Skandal! Fundacja PZU sponsoruje judaistyczną sektę. Zobacz czym jest Chabad Lubawicz

Rabin Szalom Ber Stambler (L) podczas uroczystości zapalenia lampy chanukowej w Sejmie, która odbyła się, 5 bm. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Żydowskie Chabad-Lubavich Polska. (cat) PAP/Jakub Kamiński
Rabin Szalom Ber Stambler (L) podczas uroczystości zapalenia lampy chanukowej w Sejmie, która odbyła się, 5 bm. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Żydowskie Chabad-Lubavich Polska. (cat) PAP/Jakub Kamiński

W internecie alarmuje na temat sponsorowania przez Fundację PZU judaistycznej organizacji kilka wpisów, w tym artykulik na Neon24: „Wystarczy wejść do serwisu chabad.org.pl , by przekonać się o tym na własne oczy” – czytamy. Weszliśmy i się przekonaliśmy…

Rzeczywiście znajdujemy tam informację: „Strona internetowa Chabad Lubawicz oraz pracownia multimedialna powstały dzięki wsparciu: Fundacja PZU”. Czym jest więc Chabdad-Lubawicz?

Wikipedia mówi, że jest to grupa chasydów powstała pod koniec XVIII wieku w białoruskiej miejscowości Lubawicze (jego nazwę sami wyznawcy tłumaczą z rosyjskiego jako „miasto braterskiej miłości”), w obwodzie smoleńskim. W swojej historii Chabad-Lubawicz miało 7 nauczycieli (rebe) wywodzących się z jednej dynastii.

Ostatni Menachem Mendel Schneerson zaniechał wyboru następcy i od jego śmierci w 1994 grupa nie posiada swojego rebe. Jest najszybciej rozwijającą się grupą chasydzką – liczącą ok. 200 tysięcy wyznawców na całym świecie. Chabad-Lubawicz zachęca osoby o żydowskich korzeniach, ale nieposiadające żydowskiej matki, do konwersji na judaizm.

Na stronach samej organizacji Chabad Lubawicz znajdziemy jeszcze informację, że datuje się ona na wczesne lata czterdzieste, kiedy to władzę objął właśnie Mendem Schneerson.

Dalej czytamy, że „Obecnie 4000 rodzin – pracujących na pełen etat emisariuszy ruchu wciela w życie 250-letnie zasady i filozofię i kieruje ponad 3300 instytucjami. Rebe uruchomił olśniewającą liczbę programów i instytucji służących każdemu Żydowi”. Okazuje się jednak, że także za pieniądze największego polskiego ubezpieczyciela, czyli PZU.

Chabad Lubawicz reprezentowany jest w Polsce przez Fundację Chai. Działalność statutowa Fundacji Chai obejmuje „krzewienie kultury żydowskiej oraz działalność edukacyjną, a także szeroko pojętą pomoc osobom wyznania Mojżeszowego mieszkającym na terenie Polski. Fundacja współpracuje ściśle z międzynarodową organizacja żydowską Chabad Lubawicz”. Dowiadujemy się także, że Fundacja Centrum Żydowskie jest „rekomendowane przez Chabad Lubawicz na świecie jako Chabad Lubawicz w Polsce”.

Dla szerszego audytorium organizowane są „wykłady na temat kultury i religii żydowskiej, kabały, świąt żydowskich itp. Spotkania te są uświetniane obecnością przedstawicieli świata biznesu, korpusu dyplomatycznego i władz miasta”.

Jest też działalność kulturalna, która „ma na celu przede wszystkim budowanie porozumienia między Polakami i Żydami. Fundacja stara się propagować kulturę żydowską zarówno poprzez kontakty z władzami lokalnymi i centralnymi (np. organizację spotkań przedstawicieli władz z wybitnymi rabinami), jak i poprzez akcje skierowane do szerszych grup społecznych”.

Krytycy przypominają, że członkowie Chabad Lubawicz należą do ortodoksyjnych zwolenników Kabały i ich działalność ma charakter sekciarski. Pojawiają się też spekulacje na temat dość niejasnych kontaktów tego odłamu chasydów z politykami w kraju i na świecie.

Źródło: Neon24/Chabad.org.pl/Wikipedia

33 KOMENTARZE

 1. A czy w ramach tzw „pojednania” chociaż jeden Żydek zapali „po bratersku” jakąkolwiek gromnicę??

 2. Pod ścianą stoi wicepremier rządu RP – Piotr Gliński. Czwarty na prawo od środkowej kolumny. Chyba że się mylę, nie jest to raczej honorowe miejsce?

  • A tam w pierwszym rzędzie to nie siedzi przypadkiem Ardanowski, Suski i Sellin?

  • Każdy Polak musi wiedzieć, co ci goście w naszym kraju robili, robią i zamierzają robić.
   Trzeba zrobić listy członków i sympatyków, publikować zdjęcia, podawać daty, wydarzenia, powiązania. Skoro działalność publiczna to i informacja jawna. Moim zdaniem ta wiedza powinna być powszechnie dostępna.

