Czy Antonio Tajani, szef Parlamentu Europejskiego jest faszystą? Eurokrata i autokrata znów wychwala zbrodniarza Mussoliniego

Antonio Tajani,, przewodniczący parlamentu Europejskiego wychwala socjalistę, faszystę zbrodniarza Mussoliiniego. Źródło: PAP
Antonio Tajani,, przewodniczący parlamentu Europejskiego wychwala socjalistę, faszystę zbrodniarza Mussoliiniego. Źródło: PAP

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego po raz kolejny wychwalał przywódcę faszystowskich Włoch – Benito Mussoliniego. Według Tajaniego sojusznik Hitlera zrobił dużo dobrego dla Włoch.

Antonio Tajani udzielił wywiadu dla Radio 24, w którym po raz kolejny w swej karierze dobrze wyrażał się o faszystowskich Włochach i ich przywódcy, zbrodniarzu Mussolinim.

Tajani zastrzegł, że sam nie jest faszystą, a socjalista Mussolini zrobił wiele złych rzeczy, to trzeba jednak docenić to co zrobił dobrego.

Musimy być obiektywni. Nie jestem faszystą, nigdy nie byłem i nie podzielam jego politycznych poglądów (Mussoliniego – przyp. red) – mówił Tajani. – Musimy być jednak uczciwi. Budował drogi, mosty, gmachy.

Słowa pochwały pod adresem zbrodniczego dyktatora wywołały spore oburzenie i krytykę. Tajani jednak należy do eurokratycznych, lewicowych  elit więc żadne potępienie ze strony towarzysz z Unii mu nie grozi.

Tajani oczywiście zaprzecza. Grozi, że nie pozwoli nikomu sugerować, że popiera faszyzm, ale wszyscy znają jego zakłamanie oraz dyktatorskie i cenzorskie zapędy.

To nie pierwszy raz kiedy eurokrata i zwolennik zaprowadzenia cenzury okazuje sympatie faszystom lewicowcom. Tajani uczestniczył m.in w uroczystościach upamiętniających włoskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w inwazji i okupacji Jugosławii. Wtedy krytykowali go prezydent i premier Słowenii.

Głosy posłów do Parlamentu Europejskiego może zlekceważyć jak zawsze.

8 KOMENTARZE

 1. Niedaleko

  Niedaleko jabłko od jabłoni!
  Niedaleko od kiejkutów Boni;
  Niedaleko od Balcerka Rysiek;
  Niedaleko Antoniego Misiek;
  Niedaleko Donek od Berlina,
  Jak Makrela bliska jest Putina;
  Niedalekie Żydom cudze mienie,
  Jak Pier. donia d…e jest nasienie;
  Niedaleko Szwecja kalifatu;
  Feministki niedalekie batu,
  Który spadnie od islamskich panów…
  Wszystko bliskie. Nad tym się zastanów:
  Niedaleki Tobie sąd, człowiecze!
  A dalekie, co ściek główny rzecze.

 2. Nikt kto nie popiera morderców i zlodzieji, lub sam nie jest jednym z nich nie ma co liczyć na wysokie stanowisko w UErr (republik radzieckich)

  • Dzisiaj znow zydowski rewizjonista z Brukseli Echickson obraza i poucza Polakow domagajac sie od nas przeprosin z zbrodnie swoich ziomkow podczas holocaust dajac za wzor Rumunie. Niby udaje,ze wie ze tam byla Zelazna Gwardia ale nie wie,ze lub bezczelnie pomija,ze u nas czegos takiego nie bylo. Zydzi nie daja Polsce szans na pojednanie gdy tak wprost klamia. Daleko tak nie zajedziecie. Zrodlo: blog Czas Israela.
   P.s cieszy,ze prof Czaputowicz zapewnil dzis o przyjazni i szacunku Polakow do Islamskiej Republiki Iranu. Opozycja to wsparla( poza slizgaczem z samobrony ,dzis PiS). Drugi raz nie damy sie tak wystawic Bibi. Szalom.

 3. Nie, nie jest. Jak JKM chwali Hitlera za niskie podatki w generalnej guberni to jest hitlerowcem, nazistą i aborcjonistą?

  • Nikt nie chwalił Hitlera a jedynie zestawiał podatki wtedy i teraz i pokazywał w jak nieprawdopodobnym ucisku podatkowym żyjemy. Ironia, nie dla idiotów…

 4. Kolejny debil niczym apologeci Gierka, „bo budował”… Tylko jakim kosztem i co? Proszę spojrzeć na to co i jak kapitaliści budują w wolnym świecie i zamilknąć. Kolejna tępa morda do wyżywienia majątkiem podatników w PE.

 5. z czegos musza socjalisci, a raczej z kogos sciagac zlote laury do ozdoby swojej korony, a najlepiej to robic z innych socjalistow, z duzym historycznym ,,doswiadczeniem,,.

 6. w latach 20tych w północnych Włoszech powstała pierwsza autostrada, to tak z plusów, Italo Balbo był wielkim i słynnym pilotem, a Gabriel Michał Rafael D’Anunzio poetą i filozofem. Pareto socjologiem
  co do samego Tajaniego to słyszałem że był w młodości monarchistą

Comments are closed.