Rola dostaje bana za… zdjęcie z niesłusznie więzioną Basią Poleszuk. Żebrowski: „To jest totalna wojna. To dopiero początek”

Powód cenzury zwanej

Dziennikarz wRealu24.pl Marcin Rola poinformował na Twitterze, że dostał 30-dniowego bana na Facebooku. A za co? Za zdjęcie z więźniem politycznym, Basią Poleszuk. Oczywiście nie wiadomo, jakie konkretnie, ale zdjęcie naruszało mityczne “standardy społeczności” serwisu.

Jak wiadomo, jeśli ktoś udostępnia niepoprawnie politycznie treści na Facebooku. Administracja serwisu bierze się za próbę “uwalenia” konta. Wówczas najdrobniejsza błahostka używana jest jako pretekst do tego, by uciszyć użytkownika, oczywiście bez realnej możliwości odwołania się od decyzji.

Tak było z Marcinem Rolą, który wstawił zdjęcie z Barbarą Poleszuk, więźniem politycznym III RP, która została zamknięta za to, że rzekomo “napadła” na policjanta. Dziewczyna angażowała się w wydarzenia patriotyczne w rodzinnej Hajnówce. Została uwolniona po kilku miesiącach dzięki naciskowi patriotów.

Jak słodko, właśnie otrzymałem 30 dni bana na Facebooku za zdjęcie z Basią Poleszuk, Żołnierzy Wyklętych i Leszka Żebrowskiego. Słuszną linię ma cenzura na Fb nie ma co. Ps. Poprawnie powinno być napisane communist standards – napisał na Twitterze Marcin Rola.

Historyk Leszek Żebrowski uważa, że to jednak nie jest szczyt i będzie już tylko gorzej. Jego zdaniem, “to jest totalna wojna”.

Odwracanie pojęć (czerwoni faszyści wyzywają wszystkich od… faszystów), fałszowanie wikipedii i publikacje pseudo-naukowe, będące faktycznie plugawą ideologią a nie wiedzą. TO DOPIERO POCZĄTEK! – ostrzega Żebrowski.

Źródła: twitter.com/nczas.com