Tak kłamią zwolennicy LGBT. Ziemkiewicz szybko się z nimi rozprawił

Maria Konopnicka/fot. Twitter Prawo i Sprawiedliwość
Maria Konopnicka/fot. Twitter Prawo i Sprawiedliwość

W sieci znowu pojawił się fejkowy wpis utożsamiający Marię Konopnicką z ruchem LGBTHWDP. Tym razem z fejkiem rozprawił się Rafał Ziemkiewicz.

Patrioto! Czy wiesz, że śpiewając „Rotę” rozpowszechniasz twórczość Marii Konopnickiej, która żyła przez lata w związku z Marią Dulębianką i jest ikoną polskiego ruchu LGBT? – czytamy na profilu, który udaje PiS na Twitterze.

Fejk pojawił się w sieci już lata temu, a i starsi pamiętają, że takie plotki o polskiej poetce rozprowadzano po szkołach. Faktem jest natomiast, że o homoseksualizmie Konopnickiej można co najwyżej spekulować, a i tak byłoby to nadużyciem.

Tym razem do fejka odniósł się Rafał Ziemkiewicz. Szybko rozprawił się z mitem ruchu LGBTHWDP.

Jedna z wielu bzdur rozpowszechnianych (tu z fejk konta) przez sektę LGBT. Konopnicka urodziła ośmioro dzieci, w jej obfitej twórczości, listach ani żadnych relacjach nie ma śladu lesbijstwa – napisał na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Dodał też, że „u Dulębianki zamieszkała w wieku na owe czasy podeszłym, ewidentna relacja mistrz-uczeń”.

Przesłanek lesbijstwa Konopnickiej nie ma wcale, a wobec >20 lat młodszej Dulębianki są b. słabe: tak, była sufrażystką, jeździła konno (za zasługi w walkach o Lwów uhonorowano ją pochówkiem na cmentarzu Orląt) i ubierała się po męsku. George Sand np też a była hetero do przesady – zauważył publicysta.

Źródła: twitter.com/nczas.com