Episkopat ujawnił liczbę przypadków pedofilii w polskim kościele. „Dane od 1990 roku”

Od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. zgłoszono 382 przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich, w tym 198 dotyczyło osób poniżej 15 lat, a 184 powyżej 15 lat – poinformowało w czwartek biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Z danych, które otrzymał Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski od wszystkich diecezji i zakonów, wynika, że łączna liczba ofiar poniżej 15 lat wynosiła 345 we wszystkich – również niepotwierdzonych – przypadkach. Ofiar powyżej 15 lat było 280. Wśród ofiar, we wszystkich zgłoszonych przypadkach, łącznie małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., a małoletni płci żeńskiej 41,6 proc.

Ze wszystkich przypadków, względem których udało się? ustalić´ stan procesu kanonicznego (94,8 proc. wszystkich zgłoszonych przypadków), 74,6 proc. było już˙ zakończonych, a 25,4 proc. było jeszcze w toku.

Dane opracował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka.

(PAP)

10 KOMENTARZE

 1. Pedofile!

  „Pedofile! Pedofile!…”
  No to ja się pytam: ILE?
  Ile jest tych „pedofili”
  Pośród księży, moi „mili”?!

  Czy ktoś może życie przysiąc,
  Że jest więcej niż NA TYSIĄC
  JEDEN spośród tych w sutannie?
  Skończcie kłamać bezustannie!

  Mniej niż jeden jest z tysiąca.
  (Statystyka dowodząca
  Tego wzięta z Ameryki.)
  Gęby w kubeł więc, Michniki!

  Kto „Wybiórczą” jeszcze czyta,
  Niechże pozna Cohn-Bendita!
  Wśród Biedroniów zliczy, ile
  Są to właśnie pedofile!!!

 2. Pomnóżcie to razy 3 i wtedy się będzie zgadzało. O ilości pederastów i stosunkach księży z zakonnicami nawet lepiej nie wspominać. Osobiście znałem proboszcza, który miał córkę (facet już nie żyje, a córka mieszka gdzieś na Podhalu).

  • jak pomnozysz te liczbe przez 2000 to wyskoczy ci liczba poszkodowanych, nieletnich przez lewackich ideologicznych swirow i dewiantow propagandowych,jak rowniez z polityki, filmu, mediow, sportu, edukacji, UE,policji, wymiaru sprawiedliwosci.

   • KOMUCHY PIETNUJĄ KSIĘŻY KATOLICKICH ŻEBY ODWRÓCIĆ UWAGE OD WŁASNEJ PEDOFILII

    Dobra odpowiedź! Szacun.

    Jasne, ze wśród księży katolickich mogą być pedofilcy.
    Ale wszyscy księża katoliccy są pedofilcami, i nie wszyscy pedofilcy są księżami katolickiemi.

    Olbrzymia większość pedofilców to NIE KSIĘŻĄ KATOLICCY.

    Jednak komuchy piętnują wyłącznie księży katolickich za pedofilstwo, i usiłują wytworzyć przekonanie, że pedofilcy to tylko księża katoliccy.

    W ten sposób komuchy odwracają uwagę od większości pedofilców, pomagają im funkcjonować bezkarnie.
    Czy ci, co zażarcie piętnuja księży katolickich za domniemaną pedofilię sami nie są pedofilcami?

    • PS. KOMUCHY PIETNUJĄ KSIĘŻY KATOLICKICH ŻEBY ODWRÓCIĆ UWAGE OD WŁASNEJ PEDOFILII

     PS. Poprawiam zdanie z mego wpisu powyżej. Zamiast :”Ale wszyscy księża katoliccy są pedofilcami, i nie wszyscy pedofilcy są księżami katolickimi”, powinno być: „Ale NIE wszyscy księża katoliccy są pedofilcami, i nie wszyscy pedofilcy są księżami katolickimi”.

     Moja pomyłka.

 3. Kiedy ujawnią nazwiska duchownych-szpiclów donoszących do SB za komunizmu?

  Czy są nimi ci, co teraz podają te dane o pedofilcach?

 4. czy te dane są wiarygodne ? tego nie wiemy , ale inne rodzi się pytanie czy urząd episkopatu odsunął na zawsze tych ludzi od wykonywanie wszystkich posług kapłańskich ? czy dalej pracują ? i niby jak tacy ludzie mogą dawać świadectwo wiary ? Kościół chcąc się wreszcie oczyścić powinien wszystkich , którzy mają udowodnione takie przestępstwa jak pedofilia lub nie dotrzymują przysięgi celibatu czyli maja kobiety i dzieci lub partnera homosia tacy ludzie powinny być poza wykonywaniem posługi kapłańskiej to wszystko w temacie „… biada wam faryzeusze, bo lubicie pierwsze miejsca w synagogach i pozdrowienia na rynkach, biada wam bo jesteście jak te groby niewidoczne , a ludzie chodzą po nich nie wiedząc,że to groby…. i biada wam biegli w prawie bo nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia , a sami ani jednym palcem ich nie dotykacie ”

 5. niezgłoszonie tego na policję jest karalne. prośba o procenty zgłoszonych na policję przez władze. kościelne?

 6. Cytat :”Od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. zgłoszono przypadki 382 duchownych, którzy wykorzystali seksualnie małoletnich; 198 z nich wykorzystało dzieci poniżej 15 lat, 184 – powyżej 15 lat – powiedzieli przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. Według hierarchów, było 625 ofiar.”
  W takich sprawach, biorąc rzecz socjologicznie, tylko 1% ofiar (zastraszonych, szantażowanych i zawstydzonych,a nawet uśmierconych), zgłasza zbrodnię do ukarania. Czyli uczciwie podaną liczbę ofiar należy pomnożyć przez czynnik 100 i wychodzi, że faktycznie jest 62 500 ofiar potwornych, wynaturzonych gwałtów !

Comments are closed.