Prezydent Nowej Soli ostro o rozdawnictwie socjalnym. „Pasożyty świadomie żyjące na koszt społeczeństwa”

Wadim Tyszkiewicz. / foto: YouTube
Wadim Tyszkiewicz. / foto: YouTube

Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, od dawna w ostrych słowach wypowiada się na temat socjalistycznej polityki rządu PiS i rozdawnictwa pod postacią zasiłków. W najnowszym wywiadzie przejechał się po nierobach i osobach żyjących wiecznie z zasiłków.

Wadim Tyszkiewicz choć niestety nie związany ze środowiskiem wolnościowym, to z całą pewnością jeden z bardziej wolno rynkowych prezydentów miast w Polsce. W swojej polityce stosuje zasadę, że pomoc socjalna powinna być ograniczona do niezbędnego minimum, a na wszystko trzeba ciężko zapracować.

W najnowszym wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” mocno skrytykował najnowsze obietnice rządu, a także odniósł się do przykładów nieróbstwa ze swojego miasta. – Tych, którzy nie pracują, dzielę na dwie kategorie. Pierwsza to pasożyty świadomie żyjące na koszt społeczeństwa – mówi w mocnym wywiadzie.

Codziennie, od lat, właśnie na tej ławeczce siedzi trzech-czterech panów z czerwonymi nosami (…) I tak przesiadują potem cały dzień, kompletnie bezproduktywnie. Całe życie na ławeczce. Dziś ci ludzie mają 45-50 lat. A gdy dożyją do 65, dostaną emeryturę obywatelską zbliżoną do emerytur ludzi, którzy ciężko tyrali całe życie i płacili składki? Z jakiej racji? – dodaje Tyszkiewicz.

Po raz kolejny sprawdzają się także słowa Janusza Korwin-Mikkego o tym że przeciwności hartują. Okazuje się, że Prezydent Nowej Soli stracił ojca w wieku 5 lat, a pełną sierotą został w wieku 18 lat, czyli w czasie kiedy ukończył szkołę i szedł na studia.

Odcisnęło to na mnie piętno na resztę życia. Nie było taryfy ulgowej. Musiałem zarabiać na chleb. Tyrałem, by przeżyć. Doskonale wiem, co znaczy ciężka praca. Wiem, co to znaczy podwinąć rękawy i zapieprzać na swój sukces. Wiem ile mnie to kosztowało i dlatego tak mierzi mnie rozdymany socjal – mówi Tyszkiewicz.

25 KOMENTARZE

  • A ty co? Taki sam darmozjad, jak i ci, o których mówi prezydent Nowej Soli, że tak się burzysz? To, że ktoś z Nowej Soli nie pracuje, to prawie zawsze jego własny wybór, ponieważ praca w Nowej Soli jest. Mamy bardzo niskie bezrobocie (ok. 6%), a postarał się o to właśnie Pan Tyszkiewicz, tworząc strefy ekonomiczne, ściągając do miasta inwestorów i tym samym zapewniając miejsca pracy. To małe miasto, więc wiadomo, że możliwości są ograniczone, a zarobki nie są jakieś gigantyczne, a jednak zdecydowana większość pracuje. Więc to chyba zrozumiałe, że można czuć oburzenie, w stosunku do kogoś, kto pracować po prostu nie ma zamiaru, a jedynie wyciąga ręce po czyjeś pieniądze. A z jakiego powodu miałby czuć zawiść? To człowiek nauczony pracy, nie należący do leni kanapowych, tytan pracy. Brawo Panie Prezydencie!

 1. Brawo dla Włodarza Nowej Soli mam nadzieje że prof. Gwiazdowski zostanie premierem zlikwiduje podatek dochodowy i przywróci normalność w tym udręczonym kraju.

 2. Brawo dla Włodarza Nowej Soli mam nadzieje że prof. Gwiazdowski zostanie premierem zlikwiduje podatek dochodowy i przywróci normalność w tym udręczonym kraju..

 3. Brawo dla Włodarza Nowej Soli mam nadzieje że prof. Gwiazdowski zostanie premierem zlikwiduje podatek dochodowy i przywróci normalność w tym udręczonym kraju…

 4. „Na wszystko trzeba ciężko zapracować” – spoko ale najpierw trzeba pokazać liczby. Bo wyjdzie potem, że będą w Polsce pracować ciężej niż teraz a za ten sam hajs xD
  Po drugie to on jest politykiem = k00rwa pasożytem , więc powinien ważyć słowa.

  Dużo gadania ze strony wolnościowcow ale nie ma tego najważniejszego czyli liczb!
  Co z tego, że zniosą podatki, jeżeli dalej będzie się zarabialo 1500, bo stwierdzą, że przedsiębiorca ma zawsze rację i jak chcę dawać miskę ryżu to ma takie prawo.

