Rzecznik Praw Dziecka ostro do Trzaskowskiego. Padły niewygodne pytania do Prezydenta Warszawy

Rzecznik Praw Dziecka oraz Rafał Trzaskowski. / foto: Wikipedia
Rzecznik Praw Dziecka oraz Rafał Trzaskowski. / foto: Wikipedia

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak wezwał prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do złożenia wyjaśnień w sprawie wprowadzenia zasad deklaracji LGBT+ do edukacji szkolnej. Oficjalne pismo w tej sprawie RPD skierował w piątek.

Pawlak poinformował Trzaskowskiego, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele sygnałów od obywateli i organizacji społecznych, „wyrażających głęboki niepokój związany z zamiarem wprowadzenia do edukacji szkolnej zasad przewidzianych w deklaracji LGBT+”.

Dlatego też skierował do prezydenta pytania dotyczące realizacji zapisów deklaracji, odnoszących się do edukacji seksualnej oraz problematyki LGBT. Rzecznik poprosił o odpowiedź, „jakie korzyści i dobra ma nieść pana zdaniem realizacja deklaracji LGBT+ w zakresie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi poglądami?”

Domagał się wyjaśnień, na jakiej podstawie prawnej ma być wprowadzona do programu nauczania w warszawskich placówkach oświatowych „holistyczna edukacja seksualna” oparta na standardach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Przy okazji zwrócił uwagę, że standardy WHO nie są obowiązującym prawem ani też nie znajdują się w podstawie programowej ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Rzecznik wyraził zainteresowanie tym, czy „edukatorzy seksualni mający realizować koncepcje zawarte w deklaracji będą wywodzić się z organizacji reprezentujących środowisko LGBT? W jaki sposób i spośród kogo będą dobierani edukatorzy?”

Pawlak zapytał również, „kto i w jaki sposób będzie weryfikował doświadczenie i stan wiedzy edukatorów w zakresie edukacji seksualnej dzieci? Kto i na jakiej podstawie (…) będzie szkolił nauczycieli (tzw. latarników)?” Z jakich środków i na jakiej podstawie prawnej będą realizowane założenia deklaracji? „Czy +holistyczna edukacja seksualna+ – zgodnie z standardami WHO, na które powołuje się deklaracja – ma objąć przedszkola i najmłodsze dzieci w wieku szkolnym?”

Odnosząc się do zawartych w standardach WHO wskazówek, RPD skierował pytania do Trzaskowskiego o to, „czemu ma służyć edukacja seksualna, którą +należy rozpoczynać przed 4. rokiem życia+, a nawet +w momencie narodzin+? Jakie cele mają zostać zrealizowane poprzez przekazywanie dzieciom w grupach wiekowych 0-4 i 4-6 lat informacji na temat +radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa+? Jakie cele mają zostać zrealizowane poprzez przekazywanie dzieciom w grupach wiekowych 0-4 i 4-6 lat treści związanych z +odkrywaniem własnego ciała i własnych narządów płciowych+ oraz +wyrażaniem własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście zabawy w lekarza+? Jakie cele mają zostać zrealizowane poprzez przekazywanie dzieciom w grupie wiekowej 6-9 lat informacji na temat +zadowolenia i przyjemności z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja)+? Jakie cele mają zostać zrealizowane poprzez przekazywanie dzieciom w grupie wiekowej 9-12 lat informacji na tematy o treści: +pierwsze doświadczenia seksualne+ oraz +przyjemność, masturbacja, orgazm+?”.

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+) w Warszawie. W dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO, bezpieczeństwa osób LGBT+, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, działania na rzecz wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej. (PAP)

16 KOMENTARZE

  • Kim jest nowy Rzecznik Praw Dziecka ???
   Nowy Rzecznik Praw Dziecka jest CZŁOWIEKIEM BISKUPÓW, a więc kolesi PEDOFILÓW W SUTANNACH !!! TAK !!! Taka jest polska rzeczywistość opanowana przez katolickich obłudników !!!
   Wykształcenie: najpierw w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łodzi, a później na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
   STUDIOWAŁ PRAWO KANONICZNE, a pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. abp. prof. Andrzeja Dzięgi, którego w 2009 r. Benedykt XVI mianował arcybiskupem szczecińsko-kamieńskim, a prezydent w tym roku odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderem Odrodzenia Polski.
   Abp Dzięga jest także członkiem zespołu ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja. I, oczywiście, gorącym zwolennikiem prawnej ochrony życia „dzieci poczętych”.
   Najdłużej w swoim życiu, bo przez ponad 11 lat (2005–16), Mikołaj Pawlak pracował jako adwokat przy sądach kościelnych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
   Tą nominacją PiS wyraźnie załatwia sobie naganianie z ambony wyborców do głosowania na siebie, za prawdopodobnie przymykanie oczu na pedofilię kleru !!!
   Jeszcze nigdy Polską nie rządziła tak wredna partia jak PiS, która zawarła sojusz z przestępczym KRK !!!

