W Belgii publicznie wyśmiewają Żydów. Gdyby w Polsce zrobić coś podobnego, mielibyśmy III wojnę światową. Ziemkiewicz: To podlizywanie się muzułmanom [VIDEO]

Różowi Żydzi na festiwalu w Belgii/fot. Twitter You're Talking Antisemitism (kolaż)
Różowi Żydzi na festiwalu w Belgii/fot. Twitter You're Talking Antisemitism (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Na festiwalu karnawałowym w Aalst w Belgii pojawiły się platformy wyśmiewające Żydów. Stylizowani są oni na Chasydów w różowych strojach i stoją na stosach złotych monet, na których też jest szczur. Żydzi protestują, a organizatorzy raczej nic z tego sobie nie robią. Tymczasem gdyby zrobić podobne wydarzenie u nas, zostalibyśmy potępieni przez pół świata.

Proizraelski profil You’re Talking Antisemitism napisał, że „scena z filmu »Borat« staje się rzeczywistością”. – Ten festiwal w Aalst w Belgii w wykonaniu grupy Vismooil’n przedstawia groteskę z epoki nazistowskiej karykaturalnych Żydów chasydzkich otoczonych przez szczury i pieniądze – grzmi prożydowski profil.

Organizatorzy w Belgii: „Stwierdziliśmy, że to będzie komiczne mieć różowych Żydów w korowodzie” (stojących na stosach złotych monet). „Można śmiać się też z innych religii”. Czekamy na próbę z muzułmanami za rok… w centrali jihadu, Belgii – napisała dziennikarka Katie Hopkins

Krótko podsumował to wydarzenie Rafał Ziemkiewicz, zwracając uwagę na konsekwencję Zachodu w szerzeniu multikulturalizmu.

Europa podlizuje się muslimom… W sumie to racjonalne – ocenił Rafał Ziemkiewicz.

Internauci zauważyli też, że gdyby podobny event wydarzył się u nas, mielibyśmy „światową aferę” dokonaną przez „antysemickich, polskich, katolickich potomków zbrodniarzy z Jedwabnego”.

Generalnie spoko w zachodnich mediach? Bo nas by żarli przez pół roku – zauważa GreWo – Czy strona Izraelska zerwała już kontakty dyplomatyczne z krajem na terenie którego obrażono naród żydowski? – pyta Jose Antonio Morales.

Źródło: twitter.com

Comments are closed.