Nadchodzi kolejna zmiana pogody. Już jutro wszyscy ją odczujemy [PROGNOZA POGODY]

Słońce. Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Słońce. Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Tegoroczna zima, której nie ma, najwyraźniej bawi się z nami w ciepło-zimno. W poniedziałek poczuliśmy mocne uderzenie wiosny, we wtorek i środę wiatr i ochłodzenie, a od jutra znowu uderzenie ciepła. Miejscami będzie nawet 20 st. Celsjusza!

W środę na północy i wschodzie kraju miejscami występować będą słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Później zachmurzenie stopniowo będzie się zmniejszać do umiarkowanego, na południowym zachodzie małego, jedynie na Pomorzu i miejscami na zachodzie ponownie wzrośnie do dużego.

Temperatura maksymalna od 3°C na krańcach północno-wschodnich do 11°C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny, na zachodzie południowy, na pozostałym obszarze zachodni, skręcający na południowo-zachodni i południowy.

Prognoza pogody na środę 6 marca 2019. Źródło: pogodynka.pl
Prognoza pogody na środę 6 marca 2019. Źródło: pogodynka.pl

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie i południu oraz początkowo w centrum zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna od 0°C na północnym wschodzie, około 5°C w centrum, do 8°C na zachodzie i lokalnie w rejonach podgórskich Karpat. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, w rejonach podgórskich wiatr lokalnie dość silny, w porywach do 75 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h, południowo-zachodni i południowy (halny).

W czwartek na zachodzie i północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później miejscami wzrastające do dużego.

Temperatura maksymalna od 10°C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, do około 15°C w centrum i 20°C lokalnie na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, na obszarach podgórskich dość i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 130 km/h, południowo-zachodni i południowy (halny).

Prognoza pogody na czwartek 7 marca 2019. Źródło: pogodynka.pl
Prognoza pogody na czwartek 7 marca 2019. Źródło: pogodynka.pl

PAP