Świat na krawędzi III wojny światowej. Rosja zachodzi USA od tyłu. Do Wenezueli przyleciał rosyjski bombowiec nuklearny. Kreml blokuje próbę przewrotu

Rosyjskie bombowce Tu-160 będą stacjonowały na Karaibach. Fot. twitter
Rosyjskie bombowce Tu-160 będą stacjonowały na Karaibach. Fot. twitter

Do Wenezueli dotarł wczoraj rosyjski bombowiec nuklearny Tu-160. Rosja buduje na jednej z wysp na Morzu Karaibskim należących do Wenezueli bazę dla swoich ciężkich bombowców przenoszących rakiety z nuklearnym ładunkiem. Prezydent bankrutującej Wenezueli Nicola Maduro wyraził na to zgodę! To właśnie dlatego Amerykanie zorganizowali tam przewrót.

W tej bazie będą stacjonowały strategiczne, ponaddźwiękowe ciężkie bombowce Tu-160 klasy Tupolew. Tu-160 może przelecieć ponad 12 tys. km bez tankowania. Rosyjskie maszyny będą więc miały w zasięgu praktycznie całe Stany Zjednoczone.

Zgodnie z prawem wenezuelskim, w Wenezueli bazy wojskowe nie mogą być zakładane przez obce państwa, ale możliwe jest tymczasowe rozmieszczenie samolotów bojowych. Nikt w tym kraju bezprawia nie będzie oczywiście przejmował się jakimiś ograniczeniami prawnymi. Rosjanie założą normalną bazę, a Maduro dostanie pieniądze.

Założenie tej bazy na zachodniej półkuli niewątpliwe kojarzy się z kryzysem kubańskim w 1962 roku, kiedy to sowieci zaczęli montować na Kubie swoje rakiety. To doprowadziło niemal do wybuchu III Wojny Światowej. Teraz można sądzić, że Amerykanie zareagują równie stanowczo, jak wtedy prezydent Kennedy.

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo już zareagował ostro mówiąc: „Rząd Rosji wysłał bombowce na południe do Wenezueli. Rosjanie i Wenezuelczycy powinni widzieć że są dwoma skorumpowanymi rządami marnotrawiącymi fundusze publiczne, tłumiącymi wolność, podczas gdy ich społeczeństwa cierpią”.

Rosyjski ekspert wojskowy, pułkownik Szamil Garejew, stwierdził, że długoterminowa obecność w Wenezueli była decyzją rozsądną pod względem ekonomicznym.

„Nasze strategiczne bombowce nie tylko nie będą musiały wracać do Rosji za każdym razem, ale także nie będą wykonywać tankowania z powietrza podczas misji patrolowej w obu Amerykach” – dodał.

Rosyjski pułkownik Eduard Rodiukow powiedział, że posunięcie to było odpowiedzią na amerykańskie zagrożenie po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącej wycofania się z traktatów nuklearnych.

Nie ulega wątpliwości, że założenie „nuklearnej” bazy na styku Ameryk: Południowej i Środkowej strategiczny ruch, który powoduje, że Rosjanie zachodzą USA od tyłu. Na odpowiedź Waszyngtonu nie trzeba było długo czekać. Od kilku tygodnia trwa powolne obalanie prezydenta Maduro. Promowany przez wenezuelskich przywódców socjalizm i komunizm nie przeszkadzał Amerykanom tylko do momentu pojawienia się tam rosyjskich oddziałów.

Tymczasem zaraz po przysłaniu swojego samolotu Rosjanie zaczęli grozić. – Zrobimy wszystko by powstrzymać amerykańską interwencję w Wenezueli – zapowiedzieli. Wygląda na to, że próbują tam wprowdzić „wariant syryjski”.

Źródło: PAP, nczas.com

34 KOMENTARZE

 1. „Promowany przez wenezuelskich przywódców socjalizm i komunizm nie przeszkadzał Amerykanom tylko do momentu pojawienia się tam rosyjskich oddziałów.”

