Policyjny pościg jak w amerykańskim filmie. Kierowca z Prudnika odpowie za piracki rajd przed sądem [VIDEO]

pirat drogowy z Prudnika fot. prtscreen http://opolska.policja.gov.pl
pirat drogowy z Prudnika fot. prtscreen http://opolska.policja.gov.pl

36-latek zlekceważył sygnał do zatrzymania, pędził ponad 170 km/h, omijał blokady, jechał „pod prąd” i wyprzedzał na łuku drogi. Policyjny pościg trwał kilkanaście minut. Kierowcą okazał się mieszkaniec Prudnika. Musi się on teraz liczyć z karą nawet do 5 lat więzienia oraz wysoką grzywną.

We wtorek (5 marca), tuż po godzinie 8:00 rano, prudniccy policjanci ruchu drogowego zauważyli w centrum miasta osobowego golfa. Postanowili skontrolować pojazd oraz kierującego. Kiedy policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli więc pościg.Oficer dyżurny niezwłocznie zaangażował w działania kolejne patrole.

Nieodpowiedzialny kierowca łamał niemal wszelkie możliwe przepisy drogowe. Mężczyzna wyprzedzał na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, nie stosował się do znaków drogowych i jechał z prędkością sięgająca miejscami ponad 170 km/h. Policjanci ustawili blokady, które kierujący omijał, wjeżdżając na chodnik i pobocze. Swoją jazdą bezpośrednio stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach zatrzymaniem mężczyzny.

Za kierownicą volkswagena siedział 36-letni mieszkaniec Prudnika. Badanie narkotestem oraz na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy. Swój piracki rajd będzie musiał wyjaśnić teraz w sądzie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Mężczyzna musi się dodatkowo liczyć z zarzutami m.in. niezatrzymania się do kontroli drogowej, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz licznych wykroczeń. Za takie czyny grozi nawet do 5 lat więzienia oraz 5 000 złotych grzywny.

Źródło: Opolska policja

8 KOMENTARZE

 1. Cytat: „Kierowca z Prudnika odpowie za piracki rajd przed sądem”

  Znaczy on rajdował piracko w sądzie?

  Ale musiał ten sąd wyglądać….

  Jak to się mówiło: ręka, noga, mózg na ścianie, tak?

  • Interpunkcja jest mocno niedoceniana. Osobiście, staram się trzymać wytycznych prof. Miodka i wyraźnie oddzielać wtręty i zdania podrzędne. Kierowca z Prudnika odpowie, za piracki rajd, przed sądem. Na dzisiejsze czasy, to trochę ortodoksyjne.

 2. Podpowiadam linię obrony: nikt, o zdrowych zmysłach, nie uwierzyłby, że to policja, a nie przebierańcy, próbuje zatrzymać do kontroli poprzez wyprzedzenie na przejściu dla pieszych. Dalsze wyczyny, rzekomych stróżów prawa, mogły tylko utwierdzić w tym podejrzeniu.

 3. Policja teraz w Polsce to bandyci, analfabeci i ZLODZIEJE oraz klamcy zawodowi!!!

 4. Kierowca z Prudnika odpowie za piracki rajd przed sądem, bo rajdy przed sądem są be, a już szczególnie te pirackie.
  Podziwiam waszą polszczyznę, która zalatuje polskością prawdziwą.

Comments are closed.