Bolek bezczelnie atakuje śp. Jana Olszewskiego. „Za to powinien w kryminale siedzieć” [VIDEO]

Lech Wałęsa/Fot. Facebook Lech Wałęsa
Lech Wałęsa/Fot. Facebook Lech Wałęsa

Lech Wałęsa lubi w lewicowych mediach opowiadać o tolerancji i o tym, że nie powinno się mówić źle o zmarłych. Tymczasem sam pokazuje brak klasy i atakuje Śp. Jana Olszewskiego.

Wałęsa, który na filmie zamieszczonym na swoim kanale na Facebooku, zwraca się bezpośredniego do byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, mówi, że „on najwięcej się napracował, żeby Polska weszła do NATO”.

Pan mówi, że moja propozycja NATO-bis była w celu rozbijania NATO. Panie ministrze, w tamtym czasie Zachód nie chciał nas przyjąć do NATO. Ja, widząc to, zgłosiłem chytrą propozycję, by mówiła, że wchodzimy do NATO, a bis – że usuwamy wszelkie argumenty, które wam się nie podobają – opowiada w nagraniu na Facebooku były prezydent.

Dalej przekonuje, że na początku niechętne były Polsce same Stany Zjednoczone, a także wspomina swoje spotkanie w Belwederze z Borysem Jelcynem, któremu powiedział, że Polska wstąpi do NATO.

Amerykanie, słysząc to, zobaczyli dopiero wtedy, że to możliwe i dopiero od tego momentu zaczęli pracować na tym kierunku, jak zobaczyli, że to osiągnął elektryk, prosty człowiek – mówi największy narcyz Polski.

I na filmie zwracając się Waszczykowskiego mówi: Nie opowiadaj pan głupot, że Olszewski cokolwiek zrobił do wejścia do NATO, czy wyprowadzenia wojsk sowieckich. Przecież pan dobrze wie, że traktaty negocjuje rząd i rząd, kiedy parafuje traktat, dopiero prezydent może go podpisać. I tak też było z traktatem polsko-rosyjskim.

Były prezydent, jako fachura we wszystkim, jak zawsze przejrzał wszystkich i opowiada, że  jadąc na podpisanie traktatu wiedział, że jest on „niedobry”.

Dlatego poprosiłem wszystkich liczących się wtedy w Sejmie, Senacie i pana Olszewskiego: nie podpiszę tego traktatu, ale dajcie mi wolną grę, ja coś wymyślę. Wszyscy się zgodzili, Olszewski nic nie odpowiedział. Pojechałem do Moskwy, wzięliśmy ze sobą obraz Matki Boskiej i na Kremlu cały czas się modliliśmy. Ja myślałem, no co tu zrobić? I pod koniec naszych modłów dostałem odpowiedź jak tego dokonać.

Kiedy rano idziemy już podpisać traktat, dostaję odkrytą depeszę od Olszewskiego: nie podpisywać traktatu. Za to powinien w kryminale siedzieć. Stworzył niebezpieczną sytuację i dla mnie, i dla Polski. Gdyby Jelcyn był powiadomiony o tych problemach, mógł nas załatwić i do dziś wojska sowieckie byłyby w Polsce – twierdzi Wałęsa.

Opowiada jak wyglądało spotkanie z Jelcynem. – Słuchaj Lech, ja ciebie lublu. Ty masz kłopoty ze swoim rządem. Wiesz co zrobimy? Choć na kielicha, niech negocjują. Niech poprawiają traktaty. Do dziś byście negocjowali i do dziś byście nic nie zrobili – przekonuje Wałęsa.

Ja, mając swój pomysł, wynegocjowałem wszystko sam – stwierdził znany ze swej skromności Lech Wałęsa.

Były prezydent uważa, że jeśli Jan Olszewski coś zrobił, to „tylko wysłał ten nieszczęsny faks”. – To jest jego osiągnięcie, to jest zdrada polskich interesów – mówi Wałęsa na nagraniu.

Źródło: Facebook: Lech Walesa

19 KOMENTARZE

 1. Bolek, o Tobie już teraz się b. źle mówi. Wyobraź sobie co będzie jak odejdziesz (wreszcie).

  • Ciekawe, kto mu ten bełkot napisał – jak domniemuję to zapewne zięciunio Moczulskiego, kolejnego tajnego współpracownika SB. Się dobrało towarzystwo jak za starych lat.

 2. Och, Pan Bog sie wstydzi, bo wie, że Walesa lepiej poradzilby sobie że Stworzeniem.

  • Najlepszy koment.

   Tak, ten dziadyga ma kompleks Boga.

   Chachacha.

 3. Ależ to jest ćwok, „mózg” mu się coraz bardziej obtłuszcza. Nadałby się na Króla UE – tam takich debili potrzebują. Razem z Verchofstatem i Timmermancem stanowiliby Obleśną Trójcę.

 4. Czy on naprawdę był prezydentem polskiego kraju? To się w głowie nie mieści..ileż pychy, chamstwa, zarozumiałości mieści się w tej osobie…
  Ilu nas, Polaków dało nabrać na tą fałszywą gierkę, ilu uwierzyło w tę wyreżyserowaną historię aby rozkraść nasz kraj, kraj, który spłynął morzem krwi naszych przodków, odbudowany przez następnych w nieludzkim mozole i trudzie. To nie mieści się w głowie. Człowieku zamilcz w końcu.

 5. Bolek to prymityw, który nie ma żadnych hamulców. Sprawę powinien ostatecznie rozstrzygnąć Sąd aby zamknąć wreszcie mordę Bolkowi.

 6. Nawet tego nie słuchałem. Wiem, że ten człowiek był prostakiem i prostakiem pozostał. Piewszy był Cud nad Wisłą a drugi to ten, że taki prymitywny człowiek został Prezydentem Polski. Jakim cudem to sie stało???

 7. „Na początku niechętne były Polsce same Stany Zjednoczone” – a co? Miały się entuzjazmować tym, że ruskie są wciąż w Polsce, a ona sama ma kabla za prezydęta?

 8. Lech Wałęsa: „To ja wymyśliłem demokrację”. „To ja wymyśliłem elektryczność”

 9. Zaloze sie, ze ten „zastepca boga” sni by znalezc swoje miejsce na Wawelu, ale on powinien lezec po śmierci w Sevres pod Paryżem jako niekwestionowany wzorzec głupoty i zaprzeństwa.

Comments are closed.