  Nie chodzi o żaden socjalizm! USA od wielu lat nienawidzą Wenezueli, ponieważ jest to kraj, który nie godzi się na jankeski nowy porządek świata. I tyle!

  • No jasne. Wolisz porządek hitlerowsko-stalinowski od jankeskiego? A może tęsknisz za XIX wiekiem i zaborami?

   • A czym różni się porządek amerykański od hitlerowsko-stalinowskiego? Dziś praktycznie niczym, nawet obozy dla własnych obywateli już przyszykowali.

    • No na przykład tym że
     1. Amerykanie nie zabijają Polaków a Hitler i Stalin zabijali
     2. w USA nie ma obozów koncentracyjnych
     3. z USA można w każdej chwili wyjechać a z III Rzeszy i ZSRS nie było można
     4. w USA są wysokie koszty pracy

     • 1. Amerykanie ponoszą współwinę za śmierć ofiar represji komunistycznych po zdradzie Polski potwierdzonej przez USA w Jałcie, Teheranie i Poczdamie. Dodatkowo obywatel USA będący częścią formacji wojskowej armii amerykańskiej może zabić Polaka i nie podlega polskiemu prawu.

      2. Na terenie USA nie ma obozów koncentracyjnych bo zakazuje tego konstytucja USA ale USA ma obozy koncentracyjne poza obszarem USA (tzw detention centers/camps) najsłynniejszy jest ten na Kubie – Guantanamo Bay detention camp.

      3. Od niedawna – jeszcze parę lat temu np nie można było jechać na Kubę bezpośrednio.

      4. Mit kosztów pracy – koszty pracy są związane bezpośrednio z kosztami życia. W USA żyje lub posiada obywatelstwo USA bardzo wielu ludzi bogatych i bardzo bogatych. Większość osób najlepiej zarabiających również posiada obywatelstwo USA.

     • 1. Rosjanie są winni śmierci 1 mln Polaków w Katyniu i na Syberii. Dlatego prawica wychwala KGBowca Putina i tęskni za Stalinem.
      2. W III Rzeszy i ZSRS były obozy koncentracyjne dlatego prawiczki tęsknią za Hitlerem, Stalinem i Putinem oraz nienawidzą demokracji.
      3. Na Kubę z USA można zawsze było przepłynąć bezpośrednio łodzią z Miami. Ale co dziwne dla mikkistów ludzie uciekali z Kuby do USA bo na Kubie nie było demokracji tylko prorosyjska dyktatura Castro.
      4. No ale wg mikkistów wysokie koszty pracy są złe więc bogaci ludzie powinni starać się o obywatelstwo Rosji gdzie są niskie koszty pracy.

   • Alo Wilk @
    Wolę normalny świat wolny od masońskiego NWO i hegemonii USA, które w swojej krótkiej historii zrobiło więcej napaści zbrojnych niż jakikolwiek inny współczesny kraj.
    Powielasz propagandę żydowskiego PiSu: „Jak nie USA to komuna”. Pasujesz poglądami do PiSiorów i lewizny.

    Kłamczucho! Polaków w Katyniu mordowały sowieckie żydziska, Stalin Gruzin, Beria żyd.

    Kto popiera USA ten jest idiotą i zdrajcą!

    Jeśli używasz określenia „prawiczki” to chyba zapominasz na jakim forum jesteś. Idź sobie na stronę Biedronia.

  • Polska może uratować świat przez dokonanie INTRONIZACJI JEZUSA NA KRÓLA POLSKI A TO BĘDZIE REAKCJA NA CAŁY ŚWIAT I LEKARSTWO DLA INNYCH ….A CZEGO BOJĄ SIĘ TEGO DOKONAĆ TAK ZWANI PASTERZE KOŚCIOŁA….TRZYMANI RĘKAMI MASONÓW ??????????????

  • Po wypowiedziach w stylu wymóżdżonych propaganda postmagdalenkwych progenitur ja Ania Wilk widac jakich mamy wyborcow. Rece opadaja !

