Mieszkowski odleciał po sejmowym expose Czaputowicza. „To Niemcy uratowały honor i dumę polskiego społeczeństwa, a polską politykę zagraniczną uprawia Nergal” [VIDEO]

Krzysztof Mieszkowski
Krzysztof Mieszkowski

Po wystąpieniu ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza w Sejmie miała miejsce burzliwa debata. Głos zabrał także nowoczesny Krzysztof Mieszkowski.

Szef polskiej dyplomacji mówił o zadaniach polityki zagranicznej RP w 2019 roku. Czaputowicz odniósł się również do krytycznych opinii opozycji na temat słów, że Donald Tusk nie był kandydatem Polski na szefa Rady Europejskiej.

Skoro „27 do jednego”, a Polska głosowała przeciwko, bo miała swojego przedstawiciela Jacka Saryusza-Wolskiego, a państwo członkowskie może zgłosić tylko jednego kandydata, to wiadomo, że jednocześnie nie może poprzeć innego kandydata, Donalda Tuska, który nie był przedstawicielem Polski – stwierdził szef resortu spraw zagranicznych.

Skoro nie był polskim kandydatem, to pozostaje pytanie, kogo reprezentował – zastanawiał się minister. – Oczekiwałbym od państwa wyjaśnienia, czyim był kandydatem – dodał Czaputowicz.

Z wyjaśnieniem pospieszył Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej. – Panie ministrze, ja panu odpowiem, czyim reprezentantem był pan Donald Tusk – Niemców. Proszę to zapamiętać. To Niemcy uratowały honor i dumę polskiego społeczeństwa, a nie polski rząd, niestety. I to jest skandal – stwierdził.

Po czym odniósł się do – jego zdaniem „równie skandalicznych” – słów, które padły z mównicy. – Nagle się okazało, że Prawo i Sprawiedliwość pokochało Unię Europejską. Przecież to jest postprawda, to jest propaganda przedwyborcza – grzmiał.

Państwo przez cały czas oskarżacie opozycję, że donosi na Unię Europejską. Otóż, Unia Europejska ratuje polską Konstytucję, przeciwko waszym rządom. Musicie to państwo wiedzieć – kontynuował.

Dyrektorzy teatrów, kuratorzy festiwali pytają mnie w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, we Włoszech, pytają mnie o polską demokrację. Odpowiadam im, że polską demokrację najlepiej widać w dziełach polskich artystów i artystek. To oni uprawiając tę polską demokrację, tę polską sztukę dają nam powód do dumy. Agnieszka Holland, Agnieszka Smoczyńska, Katarzyna Kozyra, Krystian Luba, Krzysztof Warlikowski, Joanna Kulig, Jan Klata, Jadwiga Grabowska-Hawrylak, Tomasz Konieczny, Mariusz Treliński, Piotr Beczała, Grzegorz Jarzyna, Behemot z Adamem Nergalem – to są rzeczywiście ci, którzy uprawiają politykę zagraniczną polską a nie państwa urząd – wyliczał Mieszkowski.

Źródła: tvp.info/Twitter

24 KOMENTARZE

   • 1mln % popieram.
    Takich zboczeńców wrogow mamy w Polskim sejmie—to jest tragedia POLSKI / calego nardou Polskiego! POPIS to obcy wrogi obcy pejsaty rzad…przeciw NASZEJ NAJJAŚNIEJSZEJ OJCZYŹNIE!

    Ratujmy Polske rodacy GLOSUJMY NA NARODOWCOW … Tu jest Polska!!!

   • Ty „wazelina” już żeś nie modny. Teraz Iladian jest artykułem pierwszej potrzeby u Mieszkowskich.

 1. co to KU_WA za pajac jest PIER_OLONY ! ! ! ! !

  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. w sumie czaputo nie rózni się wiele od tego mieszkowskiego.jeden to niemiecka gnida, a czaputo to usraelska.

  • i izraelici i niemcy to jedna i ta sama chazarska swołocz ze zbrodnia i z oszustwem w chazarskich genach.

   • Wszędzie chazarowie, nawet w Niemczech wbrew faktom (tym gorzej dla faktów), tylko psychiatrzy nie wyrabiają już.

  • Chyba nie zawsze jest zasadne, jakby powtarzanie za Michalkiwiczem – bo mi to to przypomina narację M-cza..
   Ja bym raczej powiedział
   – m. in. z powodu przynależności tzw. gazety do środowisk „antypisowskich, czyli jak ta „gazeta” jest w opcji ” czysto niemieckiej”? Chyba nieprawdopodobne….. –
   że istnieją:
   opcja „niemiecko- żydolewicowa(komunowa)” i
   opcja „amerykańsko-żydo”prawicowa”(syjonowa)”.
   Tak to mniej więcej ośmielam się dostrzegać, bo oceniać jeszcze chyba można….
   Nie jest to bliższe prawdy niż twierdzenie Michalkiwecza

   PS. Te drugie człony potrafią nieraz się kłócić lub udawać, że kłócą (np. ataki na trumpowców w USA, ba w niektórych okresach spór przybiera ostry wymiar, np. sędzia amer. Kauman skazał szpiegów sowieckich Rosenbergów na śmierć, choć sądzę, że obie strony działały by uchylić nieba swej etnie i w d…ie miały „konflikt gojowski” ameykańsko-rosyjski, powiedzmy), ale nie staną raczej po stronie gojów w sporze między nimi, chyba że taktycznie i pozornie. Obie „kłócące się” strony, mają to samo na celu: „by ten świat był dobry dla Ż-ów”, a „uczestnictwo” w „sporach gojów” ma tylko na celu „sterowanie percepcją”, prowadzenie „inżynierii społecznej”….
   Tak to sobie widzę……., tak to mniej więcej wygląda mg mnie

   • Miało być:
    czyż nie jest to bliższe prawdy niż twierdzenie Michalkiewicza?

 3. Wygląda to jakby …. dodawanie paliwa PiSowi.
  Skoro „typy tego typu – których ja np. uważam w swej subiektywnej opinii, ale raczej nie tylko ja:) – za „antypolaków” (bo chyba nie za „propolaków”?), atakują PiS w sposób opisany powyżej, to mimo woli, mimo świadomości podejścia „partii rządowej” np. do tematyki żydowksiej , budzi się do PiS jakaś sympatia.

  Może to taka akcia promowania POPiS, choć z opcją raczej PO górą, wskazując na PiS: jako „ten którego uwielniacie nienawidzić”. Ma to chyba petryfikować scenę polityczną, ci co się uważają za patriotów mają głosować na PiS, a ci co za „eurpoejczyków” na PO i okolice….
  I maszyna się kręci…….

 4. Polska demokracja w postaci satanisty i przerabiania krzyża na swastykę oraz Holland prosto z kolan Bieruta… Lecz się Mieszkowski na nóżki, bo na główkę już za późno.

 5. Krzysztof Mieszkowski ma tak niskie IQ, ze powinien zamieszkac w ZOO. Niedobrze sie robi po przeczytaniu intelektualnych wypocin tego typa, a strach sie robi, kiedy z sondazy wynika, ze Polacy chca glosowac na koalicje ktora on reprezentuje.

  • NIE glosuja to jest przekret!!!! P Grzegorz Braun wygral w Gdansku— ale Jego glosow nie liczono.. ZDRADA !!

 6. Wredne antypolskie typy sa przez niemieckie media dopuszczane do glosu i sieja zament

 7. W 2018 r. sama wyborcza ubolewała, że k. mieszkowski wydał w 2017 r. aż 37 tys. zł na przejazdy poselskie taksówkami! Publiczny grosz…

Comments are closed.