PILNE! Nie będzie drugiego referendum w sprawie BREXIT-u. Izba Gmin odrzuciła wniosek

Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w czwartek propozycję wprowadzenia poprawki do niewiążącej uchwały parlamentu ws. ewentualnego opóźnienia wyjścia kraju z Unii Europejskiej, która stanowiłaby polityczne zobowiązanie do organizacji drugiego referendum ws. BREXIT-u.

Za takim pomysłem zagłosowało jedynie 85 posłów, a przeciwko było 334. O wyniku głosowania zdecydowało m.in. to, że większość opozycyjnej Partii Pracy – która nie wyklucza poparcia takiego scenariusza w przyszłości – wstrzymała się od głosowania.

Nawet jednak gdyby wszyscy posłowie laburzystów zagłosowali za drugim referendum, poprawka dalej zostałaby odrzucona.

Zwolennicy ponownego referendum argumentowali, że należy poczekać w tej sprawie do momentu, w którym będzie to jedyna lub jedna z niewielu opcji pozostałych w toku dyskusji na temat BREXIT-u i będzie możliwość formalnego wdrożenia jej w życie.

Jak tłumaczyli, poparcie jej w czwartkowym głosowaniu nie osiągnęłoby pożądanego efektu, bo poprawka byłaby odrzucona głosami rządu i wspierającej go północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP), a nawet w razie mało prawdopodobnego sukcesu wynik nie byłby wiążący prawnie.

W razie braku jakichkolwiek innych ustaleń, niezależnie od przyjętej wcześniej w środę opinii politycznej Izby Gmin przeciwko bezumownemu wyjściu z UE, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

  1. Z żadnej organizacji przestępczej (a taką jest UE) nie da się wyjść inaczej niż do piachu.

  2. Pamiętam jak w 2004 umierający Papież Jan Paweł II płakał ze wzruszenia, że Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Może to i lepiej, że Ojciec Święty zmarł bo jakby zobaczył jak wygląda teraz Europa to by się zapłakał na śmierć.

    • Nasz papież miał o nas zbyt wygórowaną opinię. Albo niedoceniał naszych wrogów.

  3. Unia JEWROPEJSKA to nic innego jak kontynuacja I,II i ,III rzeszy.Od powstania tychże kontynuacja imperium rzymskiego.Nie chodzi o nic więcej,tylko o związanie niepodległych państw europejskich,zniszczenie i przejęcie ich gospodarek,zasobów mineralnych,zadłużenie w fikcyjnych bankach żydowskich i przede wszystkim zrobienie z ich obywateli niewolników ekonomicznych,których dodatkowo uczy się nienawiści i pogardy dla ich ojczyzn.Będę powtarzał aż do dnia sądnego.NWO jest na razie na pozycji wygranej.Kto myśli ten zrozumie…..

    • Nie ma żadnego „NWO”. To termin stosowany w polityce globalnej, nowy porządek światowy. I wątpię żeby Socjalistyczny Związek Republik Europejskich był na rękę elitom np. amerykańskim.

  4. I bardzo dobrze,wyniku pierwszego nie zrozumieli??? To nie Irlandia gdzie kazali powtórzyć referendum do skutku parodiując demokrację.

  5. Przyznam, ze przestaje mnie obchodzic, zabawa w wyjsce, czy pozostanie w UE. Zainteresuje sie tym 1 kwietnia, ale i tak nie bedzie wiadomo, czy to nie prima a prilis, wiec 2 kwietnia beda powazne ustalenia.

Comments are closed.