 2. „Rosjanie i Wenezuelczycy powinni widzieć że są dwoma skorumpowanymi rządami marnotrawiącymi fundusze publiczne, tłumiącymi wolność, podczas gdy ich społeczeństwa cierpią”. Aha! No to mnie nareście „oświecili”… Amerykanie, rdzenni Europejczycy i wielu innych mają pełną wolność, sprawiedliwość etc. i statystyczni wszędzie żyją jak Carringtonowie?

  • W Rosji pensja minimalna to 500 zł miesięcznie to ideał polskich prawiczków widocznie te niskie koszty pracy.

   • Mylisz się, chodzi o dodatkowe obciążenia pensji. Pracodawca dziś ma zapłacić za to (!!!), że zatrudnia. Proszę przestać wreszcie pleść bzdury na tym forum i obliczyć kwotę brutto z 3000 netto plus koszty pracodawcy.

    • No ale przecież możesz przenieść biznes do Rosji czy Chin gdzie nie masz dodatkowych obciążeń pensji. W czym problem?

   • A jednak więcej ruskich roboli jeździ na wakacje do Egiptu niż z jewropejskiego i projankeskiego Polin.

 3. To będzie miała Wenezuela w nagrodę teraz ruski porządek – nic, tylko palce lizać i piać z zachwytu. SAm dobrobyt i wolność.

  • To mówisz Stasiu, że ten dobrobyt i wolność w Afryce i na BW to też robótka ruskich? No i pacz jacy zdolni, wszyscy podejrzewają innych o ten „desant” na Europę, (i pół Europy palce liże i pieje a w Afryce dopiero!)ciemniejszych nowych „europejczyków” a to robótka też wg. ciebie ruskich? Ot, nie podejrzewałam…

 4. Szkoja że tekst napisany z takim jadem. Przejrzyj człowieku na oczy, czas amerykańskiego bandytyzmu kończy się…

  • Poprostu jest napisany dla rusofobów którzy uwierzą we wszystko co im sie pod nos podstawi.To co widnieje powyżej jest którąś z rzędu kalką z hamerykanskych strachów dla maluczkich.Ale nie to jest aż takie śmieszne.Otóż ośmieszają się na okrągło nawet dyplomaci wysokiego szczebla,kłamiąc bezczelnie w żywe oczy.Najgorszą rzeczą w polityce jest utrata wiarygodności,a to mają już opanowane do perfekcji.Wide tak idiotyczna sprawa 5G,gdzie posunęli się nawet do tak ordynarnego straszenia maluczkich zagrożeniem śmiercią dla użytkowników chińskiej technologii.Naturalnie hamerykanska leczy wszystkie choroby,nawet raka odbytu.Drobny szczegół to ten,że chińska jest 3 okrążenia równika przed nimi.To znaczy iż popełniono „drobny”błąd inwestycyjny i zamiast inwestować w elektronikę,
   zbudowano kilka zbytecznych lotniskowców,które niestety lecz raczej się nie zwrócą.Podobnie jak
   fakt,że wydano multum kasy na wojenki w „obronie” narodu wybranego.Za to poczekamy kilkanaście lat
   i Chińczycy będą wydawać Amerykanom wizy na Księżyc.A co będzie jeśli warunkiem wydania wizy będzie posiadanie napletka?Ajwaj.

   • Zlituj się człowieku Chińczycy nie potrafią nawet samochodu i samolotu wyprodukować.

 5. A Makrela dalej pompuje hajs Wladimirowiczowi… oj coś czuje, że tak dlugo z Trampkiem pogrywać się nie da

 6. Nie zareagują równie stanowczo, bo usa to kolos na glinianych nogach jak i obecie całe nato. Całkowity rozkład idei, kryzys ekonomiczny. Putin to obecny Car Europy i tylko robienie dobrej miny do złej gry pozostało Niecom czy Francji. To koniec nato jako sojuszu.

 7. Jest to normalny, turboodrzutowy bombowiec a nie żaden nuklearny, barany. Nuklearnym bombowcem miał być Tu-119 ale program wstrzymano i nie powstał ani jeden samolot tego typu.

Comments are closed.