Zrozpaczona Grażyna Wolszczak walczy o czyste powietrze w Brukseli. „Błagam, nie mówcie, że mamy węgla na 200 lat” [VIDEO]

Grażyna Wolszczak. / foto: YouTube
Grażyna Wolszczak. / foto: YouTube

Grażyna Wolszczak pojechała aż do Brukseli, by apelować o działania na rzecz czystego powietrza na posiedzeniu zespołu parlamentarnego Polska Wodorowa.

O zaangażowaniu Wolszczak w ekologię stało się głośno, gdy pozwała państwo polskie oraz miasto stołeczne Warszawę za zły stan powietrza. Pozew wobec Warszawy wycofała po rozmowie z Rafałem Trzaskowskim. Wobec Polski nie miała sentymentów.

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście orzekł, że Skarb Państwa naruszył dobra osobiste Grażyny Wolszczak, bo „nie walczy skutecznie z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce” i zasądził odszkodowanie w wysokości 5 tys. złotych.

Tym razem Grażyna Wolszczak pojechała do Brukseli apelować do polskich posłów i przedstawicieli koncernów energetycznych uczestniczących w posiedzeniu zespołu parlamentarnego Polska Wodorowa.

Jestem tu jako zwykły, przerażony i wkurzony obywatel. Rzeczywiście, porwałam się z motyką na słońce. Pozwałam Skarb Państwa o naruszenie moich dóbr osobistych i o to, że niewystarczająco walczy ze smogiem. Sama byłam zdziwiona, że wygrałam, przynajmniej w pierwszej instancji – mówiła Grażyna Wolszczak.

Moja wygrana, poza szumem medialnym ma niewielkie znaczenie. Natomiast Państwo jesteście przedstawicielami największych firm energetycznych, chemicznych i paliwowych. To Wy macie największe możliwości, żeby zrobić coś dla ochrony środowiska – dodawała.

Tylko błagam, nie mówcie, że mamy węgla na 200 lat, albo tak jak Pan który tutaj był ale wyszedł szybko, że mamy dobre powietrze, tylko w niewielkich obszarach jest z tym problem, bo rzeczywiście, od takich słów podnosi mi się ciśnienie – mówiła Wolszczak.

Mam taki apel do Państwa, aby w imię społecznej odpowiedzialności stworzyć wspólny front walki o środowisko i czyste powietrze. Zacznijcie razem działać. Tu jest tyle pięknych inicjatyw, które padły ze strony przedstawicieli spółek – apelowała aktorka

Wiem, że jesteście dla siebie konkurencją, ale środowisko jest naszym wspólnym dobrem i wszyscy mamy dzieci. Błagam, zacznijcie działać wspólnie, bo wy macie pieniądze, a pieniądze powodują, że macie realną możliwość wpływu na rzeczywistość ale co za tym idzie macie także ogromną odpowiedzialność – zakończyła Wolszczak

Zapowiedziała też, że obywatele będą patrzeć im na ręce.

Grażyna Wolszczak powinna dać przykład i zacząć od siebie. Jest ambasadorem firmy motoryzacyjnej i jeździ Volvo XC60 z silnikiem diesla. Spaliny samochodów jak wiadomo są jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza w miastach. W innym przypadku jej apele są bezwartościowe i pachną hipokryzją.

24 KOMENTARZE

 1. Cute Baby to wielofunkcyjny wibrator, który zadowoli
  każdą wymagającą kobietę.

  Łatwy do sterowania, posiada regulowane wibracje i rotacyjne
  perełki dla Twojego maksymalnego zadowolenia.

  Do tego wibrujący króliczek dopieści Twoją łechtaczkę!

  Baile – Cute Baby:
  – łatwe sterowanie,
  – rotacyjne perełki,
  – płynna regulacja wibracji,
  – płynna regulacja rotacji,
  – króliczek stymulujący łechtaczkę.

  Wymiary:
  długość całkowita ok. 25 cm.
  długość części penetrującej ok. 13 cm.
  średnica ok 4 cm.

  Kolor:
  różowy.

  Materiał:
  miękki przyjemny w dotyku materiał żelowy, całkowicie bezpieczny dla ciała.

  Zasilanie:
  trzy bateria AA, do zakupienia osobno.

  • „jeździ Volvo XC60 z silnikiem diesla” – nie dość, że ma chiński samochód to jeszcze nim zanieczyszcza atmosferę

   • Volvo XC60 nawet dieslu ma najwyższą normę emisji spalin EURO6.
    Nie rób z siebie debila proszę cię.

 2. czy ci „celebryci” zdają sobie sprawę ze są śmieszni (mówiąc delikatnie)?

  • śmieszni owszem ale bardziej niebezpieczni gdyż są agentami wpływu na bezmyślne masy

 3. Droga Pani Grażyno.
  1. Oby było tak, że faktycznie węgla mamy na 200 lat, od przybytku głowa nie boli.
  2. Firmy, do których się Pani zwraca, mają tę Pani ekologię w głębokim poważaniu, bo dla takich korporacji liczy się przede wszystkim zysk. Gdyby Pani przedstawiła jakikolwiek scenariusz na profit z faktu, że firmy te zadbają o środowisko, pewnie inaczej by do tego projektu podeszły.
  3. Skoro węgla jest aż tyle, a Polska energetyka opiera się na węglu, apelowałbym raczej o propagowanie metod czystego spalania węgla.
  4. W termalnym raju, w jakim znajduje się Polska, najkorzystniejszym sposobem pozyskania energii jest wykorzystanie wód termalnych. Wiadomo, że to najtańsze pod względem inwestycji i użytkowania. Ale żeby eksploatować takie źródła energii, musiałaby Pani jechać po prośbie do Izraela, ale w tamtym kraju wysłuchanie (1) kobiety (2) z Polin (3) w zakresie rozwoju Polski (4) dla korzyści finansowej Polaków, chyba nie ma Pani co marzyć.

