Francuscy lekarze nie będą zabijać nienarodzonych dzieci?! Buntują się przeciwko likwidacji „klauzuli sumienia”

płód zdj. ilustracyjne
płód zdj. ilustracyjne

Krajowy Związek Ginekologów-Położników Francji (Syngof) chce ograniczenia aborcji. Zapowiada się wojna z państwem. Stowarzyszenie rozesłało do 1600 swoich członków apel, wzywający ich do możliwości całkowitego zaprzestania wykonywania aborcji w obronie klauzuli sumienia. Powodem jest lekceważenie apeli tego związku przez minister zdrowia Agnes Budzyn, która odmawia jakichkolwiek rozmów.

Konflikt dotyczy prawa do klauzuli sumienie ginekologów. We wrześniu 2018 r. były już prezes Syngof ostro protestował przeciw możliwości ograniczenia przez władzę prawa do odmowy aborcji. Dr Bertrand de Rochambeau przyznał wówczas, że sam jest przeciwnikiem aborcji i korzysta z „klauzuli sumienia”, która pozwala mu odmawiać takich czynności. Stracił wówczas po nagonce medialnej stanowisko prezesa.

Teraz związek zaproponował poprawkę do nowej ustawy o zdrowiu przygotowanej przez resort Agnès Buzyn, która jest już w parlamencie. Niestety, nie doczekał się żadnej odpowiedzi. Nowy przewodniczący, który sam praktykuje aborcję, uważa jednak, że jego koledzy mają prawo do jej odmowy ze względu na swoje przekonania.

Aborcję we Francji wprowadzono w ramach tzw. ustawy Simne Veil, jako „mniejsze zło”. Współcześni politycy uważają już jednak zabijanie nienarodzonych dzieci za „podstawowe prawo kobiet”. Aborcja ma być powszechnie dostępna, więc postanowiono wyeliminować „klauzulę sumienia” dla lekarzy-ginekologów i położnych.

Lekceważenie w tej dyskusji głosu lekarzy przyniosło z kolei ich strony groźbę protestu w postaci całkowitego wstrzymania się od tego typu zabiegów przez wszystkich członków Syngof. Podkreślono, że „Syngof nie kwestionuje aborcji”, ale chodzi tu po prostu o solidarność z niektórymi kolegami. Nawet jednak tak koncyliarne stanowisko wywołało nowy atak na związek za możliwość „ograniczenia prawa kobiet”.

4 KOMENTARZE

 1. Moralne nOvum

  Chodziła baba, in vitro robiła
  Trzy razy… Potem trzy razy roniła.
  Aż w końcu dłużej („Ach, pech!“) zaciążyła.

  Dziecko bez mózgu (no, prawie jak mama) –
  Do odszkodowań to otwarta brama!
  Zwłaszcza w umyśle lewackiego chama.

  nOvum do kogo śle swoją ofiarę?
  Jak powiedzenie stresciło to stare:
  “Dobro ukarać potrzeba …za karę!”

  Świętej Rodziny szpital, jak wiadomo
  Już nazwą drażni… A “homini homo
  Lupus est”… Droga do świetości – stromą.

  Ofiara nOvum ofiarę znajduje.
  Profesor Chazan dzieci nie morduje.
  A więc lewackie media diabeł szczuje.

  I na tym kończy się historia cała.
  Bo baba z diabłem wraz G.W.-o wskórała.
  Do morderstw zmusić lekarzy? – A WAŁA !!!

 2. Prawo do dysponowania ciałem oznacza że można wykonać podwiązanie jajowodów czy nasieniowodów. To jest prawo własności – aborcja dziecka jest zabójstwem (inne DNA a wiec dziecko nie jest częścią ciała matki)

  • Spróbuj im powiedzieć że w takim razie facet też powinien mieć prawo zrzec się obowiązków, w tym alimentacyjnego, to jest wrzask pod niebiosa. Dziecko jest kobiety jak ma zdecydować o aborcji, a twoje jak trzeba wziąć odpowiedzialność.

Comments are closed.