Marek Jakubiak i FdR w Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy! „To on obmyślił koncept i nazwę” [WIDEO]

Marek Jakubiak w Konfederacji/fot. Facebook Partia Wolność
Marek Jakubiak w Konfederacji/fot. Facebook Partia Wolność

Dziś o godzinie 11 rozpoczęła się konferencja prasowa Konfederacji w Sejmie. Ogłoszono na niej oficjalnie wstąpienie Marka Jakubiaka i Federacji dla Rzeczypospolitej do propolskiej Konfederacji.

Do rejestracji list został niecały miesiąc. Trwają ostatnie rundy negocjacyjne, a Konfederacja nieustannie się poszerza. W dniu dzisiejszym poszerzy się o przedstawicieli Federacji dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka. To dobrze, że front tych, którzy chcą walczyć o polską niepodległość z Brukselą w Brukseli jest coraz szerszy. To zwiastuje, że na polskiej scenie politycznej wzrasta trzecia siła – która będzie się biła o co najmniej trzeci wynik w tym wyborach europejskich oraz na jesieni – powiedział Robert Winnicki

Nasza niepodległościowa, narodowo-wolnościowa, obywatelska koalicja to alternatywa, która rzeczywiście przemodeluje polityczna scenę polityczną zabetonowaną dotychczas wokół PO i PiS – dodał lider Ruchu Narodowego.

Poseł Piotr Liroy-Marzec podkreślił, że „Konfederacja zaprasza wszystkich”. – Pozostałe dwie frakcje, które obok niby na coś czekają tak naprawdę działają dla dobra PiS-u i nikogo więcej – ocenił Liroy-Marzec i dodał, że Konfederacja „jest otwarta dla wszystkich od centrum w prawą stronę”.

Dzisiejszy dzień jest dowodem na to, jak potrafimy się wszyscy dogadywać mimo różnic i spięć – podkreślił.

Sam Marek Jakubiak powiedział, że „z dniem dzisiejszym przystąpiliśmy do projektu o nazwie Konfederacja”. – Konfederacja dla Rzeczpospolitej to jest projekt, którego głównym celem jest wolna, niezależna, silna i bogata Polska – powiedział Jakubiak.

To jest cel, do którego wszyscy mądrze myślący Polacy powinni przystąpić – przekonywał.

Poseł Artur Zawisza twierdził zaś, że „dzisiaj następuje przełomowy moment”. – Tworzy się siła aspirująca do miejsca na podium w tych wyborach. Do dotychczasowego sojuszu bardzo ideowych narodowców i wolnościowców przystępuje wraz z FdR poseł Marek Jakubiak – człowiek reprezentujący najbardziej normalną Polskę i mąż zaufania zwykłych Polaków. Dawniej żołnierz, przez 30 lat przedsiębiorca – mówił Zawisza.

Dodał również, że „jest politykiem cenionym” i „powszechnie lubianym”. – Poseł Marek Jakubiak miesiące temu obmyślił koncept i nazwę Konfederacja. Dlatego dzisiaj jako FdR konfederujemy się, aby zdobyć to miejsce na podium – powiedział.

Źródło: facebook.com/nczas.com

Comments are closed.