Sensacyjne doniesienia. Co dalej z trenerem polskich skoczków? Apoloniusz Tajner zabrał głos w sprawie Stefana Horngachera

Stefan Horngacher/foto: PAP
Stefan Horngacher/foto: PAP

Jak twierdzi Apoloniusz Tajner „wszystko wskazuje na to, że Stefan Horngacher zakończy niebawem współpracę z kadrą polskich skoczków”. Jak twierdzi szansa by Stefan Horngacher dalej pracował z polskimi skoczkami jest iluzoryczna.

Przypomnijmy, że po tym sezonie kończy się umowa Stefana Horngachera z Polskim Związkiem Narciarskim. Austriacki trener poważnie rozważa propozycję z niemieckiej federacji, o ile już jej nawet nie przyjął.

Z informacji, które przeciekają do mediów wynika, że nie chodzi o pieniądze a bardziej o to,że trener z rodziną mieszka właśnie w Niemczech.

„Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że negocjacje z niemiecką federacją skończą się fiaskiem. W tej chwili jest na etapie analizy kontraktu. Wszystko wskazuje na to, że Stefan Horngacher zakończy niebawem współpracę z kadrą polskich skoczków” – przyznał Apoloniusz Tajner na antenie „Radia Dla Ciebie”.

Jednak ostateczna decyzja czy Stefan Horngacher dalej będzie szkolić naszych orłów zapadnie przed zawodami Pucharu Świata w Planicy (21-24 marca).

„Jest kilka rozwiązań dotyczących następców Horngachera – Werner Shuster, Alexander Stoeckl czy trener niemieckich skoczkiń Andreas Bauer. To główni kandydaci” – zdradził prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: Radio dla Ciebie

Comments are closed.