Prokuratura: tak mógł oszukać ludzi „najmłodszy polski milioner”. Piotr K. mógł naciągnąć aż 174 tys. osób na grube MILIONY złotych!

Piotr K. miał oszukać na ponad 28 milionów zł. Foto: print screen TVP
Piotr K. miał oszukać na ponad 28 milionów zł. Foto: print screen TVP

Prokuratura chce postawić nowe zarzuty „najmłodszemu polskiemu milionerowi”. Piotr K., który miał oszukać aż 174 tys. klientów. Mieli oni stracić według śledczych 28 mln zł!

Piotr K. został okrzyknięty najmłodszym polskim milionerem, w pewnym momencie stał się ulubieńcem części mediów (TVN). Teraz od dwóch lat siedzi w areszcie, a prokuratura ustala kolejnych nabranych przez niego klientów.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, śledczy szykują nowe zarzuty dla K. dotyczące rekordowej liczby oszukanych. Najpierw jednak zgodę musi wyrazić sąd w… Austrii, skąd K. został sprowadzony.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna mógł oszukać nawet 174 tys. osób na łączną kwotę 28 mln zł. Piotr K. miał wprowadzać w błąd swoje ofiary co do właściwości sprzedawanych przez siebie produktów – leków, suplementów, kosmetyków.

Miał oszukiwać ludzi gwarantując wyleczenie żylaków, zapalenia stawów czy wybielenie zębów. Tymczasem zarówno prezentowane przez niego certyfikaty, jak i występujący w reklamach eksperci byli byli po prostu kłamstwem. Produkty oczywiście nie leczyły.

„Milioner” zarabiał nawet na infolinii, która miała służyć do składania reklamacji. Śledczy ustalili, że z tytułu połączeń kosztujących ponad 7 zł za minutę uzyskał ok. 350 tys. zł.

Co jest niepojęte, to fakt, że postawienie zarzutów wobec Piotra K. nie jest wcale przesądzone. Zgodę na ich postawienie musi bowiem wydać austriacki sąd. Mężczyznę zatrzymano bowiem w Wiedniu.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Śledczy zarzucali mu do tej pory popełnienie sześciu przestępstw. Jak podają śledczy chodzi o wprowadzanie do obiegu kosmetyków wbrew zakazom czy wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia.

Parę lat temu mężczyzna był popularny w mediach i nazywany „najmłodszym polskim milioner”. Przedstawiał się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej, dodatkowo bezczelnie przekonywał, że sukces zawdzięcza „ciężkiej pracy i determinacji”.

Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: Rzeczpospolita

24 KOMENTARZE

 1. W papierowym wydaniu „Najwyższego Czasu” z 24 grudnia 2018 jest artykuł Leszka Szymowskiego „Śledztwo na siłę”, w którym Piotr K(aszubski) jest przedstawiony jako ofiara polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości oraz donosu pederasty, któremu odmówił posługi. Będzie jakieś sprostowanie? Albo tego, albo tamtego tekstu.

  • Też czytałem ten artykuł i przydałoby się jakieś sprostowanie i jedna linia. W tamtym artykule chodzi raczej o to, że siedzi już w areszcie długi czas nie wiadomo dokładnie za co (pisano wtedy o tym, że nie zrealizował iluś tam zamówien, za co chyba oddał później pieniądze), a tu just informacja o tym, że jego produkty są bezwartościowe. Jeśliby oskarżać kogoś o to, że wciska ludziom jakieś specyfiki, które nie działają tak jak są reklamowane, to równie dobrze powinno się oskarżyć producentów leków homeopatycznych i wielu innych sprzedawców, tzw. suplementów diety.
   Druga sprawa, to to że eksperci występujący w reklamach prawie zawsze są kłamstwem, to są tylko aktorzy, a te wszystkie towarzystwa (stomatologiczne, czy jakieś inne), to są firmy zarejestrowane po to żeby można było w reklamie powiedzieć że polecają jakiś produkt i żeby klient w to uwierzył.

   • W tym artykule jest mowa o fałszowaniu certyfikatów, nie tylko o braku działania sprzedawanych specyfików. A także o handlowaniu lekami bez zezwolenia i wprowadzaniu na rynek zakazanych kosmetyków. W reklamach, o których piszesz przynajmniej formalnie jest wszystko w porządku. Jeżeli zapadnie wyrok skazujący, to sytuacja będzie trochę przypominać zapuszkowanie Ala Capone za podatki, bo żerowanie na ludzkiej naiwności nie jest zakazane. Infolinia do reklamacji za 7 zł/min być może jest zgodna z prawem, choć jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z cynicznym oszustem (oczywiście o ile informacja jest prawdziwa).

 2. Ludzie są tak naiwni że aż jest to przerażające. Potem ci sami ludzie dostają kartki wyborcze i mają prawo głosu. Strach się bać.

 3. Ludzie chcieli to kupować, płacili i byli zadowoleni, to ze pasta miała za dużo środka wybielającego według norm EU a według norm USA to za mało w żaden sposób źle o nim nie świadczy.Nikogo siłą nie zmuszał do zakupu. Nagonka na tego człowieka powoduje że każdy młody człowiek będzie się bał zarobić. Dostarczyć coś taniej i lepszej jakości niż koncerny farmaceutyczne.

  • Jasne, nagle odkrył źródło tanich i lepszych leków. I tylko on je miał.

  • Tylko Rossmann ma monopol na toksyczne produkty. Wszedł w nieswoją działkę.

 4. Z wyglądu, to jest krewny Bagsika i Gąsiorowskiego.

 5. Jaki z niego Polak ? Przyjrzyjcie się uważnie temu typowi ,pomimo częściowo zasłoniętej twarzy . To ŻYD jak się patrzy , zwróćcie uwagę na jego uszy – tak na uszy . Takie mają żydzi i nikt mi nie powie , że to Polak.

  • To prawda że to Żyd, ale to i tak bez znaczenia. Kiedyś czytałem taki artykuł o cechach takich jak uszy, nazwiskach, które później przybierali (często właśnie pochodzące od jakiegoś miasta, albo regionu, np. Kaszubski, Poznański Kajetan, ten co zabił nauczycielkę, a później próbował uciec do Izraela), w większości to się zgadza.

 6. Jaka stacja tacy „bohaterowie”…
  A w kosmetyce nie ma cudów, to co jest dobre i faktycznie działa spektakularnie w dłuższym procesie jest zazwyczaj drogie i ma wszelkie potrzebne certyfikaty.

 7. Czyli ze jak go zamkna to wszystkich innych sprzedawcow suplementow i lekarstw tez pozamykaja???
  99% lekow nie leczy a oszusici od reklam …
  pozdrawiam

 8. To nie jest żaden oszust tylko ofiara tego chorego systemu, a komentujący na tym portalu to prawdopodobnie w większości starzy „korwiniści” zawistne Janusze jeszcze z czasów UPR-u. Z młodymi w większości przypadków jest inaczej – nie są anty-semitami, szurami, mają wywalone na katolicyzm i oglądają Kelthuza.

 9. Po kelthuzie wiem ze to troll. Niestety wielu zakompleksionych polakow od „wolnego rynku” i „pierwszego milion trzeba ukrasc” serio tak mysli i czcza zlodziei ktorzy sie z nich śmieją

 10. Krzysztofie, cóż Ci „mówić’ skoro masz jobla. Bierzmy udział w dyskusji mając cos sensownego do powiedzenia.

Comments are closed.