To one wykończą ludzkość! Eksperci nie mają wątpliwości: mogą przynieść śmierć połowie z nas

Komar, zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Komar, zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Nie ma chyba na świecie osoby, która lubi ich towarzystwo. Komary, bo o nich mowa to jednak nie tylko nielubiani towarzysze ale także śmiertelne zagrożenie dla ludzkości.

Zdaniem naukowców zajmujących się chorobami zakaźnymi przenoszonymi przez owady z Uniwersytetu w Oxfodzie, do 2050 roku komary radykalnie rozprzestrzenią takie choroby jak: denga, żółta febra i wirus Zika.

Powodem, dla którego zagrożenie stanie się realne jest fakt, że dwa najgroźniejsze gatunki komarów Aedes Aegypti i Aedes Albopictus stale zwiększają obszar występowania. To właśnie te dwa wyżej wymienione gatunki są winne zdecydowanie największej liczbie chorób zakaźnych przenoszonych przez te owady.

Przykładem śmiertelnego zagrożenia dla naszego zdrowia może być np. wirus Zika, który jest niezwykle niebezpieczny dla kobiet będących w ciąży. Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku występował zaledwie w kilku krajach Afryki i Azji, teraz można go spotkać także w krajach Ameryki Południowej.

Podobnie jest z żółtą gorączką, która znacząco uszkadza wątrobę oraz wywołuje żółtaczkę. Jeszcze kilkanaście lat temu liczba przypadków liczona była w kilkudziesięciu, teraz liczba zgłoszonych zachorować rocznie zdecydowanie przekracza tysiąc. Od 2017 roku tylko w Brazylii doszło do 1392 potwierdzonych zachorowań, z czego aż 34,2 proc. zakończyło się śmiercią chorego.

To właśnie brak odporności na choroby i szybkie rozprzestrzenianie się komarów może doprowadzić do sytuacji w której, aż połowa społeczeństwa będzie realnie zagrożona śmiertelnymi wirusami.

Źródło: The Independent / NCzas.com

15 KOMENTARZE

 1. Oho, chyba wymyślili nowe szczepionki i zaczynają już akcję marketingową.

 2. Słowo klucz „wirus Zika” już raz narobili ogromnych szkód i musieli wycofać się z genetycznie modyfikowanych komarów. Widać że nie złożyli broni. Zasłaniają się badaniami za własne pieniądze.

 3. Przecież wiadomo że ludzkość wytępi prawica, nacjonaliści i ich ciągoty do dominowania nad innymi i narzucania im co jest słuszne a co nie.

 4. komary przyklejaja sie do organizmow slabych, do ludzi, ktorzy zaniedbali siebie poprzez prace, slaba psychike, otrzymasz odpowiednie dawki chlorku magnezu, mega duze dawki witymin B, a ,,ukaszenia,, spadna do minimum, co rowniez zmniejsza zachorowalnosc.

 5. Czy to przypadkiem nie są komary których modyfikację genetyczną finansował Bill Gates ?

 6. Zika – broń biologiczna, tak jak borelioza i babeszjoza, opracowana w niemieckich obozach koncentracyjnych. Zanim wstąpiliśmy do NATO, lasy były pryskane przeciwko kleszczom i nie było zabronione wypalanie łąk – siedliska kleszczy – „teoria spiskowa” w praktyce !

  • To by się zgadzało. Te eksperymenty Niemcy prowadzili w Alpach już ponad 5000 lat temu, bo w zwłokach Otziego znaleziono DNA boreliozy.

   • czy w XX wieku ktos slyszal o boreliozie na taka skale jak to dzisiaj jest oficjalnie podawane?-NIE, pomimo, ze tylu lekarzy, naukowcow spacerowalo po tej planecie w tym czasie- symptomy chorobowe musialy byc inne ,jak te w dzisiejszych czasach, albo duzo slabsze. Borelioza mogla rowniez przejsc szkodliwa dla nas mutacje.

 7. Co roku grypa mutuje – czytamy w mediach . I co roku firmy farmaceutyczne robią cudowne szczepionki , a na komary – przy obecnej wiedzy nie ma siły. Jak to jest . Czy każą nam sie już szczepić , za gruba kasę ?

 8. Gdy zobaczysz komara jak mu doopa świeci
  Przypiernicz mu gazetą, on dalej nie poleci

 9. Jak Bill Gates twierdzi że jest ludzi zbyt dużo dlatego pracują nad ograniczeniem tej liczebności to wierzę w to. Więc te komary, kleszcze i szczepienia których jest wieki propagatorem i zwolennikiem to trzeba zdać sobie sprawę że to broń biologiczna przeciwko ludzkości.

Comments are closed.