  Wtedy zaczną palić samochody jak we Francji… bez konkretnych zapewnień nie będzie poparcia większego jak te 6%.
  Póki co jak rozumiem to ich jedyny plan to zmniejszać podatki kosztem socjalizmu. Potem wyjdzie, że ludzi z wiochy nawet nie stać na dojazd do pracy i ogrzanie mieszkania. Teraz mają te swoje +sy i zasiłki i sobie jakoś żyją.

   • Ta ta ta, siedzę w tematyce wolnościowej więcej niż ty masz włosów na jajkach. Każda polityka rodzi konsekwencje, bo… nie ma idealnego systemu klaunie.
    Moje motto to zarobić a się nienarobic , bo jak ktoś chcę 10-12h dziennie siedzieć w pracy, to jest to jego głupia k00rwa decyzja, nie moja. Na szczęście dla mnie mam parę kursów skończonych i jak by był przymus roboty na chleb, to idę znowu robić prezentację garnków i zarabiać kokosy z tego. Nie obchodzi mnie , że kogoś okradam, obchodzi mnie durny system pracy całe życie na czyjąś fortunę. Więc wtedy idę robić swoją i mam w d00pie skargi, że to nie moralna praca. Po prostu nie zamierzam tyrać za grosze. Jak chcesz to twoja sprawa, won z powrotem do fabryki skręcać cokolwiek tam skręcasz.

     • Twoja babcia jeszcze może kupić. Chodzi o osoby starsze , z resztą teraz zaprasza się na „darmowe” badania medyczne. Jak opisza to w necie, to powstanie znowu coś innego i tak w kółko. Tak bawią się młodzi ambitni chciwi, których system nie jest w stanie zgasić.

   • On pisze o tym, ze skrajna polityka wolnorynkowa bez mechanizmow kontrolnych to pewna droga do feudalizmu. Razem z reformami wolnorynkowymi powinno sie edukowac ludzi i przede wszystkim stworzyc rownowage miedzy pracodawca a pracownikiem. Jesli pracodawca bedzie mial jakakolwiek przewage, bedzie praca za miske ryzu i „ciesz sie, ze masz co jesc”. Z drugiej strony jesli pracownik bedzie mial przewage, to koszty pracy poszybuja i przedsiebiorca sie zwinie. Trudny temat w Polsce, bo kazdy kto choc troche poczuje pieniedzy, bedzie chcial wiecej. Polacy sa zawistni i nie potrafia pracowac wspolnie.

  • Odwal się od wiochy. z wiochy niektórzy jak ty wyjechali, ale wiocha z ciebie nie wyszła,o czym świadczy twój wpis.

  • Napisał ten, który potrafi jedynie obelgami w komentarzach rzucać. Kim by prezydent Tyszkiewicz nie był, ma rację że takie rozdawnictwo służy głównie pasożytom społecznym, a cała reszta na godny byt musi zapracować.

 5. Racja, choć pan Wadim jako reprezentant tej swołoczy z Nowoczesnej jest raczej kiepskim przpadkiem do cytowania

 6. Święta racja. Ci którzy chcą zarobić i dojść do pewnego statusu,muszą ciężko pracować by zarobić i płacić podatki często 32% – na nierobów którzy wolą siedzieć na „ławeczce” i śmiać się z tych co pracują uczciwie, państwo nie powinno popierać takiej patologii

 7. Z jednym się zgodzę.Są Żule ,o mentalności Nieroba ,i takowym nie powinien przysługiwać ŻADEN zasiłek -gdyż przeznaczą na Okowite,ŻADEM Socjał ( socjał to nie Socjalizm). Ale jest też grupa ludzi tzw.Wiecznych niezaradnych ,i Im MUS udzielać zasiłków wysokości umożliwiające przeżycie. a CO NAJCIEKAWSZE ,W TEJ GRUPIE JEST NAJMNIEJSZY ODSETEK PIJACZKÓW. Czyli to tzw. zbieraczy złomu ,puszek ,butelek ,wieczni mieszkańcy Slamsów.

 8. Z drugiej strony menele czerwononose też dokładają się do budżetu, jeżeli kupują czachojeby z legalnego źródła i palą szlugi to płacą akcyze i inne ukryte tam podatki. Większość ich dożywa do 50-60 tki więc na emeryturę czy rentę socjalną i tak się nie załapią, kwestia jest tylko ile przez swoje całe próżniacze życie wyłudzą z MOPSÓW

 9. Dziadek moźe się pochwalisz ile zciągasz z podatników kasy ale moźna to zobaczyć w internecie.Jezeli byś zarobił 3tys netto do dopiero byś wył i nie gadałbyś bzdur o socjaliźmie zajmij się pracà a ocene zostaw internautom.

 10. Miałem głosować na Korwina, ale widzę po komentarzach, że jego zwolennicy to głównie psychopaci.

Comments are closed.