    • Fakty moje /mity twoje stąd ta wściekłość . Uważaj episkopalny, bo ci żyłka pęknie.

 1. Brawo dla tego Pana, spełnia swoje obowiązki i broni dzieci przed jawną sodomią!!!

 2. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 3. Ja nie rozumiem o co ten szum. Jedyną instytucją władną do wprowadzania zmian w programie nauczania, łącznie z zakresem zajęć dodatkowych , jest Ministerstwo Edukacji. Koniec kropka!. Samorząd jest tylko jednostką organizacyjną. Koniec kropka!. Nie ma w Polsce takiego prawa które dawało by możliwość samorządowi wprowadzania jakiegokolwiek równoległego systemu nauczania w jakiejkolwiek dziedzinie.
  PiS boi się przed wyborami tupnąć nóżką. minister powinna wyjść i powiedzieć, Trzaskowski na drzewo, Nie Masz Prawa.

 4. Ale nigdy nie wyjdzie i nie powie,” biskupi na drzewo”
  PiSlam w całej okazałości.

 5. Dlaczego wasz rzecznik nie sprzeciwi się takim państwowo, edukacyjnym praktykom ?
  Myśleć, myśleć, myśleć !
  List do Wydawnictwa katolickiego M w sprawie książki “Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny”stworzony przez katolickiego księdzawe Francji. Tam w atmosferze skandalu został definitywnie wycofany.Dlaczego rzecznik waszych dzieci tym się nie zajmie?

  „Z zaniepokojeniem przyjęliśmy informacje o treściach zawartych w poradniku autorstwa Jeana-Benoit Castermana pt. „Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny” wydanym nakładem Wydawnictwa M.

  ” Jeśli Cię zaczepiają sama jesteś sobie winna: kusisz los.”

  „Jak powiedzieć nie nauczycielowi czy szefowi pedofilowi (…) Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, ze schlebia Ci zainteresowanie, które kieruje w Twoją stronę, ale że będzie Ci jeszcze milej, jeżeli będzie Cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku. (…) Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła”.

  „Proś Najwyższego, który czyni cuda w sytuacjach takich jak te. Może „potrząsnąć” sercem Twojego prześladowcy, który w końcu zostawi Cię w spokoju”.
  To tylko wybrane cytaty, które budzą nasz zdecydowany sprzeciw.
  Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 27 lat zajmuje się przeciwdziałaniem wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Z badań wynika, że tego problemu doświadcza 1 na 7 dzieci. Wiemy, jak ważna w zapobieganiu temu zjawisku jest właściwa edukacji dzieci i młodzieży, oparta na wynikach badań i sprawdzonych informacjach. Edukacja taka powinna rzetelnie informować o tym, jakie zachowania są niewłaściwe i kto jest za nie odpowiedzialny (zawsze i wyłącznie sprawca), wzmacniać w dzieciach i młodzieży postawę asertywności i sprawstwa, uczyć zdecydowanych reakcji i strategii obrony, informować o konkretnych miejscach, w których można znaleźć fachową pomoc.
  Wspomniany poradnik nie ma z taką edukacją nic wspólnego. Poradnik zawiera szereg fragmentów dotyczących problematyki wykorzystania seksualnego nieletnich, które zafałszowują problem, utrwalają krzywdzące stereotypy, obwiniają i poniżają ofiary, nakłaniają ofiary do „szacunku” wobec sprawcy i przyjmowania postawy uległości, wzmacniają poczucie bezradności, a tym samym zwiększają zagrożenie dla dzieci.
  Dlatego apelujemy o niezwłoczne wycofanie ze sprzedaży całego nakładu ww. pozycji”

 6. Panu trzaskowskiemu Polska pomyliła się z pedalska Holandia chyba. W żadnym wypadku nie wolno nam ustępować nawet na krok przed kroczącym zwyrodnieniem i ohydną ideologia lgbt. Ani kroku wstecz, obnażać , piętnować , oskarżać i starać się wyplenić to całe środowisko pedalsko-sodomistyczne. Za chwilę będziemy tu mieć dziki zachód z całą jego obłudna otoczką. Małżenstwo to mężczyzna i kobieta. Pedał z pedałem nigdy nie będzie polskim ideałem!!!!

 7. Ja swoich dzieci NIGDY nie puszczę na takie „zajęcia”!! Katolicki kraj a pozwala na takie numery…..Pędzie do psychiatryka tam gdzie ich miejsce a całe to gowniame lgbt rozwiązać i pozamykac w izolatkach.
  NIE DLA PEDZI/LEZB chorych się leczy……..

Comments are closed.