„Globalne ocieplenie to największy przekręt w historii”. Patrick Moore, założyciel Greenpeace demaskuje „ekologów” i ich strategię wykorzystywania dzieci

Patrick Moore, jeden z załozycieli Greenpeace. Źródło: YT
Patrick Moore, jeden z założycieli Greenpeace. Źródło: YT
REKLAMA

Jeden z założycieli organizacji Greenpeace uważa, że ruchy „walczące z globalnym ociepleniem” dopuszczają się największego oszustwa w historii. Za propagandą mającą straszyć skutkami zmian klimatu stoją ludzie, którzy chcą kontrolować świat.

Katastrofa klimatyczna to nic innego jak kampania zastraszania i wywoływania poczucia winy – mówi w rozmowie z Breitbart Patrick Moore, jeden z założycieli Greenpeace. – Boisz się, że zabijasz swoje dzieci, bo wozisz je samochodem i emitujesz dwutlenek węgla do atmosfery. Robiąc to czujesz się więc winny. Nie ma mocniejszych czynników motywacyjnych niż strach i poczucie winy.

REKLAMA

Moore nawiązuje do nowej strategii zastraszania ludzi poprzez wykorzystywanie do tego dzieci.

Według Moore’a cała akcja związana z globalnym ociepleniem jest największym oszustwem w historii.

Nic nie da się porównać z tym ruchem ochrony środowiska – trującej mieszanki ideologii, polityki i religii – mówi Moore. – CO2 to pokarm dla życia, a nie zanieczyszczenie.

Według współzałożyciela Greenpeace spalanie paliw wsparło w ostatniej epoce rozwój życia na Ziemi, bo od czasów epoki lodowcowej poziom dwutlenku węgla w atmosferze systematycznie spadał. Według niego aż do czasów rewolucji przemysłowej poziom dwutlenku węgla był na tyle niski, że roślinność na planecie ledwie była w stanie się odtwarzać.

Moore oskarża działaczy zajmujących się walką z „globalnym ociepleniem” o korumpowanie polityków i traktowanie ochrony środowiska jako narzędzia do politycznej gry. Krytykuje polityków amerykańskiej Partii Demokratycznej za wspieranie tzw „Nowego Zielonego Ładu” przedstawionego przez lewacką kongresmenkę Ocasio-Cortez. Socjalistka chce, by w ciągu 10 lat Stany Zjednoczone całkowicie zrezygnowały z używania paliw kopalnych.

Demokraci równie dobrze mogliby podpisać pakt samobójczy – mówi Moore. – Nie chodzi tylko o ich polityczną przyszłość, ale o przyszłość gospodarki i tych wszystkich ludzi, którym zostanie narzucony Nowy Zielony Ład, który jest całkowicie groteskowym projektem.

Moore uważa, że takie ruchy jak Sunrise Movement stojące za wielkim oszustwem i wspierające lewacką polityk Ocasio-Cortez zaczęły stosować nową strategie polegającą na wykorzystywaniu dzieci do swych celów.

Piorą mózgi tych dzieci wmawiając im, że świat przestanie istnieć w ciągu 10 lat. Myślę, że za tym stoją tez miliarderzy. Chce wiedzieć kim oni są. Powinniśmy ich zdemaskować – powiedział Moore.

Strategia zastraszania dzieci i prania im mózgów realizowana jest również w Polsce. Niemieckie szefostwo Greenpeace chce wywołać strajki uczniów w polskich szkołach pod pretekstem walki o ochronę klimatu. Namawia także dzieci do udziału w masowych demonstracjach.

REKLAMA