  W każdym razie, gdziekolwiek Pani nie jeździ, powodzenia.

 4. Następna idiotka ! ! ! ! !

  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 5. wszystkim sedziom odlaczyc prad i gaz w instytucjach w ktorych ,,pracuja,, Na zimno beda madre decyzje podejmowac.

 6. Kolejna „mądra inaczej” Banda cwaniaczków dzięki takim durnym babom nabija sobie kabzę.

 7. Następna błysnęła podobnie jak pani D i O. Pojechała po „ratunek” czy pojechała o „wysłuchanie” do obcych? Nie taniej i bliżej by było na miejscu u dobrego psychoanalityka? Ale za to, do jakich „fachowców” od czystego powietrza? Do przedstawicieli koncernów energetycznych, chemicznych i paliwowych, nie zapominając „przypomnieć” im, że pomogą bo są bogaci? Czy dzisiaj jest jakieś święto/dzień zaburzonych, że taki wysyp? Eh!…Gdyby głupota bolała to sprzedaż aparatów słuchowych znacząco by wzrosła, całą dobę te szkodniki NASZEGO! państwa by wyli…Żałosne i podejrzane persony…Dla kogo pracują i w czyim interesie tak bredzą!?…

 8. grażyna nie puszczaj bąków … to tez powoduje ocieplenie klimatu …. (w gaciach)

  • oj tam baki, najlepsze jest to ze jezdzi dieslem i kopci fajki sluzby powinny sprawdzic za czyje pieniadze pojechala do Brukseli, ktos chce wykupic polskie kopalnie i sieje ferment?

  • Raczej brak spermy jezeli to lesbijka. Coś w tym musi być – mój kolega mawiał o tym , że : wstrzykuje żonie inteligencje. Wydaje się, ze pytanie do kobiety, w pewnych okolicznosciach, czy jest zamężna, ma sens. A komediantom myli sie real z pacą. Myślą, zejezeli zagraja profesora to moga wypowiadac siena kazdy temat.

 9. Nie tylko węgla
  mamy całą masę wulkanów trzeba zakazać im wybuchania by nie zanieczyszczały powietrza :) :)

 10. podobno najczystsze powietrze jest na Antarktydzie; złóżmy się na bilet (oczywiście w jedną stronę) i pomóżmy tej pani przeżyć jeszcze z kilka lat w otoczeniu tlenu; może wtedy, po doznaniu szoku tlenowego, zaczną pracować, uśpione od tego smoku, komórki, co się chyba mózgowe nazywają;

 11. Wykopki-debile wytykają kobiecie jazdę smrodzącym dizlem :D
  No bo smog w Polsce bierze się przede wszystkim z kopcących aut :)))

 12. Trzeba tym kretynom zamknąć gęby, dosłownie. Mniejsza o to, że bredzą, problem polega na tym, że inni kretyni w to wierzą i zaczynają „ratować” świat. Na naszych oczach rodzi się ekoterroryzm, za chwilę będą podkładać bomby, żeby zabić trucicieli ziemi i matki natury, albo żeby zmniejszyć populację ludzkości.

 13. Rzygać się chce jak się czyta artykuły w tym ścieku.

  „Spaliny samochodów jak wiadomo są jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza w miastach.”

  To nie jest prawda imbecyle – jeszcze napuszczacie ludzi na kogoś kto walczy o to żebyśmy my i nasze dzieci nie truli się codzinnie oddychając?

 14. Źródła smogu wg NIK:
  – przemysł 2%,
  – transport 6%,
  – indywidualne ogrzewanie budynków 91%,
  – pozostałe 1%.
  Tyle w temacie spalin jako głównego źródła zanieczyszczenia powietrza.

 15. A le nazwa… „Polska Wodorowa”
  Ta pani zapewne jest „humanistką” i nie wie, że wodoru nie wydobywa się spod ziemi, ani nie łapie z powietrza.
  Można go uzyskać chemicznie – ale to wiadomo, sporo smrodu i niebezpiecznych substancji.
  Można zrobić elektrolizę wody – tylko skąd wziąć tyle prądu na to (potrzeba na to więcej energii niż potem odzyskamy z wyprodukowanego wodoru).
  Termoliza – woda w wysokiej tempreturze rozkłada się na pierwiastki składowe – ale ups… wysoka temperatura i mieszanina tlenu z wodorem? Brzmi mało bezpiecznie…
  Można jeszcze z metanu – ale wtedy tyle co wodoru, powstaje dwutlenku węgla (aućććć!).

  No ale tak to jest, jak kasę pakuje się w zbrojenia, w socjal a resztę rozkrada, zamiast przeznaczyć jakąś istotną część na rozwój nauki, tej prawdziwej i użytecznej, bo miliardy wpakowane w LHC czy LIGO cieszą tylko ich pracowników…

Comments are closed.