Konfederacja rośnie w siłę! Środowiska kresowe dołączają do Korwina, Brauna i Liroya [VIDEO]

Konfederacja rośnie w siłę. Foto: Facebook.
Konfederacja rośnie w siłę. Foto: Facebook.

Konfederacja rośnie w siłę! Przedstawiciele środowiska kresowego zdecydowali się zasilić szeregi Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Propolska partia w końcu znajdzie się w Sejmie?

Samą informację o tym, że Kresowiacy dołączą do Konfederacji, przekazał na antenie internetowej telewizji wRealu24 publicysta portalu Kresy.pl Marcin Skalski.

„Pierwszą osobą, która przyjęła tę propozycję jest prof. Włodzimierz Osadczy, Polak ze Lwowa. (…) Prawdopodobnie będzie startował z Lublina, z 2 lub 3. miejsca” – mówił Skalski.j.

„Kolejną osobą jest prof. Andrzej Zapałowski, wysokiej klasy specjalista, w przeszłości poseł do PE i na Sejm (…) a także dr Lucyna Kulińska” – dodał.

Dr hab. Włodzimierz Osadczy jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Specjalizuje się w tematyce katolicyzmu i prawosławia na Kresach, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski Wschodniej.

Dr hab. Andrzej Zapałowski jest historykiem i ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, a także wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu.

Dr Lucyna Kulińska z kolei jest historykiem specjalizującym się w historii najnowszej. Jest adiunktem na Katedrze Politologii i Historii Najnowszej Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Źródło: Facebook/ wrealu24.pl