Islamskie uczennice i flagi LGBTRTVAGD/fot. Flickr/Pixabay (kolaż)
Islamskie uczennice i flagi LGBTRTVAGD/fot. Flickr/Pixabay (kolaż)
REKLAMA

Szkoła podstawowa w Birmingham przerwała lekcje z tzw. edukacji seksualnej po tym, jak w ramach religijnego protestu setki dzieci wypisały się z nich. Muzułmańscy rodzice wypisali swoje dzieci ze szkolnej seksualizacji.

Szkoła Parkfield w Saltley w Birmingham co tydzień miała u siebie protesty islamskich rodziców. Stwierdzili oni, że szkoła na tzw. lekcjach edukacji seksualnej promuje homoseksualizm i transseksualizm. Nie wyrażali zgody, by tak indoktrynowano ich dzieci.

REKLAMA

Dyrekcja szkoły w końcu się ugięła. W specjalnym liście poinformowano, że – aby nie dyskryminować części dzieci – lekcje tzw. edukacji seksualnej będą w ogóle wycofane.

W zeszłym miesiącu „The Guardian” informował, że asystent dyrektora szkoły otrzymał petycję od ponad 400 rodzin w większości muzułmańskich. Wzywano w niej władze do likwidacji lekcji tzw. edukacji seksualnej.

Brytyjskie media podkreślają, że to nie pierwszy taki przypadek. Również w Birmingham w innej doszło do podobnego sporu rodziców na tle religijnym z władzami szkoły lobbującymi za ideologicznymi zajęciami z seksualizacji dzieci.

A jak myślicie, co by było, gdyby wśród protestujących rodzin przeważali chrześcijanie?

Źródło: theguardian.com

REKLAMA