 3. youtube.com/watch?v=fjcIu1bsCdE
  —–
  Od 1:30 do końca. I wszystko w temacie :-)))

 4. ” Rebe uruchomił olśniewającą liczbę programów i instytucji służących każdemu Żydowi”. Okazuje się jednak, że także za pieniądze największego polskiego ubezpieczyciela, czyli PZU.” Dooprawdy!? A skąd ten największy ubezpieczyciel ma pieniądze jeśli nie od Polaków!? Jak dla mnie, to jasno wynika dlaczego Polacy zostali okradzeni z OFE, czy jak to tam fachowo nazywa ubezpieczyciel? Jeszcze ten naród rozbójniczo-handlowy śmie twierdzić, że jest prześladowany u nas i śmie nas oczerniać na każdym kroku!? Przecież to rozbój w biały dzień na co sobie pozwalają! Przyczepili się do nas, jak każdy pasożyt do swojego żywiciela i tylko coraz więcej z nas ssie i ssie!? Dość tego! Co zrobili pożytecznego dla Polski i Polaków w NASZYM! kraju, że wydano zgodę na jakieś pogańskie obrządki dla pogańskiego chanuka!? Czym sobie to plemię zasłużyło na taki zaszczyt!? Kto przede wszystkim pozwolił na to!? Czy wszystkie wyznania też sobie urządzają takie cyrki w NASZYM – POLSKIM SEJMIE! Czy już tak się ta zaraza rozpleniła i rozpanoszyła, że dają nam do zrozumienia kto tu rządzi i podejmuje decyzje i działania rujnujące państwo Polaków i działające na szkodę Polaków!? Wiosna idzie! Każda dobra gospodyni i gospodarz robi gruntowne porządki po zimie. A ci goście wyjątkowo długo zimowali i zabawiali u swoich gospodarzy, czy raczej „zabawiali” się z gospodarzami w rujnowanie ich domu…
  Dla Polaków zawsze wymyślili jakiś kontrowersyjny temat, mieli dużo czasu na poznanie natury swoich gospodarzy i umiejętnie podsycali wszelkie waśnie etc. bo wiedzieli, że to gospodarza zajmie a oni będą się coraz bardziej w NASZYM! kraju osaczać jak jakiś mordercy jedwabnik w swoim kokonie… Czy w końcu dla wszystkich jest jasne dlaczego tak u nas źle się dzieje!? Czy na zasadzie wzajemności w ich państwie Lubawicza, Polacy mają takie same przywileje jak u nas ta sekta chama Lubawicza!? NIEEE!? No to wypad do siebie i WON! od naszego życia a tym bardziej pasożytowania na Polakach! Niech nikt nie zapomni też o tym, dlaczego tak się źle dzieje na całym NASZYM! kontynencie, któremu Żydom a zwłaszcza żydom nic do niego! Opletli wrogowie białego człowieka i rdzennego mieszkańca Europy jak śmiertelna ośmiornica i co rusz wstrzykują jakąś dawkę trucizny. Więc jak ma być dobrze na NASZYM! lądzie i krajach narodowych!? Obejrzałam tą fotkę w powiększeniu i ZGROZA! ile „śmietanki towarzyskiej” jest u nas od obcych! ZGROZA!

  • Czy zwrocilas uwage na tego chlopczyka w prawym dolnym rogu? Jaki jest cel umieszczenia go na tym planie i wogole jego obecnosci? Czy nie sluzy ten do przeniesienia ich zaklamanej ideologii na mlodsze pokolenia i poszerzenia sposobow indoktrynacji, w ktorej wyrastac beda zastepy wrogow niszczacych nasz kraj od wewnatrz?

   • Witaj Buddha,
    Ależ zwróciłam na to też uwagę jak i na to ilu znanych ludzi i mających realny wpływ na Polskę jest w tej sekcie. Jeśli ktoś myśli, że oni i im podobni będą działać na rzecz dobra Polski to jest ostatnim tumanem… Jak dla mnie to ta sekta dała sygnał swoim, że „pracują” i przygotowują swoje pokolenia do przejęcia kraju Polaków i już zadbali o to, żeby to były miejsca najważniejsze w państwie Polaków. Zapomniałeś o tym, że te krety ryją w NASZYM! kraju już od czasów króla Kazimierza? Przypomnij sobie, co przez wieki robili i zrobili dla Polski?
    Miłego wieczoru.

    • To tez wiem, tylko w oburzeniu zapomnialem wspomniec. Dzieki za dobra robote w przypominaniu Polakom tak waznego elementu, jakim jest ich inwigilacja naszego spoleczenstwa, oraz zwiazana z tym dezintegracja krajowej Racji Stanu.

