SZOK! Pensje kilku milionów Polaków to „oszustwo”? Sprawdź, czy nie zarabiasz za mało [INFOGRAFIKA]

Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Marcin Bielecki
Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Marcin Bielecki

Choć wszystkim wolnościowcom te informacje powinny być dobrze znane, to jednak w znacznej części społeczeństwa wywołają szok. Konrad Berkowicz, jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, przedstawił na Facebooku wyliczenia, pokazujące o ile za mało zarabiamy.

W Polsce na umowę o pracę zatrudnionych jest kilka lub kilkanaście milionów osób. Dane te nie są dokładnie znane, wg danych GUS w sektorze prywatnym w Polsce pracowało niecałe 13 milionów osób, z czego około 57 procent na umowach o pracę. Do tego dochodzą osoby zatrudnione w sektorze państwowym.

Tymczasem Konrad Berkowicz informuje, że pensje Polaków zatrudnionych na umowę o pracę to tak na prawdę „oszustwo”. – 68 procent Twoich zarobków to daniny dla państwa – czytamy na opublikowanej grafice.

Na czym polega owe „oszustwo”? W przypadku, kiedy nasza pensja wynosi 2 500 złotych na rękę, to kwota brutto wynosi 3 492 złotych. Mało kto wie jednak, że tak naprawdę zarabiamy znacznie więcej!

W sumie wypracowujesz 4208 złotych! Tyle bowiem płaci twój pracodawca, a dalej po drodze państwo pod postacią składek emerytalnych, rentowych, chorobowych i zdrowotnych, a także składki na ZUS, NFZ i Fundusz Pracy oraz poprzez podatek PIT państwo zabiera aż 1708 złotych!

Comments are closed.