Konfederacja rośnie w siłę! Środowiska kresowe dołączają do Korwina, Brauna i Liroya [VIDEO]

Konfederacja rośnie w siłę. Foto: Facebook.
Konfederacja rośnie w siłę. Foto: Facebook.

Konfederacja rośnie w siłę! Przedstawiciele środowiska kresowego zdecydowali się zasilić szeregi Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Propolska partia w końcu znajdzie się w Sejmie?

Samą informację o tym, że Kresowiacy dołączą do Konfederacji, przekazał na antenie internetowej telewizji wRealu24 publicysta portalu Kresy.pl Marcin Skalski.

„Pierwszą osobą, która przyjęła tę propozycję jest prof. Włodzimierz Osadczy, Polak ze Lwowa. (…) Prawdopodobnie będzie startował z Lublina, z 2 lub 3. miejsca” – mówił Skalski.j.

„Kolejną osobą jest prof. Andrzej Zapałowski, wysokiej klasy specjalista, w przeszłości poseł do PE i na Sejm (…) a także dr Lucyna Kulińska” – dodał.

Dr hab. Włodzimierz Osadczy jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Specjalizuje się w tematyce katolicyzmu i prawosławia na Kresach, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski Wschodniej.

Dr hab. Andrzej Zapałowski jest historykiem i ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, a także wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu.

Dr Lucyna Kulińska z kolei jest historykiem specjalizującym się w historii najnowszej. Jest adiunktem na Katedrze Politologii i Historii Najnowszej Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Źródło: Facebook/ wrealu24.pl

29 KOMENTARZE

  • Masz rację, powinni wziąć Dodę, Scheuring-Wielguskę i Rysia Petru. Ich każdy zna…

   • chyba miało być ironicznie, ale, Panie Mieciu, zwerbowanie tej trójki byłoby przecież wyśmienitym ruchem!

  • skoro,nie znasz ,,Kresowiaków”,to skąd wiesz,że to są ,,karierowicze”? Jakbyś,się wychylił poza TWP info,to byś wiedział,że to bardzo duża grupa ludzi,wpływowych w Polsce i na Świecie?

  • Kresowiacy to dla mnie zabugowcy. To oni wybrali w Gdańsku Dutkiewicz. Rusofile z syndromem Sztokholmskim.

 1. Tak jak odkurzacz wciąga wszystkie śmiecie, kurze i odpadki, tak konfederacja przyciąga wszelkich szurów z całej skrajnej prawicy.

  • myślę ze jesteś w błędzie… nie ma dobrych miejsc na listach dla wszystkich porządnych, nie mówiąc już o szczurach… to nie pis ze biorą kuzynów jak leci byle zapchać listy

  • Takie porównania świadczą tylko o tym kto je czyni. A w normalności i prawdomówności nie ma nic skrajnego.

  • Zaglosuje na Osadczuka,chyba,ze jedynka bedzie ambitna prawnuczka ofiar holokaustu na Wolyniu.

 2. Oby propolska partia lub koalicja w końcu rzeczywiście znalazła się w Sejmie. Pamiętajmy, że największym wrogiem Prawicy są ci którzy ją udają. Należy twardo zwalczać socjalistyczny i syjonistyczny PiS.

 3. generalnie ludzie których białoruskie czy ukraińskie KGB, powinno zatrzymać i nie wypuszczać zaraz po przekroczeniu granicy kraju.”wypędzeni” z Algerii też głosują na Front Narodowy we Francji.

 4. Dlaczego te bydlaki z TVP, nie pokazuja konferencji prasowych Konfederacji i milczą na ich temat?

 5. Kresowianie, Akademia Patriotów, Narodowcy, Wolnościowcy, macie mój głos w wyborach. Rodzina i znajomi też na Was zagłosują. Pozdrawiam.

 6. Myślę ze jedynym batem na rozmiękczony (dzięki dudusiowi) i filosemicki PiS jest Konfederacja. Jeśli zdobędą wystarczającą ilość mandatów przede wszystkim w wyborach do sejmu to wymuszą w końcu godne zachowanie naszych umiłowanych rządzących względem US, żydów i Izraela. PiS wygra wybory ale potrzebuje strażnika racji narodowej bez poniżających umizgów do Pompki, Zasrari czy Moschebachora. Dlatego nie będę więcej głosował na PiS lecz na Konfederację.

 7. Ja tak mówię co rano w pracy. Mój klocek rośnie w się i wtedy wychodzę do kabiny nr 1.

 8. Słyszycie jak zamilczenie krzyczy?Zamiast trwożnie oddać głos na mniejsze zło (jak chcą)miejmy Komfort obejrzeć się w lustrze w czas wyboru!

Comments are closed.