 5. PIS jeśli nie przestanie prowadzić polityki pro izraelskiej to przegra wybory tyle w temacie !!!!!!!!!!!!!

 6. Do tego trzeba dodać, że misją tych sekciarzy jest wykorzenienie Dekalogu i wprowadzenie 7 Praw Noego. Znaczące kroki były dokonane w USA, kiedy to 20 marca 1991 prezydent H.W. Busz (senior) podpisał w obecności delegatów Chabad Lubawicz (dostępne są zdjęcia w sieci) jako obowiązujące prawo rezolucję Kongresu USA (Public Law 102-14) z mylącą nazwą – „Dzień Edukacji (Educational Day)” zawierającą deklamację, że fundamentem wszystkich cywilizacji od początku były tzw. „7 Praw Noego”. Teraz zachodzi pytanie o co tutaj im chodzi.
  Otóż, te 7 Praw Noego mają obowiązywać tą część gojów która chce koegzystować razem z narodem wybranym (nie wiem co ma się stać z tymi gojami, którzy na to się nie zgodzą). Kontrola przestrzegania praw Noego będzie leżała w gestii sądów rabinicznych (budynek sądu już jest gotowy – wybudowany w Jerozolimie przez Rotszyldow, koszty utajnione, ale szacowane na ponad miliard dolarów – zdjęcia dostępne w sieci). Te 7 Praw Noego pozornie brzmią podobnie do Dekalogu – z pierwszym najważniejszym – Nie będziesz miał cudzych Bogów. I tu jest główna sprawa – otóż judaizm nie uznaje Jezusa Chrystusa, więc Jezus Chrystus jest dla nich nieuznawanym i „cudzym Bogiem”, a chrześcijaństwo obcą religią. Konsultując Encyklopedię Żydowską możemy tam wyczytać, iż nie przestrzeganie Praw Noego wiąże się jedynie z jedną karą – ścięciem głowy.

  W planie tym promowany jest tzw. „Przymierze Tęczy (Rainbow Covenant)” – jako symbol nowego świata i końca potopu. Promocje tego symbolu już widać.

   • Koncept 7 Praw Noego nigdzie w źródłach nie jest wspomniany przed (o ile się nie mylę) XV wiekiem, więc został wymyślony później.

   • Nie wymyślił tylko je dostał zapisane na kamiennych tablicach na górze Synaj…

    • masz chyba chora głowę jeżeli wierzysz w te żydowskie legendy…

 7. Oni nie ustapia. Beda sie wkrecac we wszystkie filary naszego rzadu i znaczacych organizacji. To metoda, ktora ulatwia im wyludzanie majatkow, majacych na celu finansowanie intryg politycznych i wojen przynoszacym znaczne korzysci. Lichwiarstwo to ich wiara w Zlotego Cielca, nie majaca nic wspolnego z dogmatyka ich dzialalnosci.

 8. Podobno dla zydowskich burżui, ortodoksów i bolszewików, to pomyleńcy i sekciarze, dlatego nikt z nich nie kiwnął nawet palcem, gdy masowo mordowano chasydów.

  • youtube.com/watch?v=WFmWhwyA0NU
   ——
   Kabaliści to świry. Wariaci i schizole. Pewnie dlatego normalni żydzi chcieli się ich pozbyć.
   —–
   Pi (Math is everywhere), notabene świetny film :-)))

 9. W czym problem? Na wspieranie Rydzyka nie burzycie się? Wszystkie te sekty, łącznie z katolicką, powinny żyć na własny rachunek.

 10. Lubawicz nie jest sektą w tym sensie że się nie oddziela od Judaizmu i jest zgodna z ortodoksją, Kabbalah także.

  Troll: ja np. pale świeczki na grobach chrześcijan

 11. wypisujecie bzdury – Ch-L jest przede wszystkim bardzo prężną organizacją polityczną – Jared Kushner jest członkiem Ch-L, wokół Putina kręcą się ludzie Ch-L, Jonny Daniels jest pwiązany z Ch-L. To jeden z dwu globalnych gangów żydowskich, ten bardziej konserwatywny

  Andrzej Tokarski
  publicysta Neon24

 12. Chabad Lubawicz to grupa Zydow, ktorzy nie zgadzaja sie na funkcjonowanie Przedsiebiorstwa Holokaust i oczernianie Polskow za Niemieckie zbrodnie. To jest natralny polski bufor obrony przed zydowskimi roszczeniami i agresja.

 13. I jak tu nie być antysemitą ?! Polacy antysemityzmu nie „wyssali z mlekiem matki”, tylko od najmłodszych lat widzą co żydki wyprawiają jaki mają stosunek do autochtonów Polaków, Palestyńczyków i wszystkich innych narodów, żydy syjoniści to nacjonaliści, ksenofoby i faszyści. Trudno się dziwić, że nikt nie chce ich w swoim kraju.

Comments are closed.