Tak się kończy wolność! Rząd chce wyeliminować płatności gotówkowe. Bosak ostrzega: „Korporacje i rząd będą miały pełny wgląd w każdy nasz wydatek”

Pieniądze i Krzysztof Bosak/fot. Pixabay/YouTube/wPolsce (kolaż)
Pieniądze i Krzysztof Bosak/fot. Pixabay/YouTube/wPolsce (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Krzysztof Bosak podkreśla, jak wielkie niebezpieczeństwo dla wolności niesie ze sobą przyspieszanie prac przez rząd nad wyeliminowaniem gotówki z obiegu i zastąpienie jej wyłącznie kartami lub czipami. Ostrzega, że w efekcie – jak w przypadku mediów społecznościowych – korporacje mogą zacząć „deplatformować”, czyli po prostu usuwać usługę u osób myślących inaczej, niż w sposób pożądany.

Nawet 150 tys. terminali płatniczych chce w tym roku dofinansować @bezgotowkowa. Do końca roku w ofercie kilku agentów mogą pojawić się SoftPOS-y, umożliwiające przyjmowanie płatności na smartfonach – poinformował Piotr Sobolewski.

Fundacja powołana m. in. przez rząd przyspiesza przygotowania do bezgotówkowego obrotu w PL. Gdy terminale będą już wszędzie zacznie się gadanie, że gotówka jest droga, niewygodna i niebezpieczna. Skończy się tak, że rząd i finansowe korpo będą miały wgląd w każdy nasz wydatek – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Tak kończy się wolność – dodał i zwrócił uwagę, że „najweselej będzie, jak finansowe korpo stwierdzą – tak jak korpo internetowe – że będą »deplatformować« tych co mają »nieodpowiednie« poglądy żeby walczyć z nienawiścią”.

I okaże się, że polskie sądy – jak ws. facebooka – nic za bardzo nie mogą – podsumował wiceprezes Ruchu Narodowego.

W dyskusję włączył się Adam Gwiazda. Potwierdził, że tego typu sytuacje już teraz mają miejsce na Zachodzie.

We Francji znam księdza, którego bank wyrzucił ot tak po prostu, bez żadnego finansowego powodu (żadnych długów ip.), mimo istniejącego w ustawodawstwie „prawa do konta”. Nie może dostać nawet pensji z kurii, bo musi być czek lub przelew, gotówką nie wolno powyżej pewnej kwoty – napisał Adam Gwiazda.

Źródła: twitter.com/nczas.com

Comments are closed.