS poparł M. Skibę. To tylko pokazuje, że wyborcy PiS nie są niczyją własnością a duża ich cześć szuka alternatywy dla partii Kaczyńskiego. #Konfederacja #KoalicjaProPolska

Źródło: twitter.com

Comments are closed.