TVN24 - odjazd Źródło: wikimedia, domena publiczna Autor: Drozdi-Pn
TVN24 - odjazd Źródło: wikimedia, domena publiczna Autor: Drozdi-Pn
REKLAMA

Stacja TVN24 przerwała transmisję z konferencji zorganizowane przez byłego kandydata na prezydenta Gdańska, Kacpra Płażyńskiego. Mówił nie to co chcieli usłyszeć. Obnażał nieprawidłowości w gdańskim ratuszu.

Płażyński zapowiedział konferencję prasową wczoraj. Rozpoczęła się ona dziś około 8.45 rano. Początkowo TVN24, tak jak inne stacje informacyjne, prowadził transmisję na żywo z konferencji.

REKLAMA

Została ona jednak przerwana gdyż Płażyński poinformował na niej o nieprawidłowościach w podległym ratuszowi Samorządowym Zakładzie Budżetowym „Gdańskie Nieruchomości”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Jak wytłumaczyli widzom wyraźnie zakłopotani prowadzący liczyli, że Płażyński wypowie się na temat publikacji „Gazety Wyborczej”, iż zarejestrował się jako bezrobotny i pobrał 20.000 złotych dotacji.

Kacper Płażyński ogłosił na konferencji, iż w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami zwrócił się do p.o prezydenta Aleksandry Dulkiewicz z wnioskiem o odwołanie wiceprezydenta Gdańska, Piotra Grzelaka.

Nie jest to jedyny przykład wątpliwych z punktu widzenia etyki działań stacji TVN24. Na skandaliczne traktowanie poskarżył się także lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński.

REKLAMA