Raper Zuby ośmiesza zmiennopłciowców i bije rekord kobiet w martwym ciągu. Źródło: Instagram
Raper Zuby ośmiesza zmiennopłciowców i bije rekord kobiet w martwym ciągu. Źródło: Instagram
REKLAMA

Brytyjski raper postanowił wykazać absurd konkurowania w sporcie mężczyzn twierdzących, że są kobietami. Muzyk pobił kilka kobiecych rekordów w podnoszeniu ciężarów – jako kobieta, po czym oświadczył że znów jest mężczyzna.

Zmiennopłciowcy zaczynają niszczyć kobiecą rywalizację sportową. Mężczyźni udający kobiety odbierają im w zawodach wygrane i nagrody. Zjawisko zaczyna być coraz powszechniejsze.

REKLAMA

Całą absurdalności tego obnażył brytyjski raper Zuby. Na Twitterze zamieścił relację z tego jak bije kilka kobiecych rekordów w podnoszeniu ciężarów. Wynikiem 238 kilogramów ustanowił m.in rekord martwym ciągu.

„Ciągle słyszę o tym, że biologiczni mężczyźni nie mają przewagi w sile fizycznej nad kobietami. To teraz zobaczcie jak ustanawiam brytyjski rekord kobiet w martwym ciągi” – napisał. „P.s kiedy podnosiłem ciężary identyfikowałem się jako kobieta. Nie bądźcie bigotami”.

Jego wpis zyskał blisko milion odsłon i rozpoczął w Wielkiej Brytanii debatę na temat udziału zmiennopłciowców w sporcie. Słynna amerykańska tenisistka czeskiego pochodzenia Martina Navratilova została zaszczuta przez LGBTWC, gdy stwierdziła, że udział mężczyzn podających się za kobiety n zawodach sportowych niszczy sens rywalizacji.

Słynna sportsmenka odniosła się m.in do tego, że podający się za kobietę niejaka Rachel McKinnon został mistrzem świta kobiet w kolarskim sprincie. Oszustka oskarżyła Navratilovą o transfobię i zażądała przeprosin. Czeszka upokorzyła się i przeprosiła.

Akcja rapera wywołała dyskusje w Wielkiej Brytanii. – Zuby w rozmowie z „Times” powiedział, iż swoją akcją chciał pokazać iż argumenty tych, którzy uważają, że zmiennopłciowi faceci udający kobiety mogą z nimi konkurować są bez sensu.

Słyszałem ludzi mówiących, że nie ma zasadniczej różnicy w sile pomiędzy kobietami a mężczyznami. Pokazałem, że to absurdalny argument – powiedział Zuby.

Pod jego adresem posypały się oskarżenia o homo i coś tam fobie, ale 98 komentujących na Twitterze przyznało mu rację.

REKLAMA