Obalają pomnik x. Henryka Jankowskiego. A honorowym obywatelem Łodzi jest pedofil Roman Polański. Sławny żydowski reżyser zgwałcił 13-latkę

Obalany pomnik x. Henryka Jankowskiego i uciekający przez odpowiedzialnością za pedofilię Roman Polański. Fot. twitter
Obalany pomnik x. Henryka Jankowskiego i uciekający przez odpowiedzialnością za pedofilię Roman Polański. Fot. twitter

Trwa wymazywanie x. Henryka Jankowskiego z historii Gdańska za domniemane występki pedofilskie. Zniknie jego pomnik, pozbawiony został honorowego obywatelstwa Gdańska. Tymczasem inny pedofil, żydowski reżyser Roman Polański, wciąż jest honorowym obywatelem Łodzi oraz doktorem honoris causa Łódzkiej Szkoły Filmowej.

– Jeżeli ks. Jankowskiemu odebrano honorowe obywatelstwo #Gdansk, to co z honorowym obywatelstwem @Miasto_Lodz dla oskarżonego o pedofilię Romana Polańskiego? Będzie sprawiedliwie, czy znów „równi i równiejsi”? – pyta x. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Roman Polański w 1978 roku został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej Samanthy Gailey. Zawarł ugodę z amerykańską prokuraturą, w której przyznał się do stosunków seksualnych w tym analnych z nieletnią. Sąd pozostawił Polańskiemu 90 dni na dokończenie projektu filmowego, ale przed ogłoszeniem wyroku Polański uciekł do Paryża. W swej autobiografii Roman by Polanski oskarżył matkę Samanthy o podsunięcie mu córki i szantaż w celu zdobycia angażu. W 2008 roku Samantha Geimer wystąpiła do sądu o umorzenie sprawy, co ma oszczędzić dalszych cierpień jej i jej rodzinie. W międzyczasie także zaczęły się zgłaszać kolejne kobiety, które w ich dzieciństwie miał wykorzystać Polański. Reżyser do dziś nie odpowiedział za swoje czyny pedofilskie.

6 KOMENTARZE

 1. Bo Gdańsk to miasto Niemców i kupców jerozolimskich, księża są pacyfikowani jak za komuny.

 2. Ale Polański jest Żydem, więc jest, przynajmniej w Polsce, całkowicie BEZKARNY.
  Bo w USA został PRAWOMOCNIE skazany za wielokrotny gwałt na nieletniej.
  Poprostu w Polsce Żydom wolno wszystko. Wolno gwałcić, kraść i kłamać. A kto się sprzeciwi jest antysemitą i powinien zostać publicznie powieszony.

 3. Bedziemy wieszac, tylko sie przeprowadzimy z Hajfy do Polin!!! Wszystkich was polaczki obrzezamy!!!

 4. Niestety,lecz tak po prawdzie,nie ma kogo posadzić na cokół.Wyglada na to iz Polacy najbardziej boją się uczciwego audytu,bo kto by wtedy został na świeczniku.Nawet legendy sypią się już po dekadzie.Inna sprawa,że tacy autorzy jak i legendy.Normalna dewaluacja.

 5. Co prawda Polański pedofilem nie jest (pokrzywdzona była dojrzała), ale gwałcicielem jest niewątpliwie (odurzył współżyjącą już ze swoim chłopakiem dziewczynkę narkotykiem). A zatem Łódź szczyci się gwałcicielem. Można go tak nazwać i należy. A potwierdza to ugoda zawarta z pokrzywdzoną.

  Natomiast ksiądz Jankowski tak długo nie powinien być nazywany pedofilem, jak długo brak na to dowodów.
  Na miejscu kurii, lub jego rodziny wytoczyłbym proces.

  • „pokrzywdzona była dojrzała”? 13 lat, k*rwa, czy ty siebie słyszysz? Kogo chcesz usprawiedliwiać, pedofila?

Comments are closed.