Cejrowski wróży Polsce taki sam los co Wenezueli. „Reformy analogiczne do programu socjalnego PiS zrujnowały dużo bogatszy kraj”

Wojciech Cejrowski oraz Jarosław Kaczyński. / foto: YouTube/Flickr
Wojciech Cejrowski oraz Jarosław Kaczyński. / foto: YouTube/Flickr

Wojciech Cejrowski zapowiada na Twitterze gospodarczą katastrofę, jaką mogą zakończyć się rządy PiS. Porównuje Polskę z Wenezuelą.

Pretekstem do zamieszczenia wpisu była informacja, że USA wycofają ze swej ambasady w Caracas, stolicy Wenezueli, cały pozostały tam jeszcze personel dyplomatyczny ze względu na pogłębiający się w tym kraju kryzys.

„Ta decyzja jest odzwierciedleniem pogorszenia się sytuacji w Wenezueli, a także stwierdzenia, że obecność personelu dyplomatycznego w ambasadzie USA stała się ograniczeniem dla polityki Stanów Zjednoczonych” – napisał na Twitterze sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Już 24 stycznia br. USA odwołały z Wenezueli część swego personelu dyplomatycznego. Stało się to nazajutrz po ogłoszeniu przez prezydenta Nicolasa Maduro decyzji o zamknięciu wenezuelskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Stanach Zjednoczonych.

Maduro oświadczył wówczas, że Wenezuela zrywa stosunki dyplomatyczne z USA. Powodem miało być uznanie przez Biały Dom lidera wenezuelskiej opozycji i przewodniczącego parlamentu Juana Guaido za tymczasowego prezydenta.

Guaido, który 23 stycznia ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, poparło już ponad 50 państw, w tym USA i większość krajów UE. Dotychczasowy prezydent Maduro zachowuje jednak poparcie Rosji i Chin, a także kontrolę nad instytucjami państwowymi i armią.

Wojciech Cejrowski widzi w tych wydarzeniach zapowiedź losu, który czeka Polskę, jeśli dalej będzie prowadzona socjalistyczna polityka PiS.

Comments are closed.