Polski Facebook nie spełnia standardów Facebooka? Dwie płcie to dla niego „mowa nienawiści”. Na amerykańskim jest do wyboru aż 56 opcji

Facebook, obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Facebook, obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Polski użytkownik Facebooka dostał bana za komentarz, w którym podkreślił, że nauczycielka biologii „twierdziła, że płcie są dwie”. Jednak podczas zakładania konta na tym portalu społecznościowym trzeba wybrać jedną z dwóch możliwości, jeśli chodzi o płeć: kobieta lub mężczyzna.

Administracja Facebooka przerwała dyskusję na temat ilości płci, a internauta zobaczył komunikat o naruszeniu „Standardów społeczności Facebooka”. Komentarz użytkownika został uznany za „mowę nienawiści”.

Zdjęcie ocenzurowanego wpisu szybko zyskało popularność w sieci. Internauci zestawili je ze screenem strony rejestracji nowego konta na Facebooku, która w polskiej wersji umożliwia wybór między dwiema płciami właśnie.

Inaczej jednak sytuacja wygląda w przypadku amerykańskiego Facebooka. Tam portal Marka Zuckerberga proponuje do wyboru… aż 56 dodatkowych opcji do wyboru: Agender, Androgyne, Androgynous, Bigender, Cis, Cisgender, Cis Female, Cis Male, Cis Man, Cis Woman, Cisgender Female, Cisgender Male, Cisgender Man, Cisgender Woman, Female to Male, FTM, Gender Fluid, Gender Nonconforming, Gender Questioning, Gender Variant, Genderqueer, Intersex, Male to Female, MTF, Neither, Neutrois, Non-binary, Other, Pangender, Trans, Trans*, Trans Female, Trans* Female, Trans Male, Trans* Male, Trans Man, Trans* Man, Trans Person, Trans* Person, Trans Woman, Trans* Woman, Transfeminine, Transgender, Transgender Female, Transgender Male, Transgender Man, Transgender Person, Transgender Woman, Transmasculine, Transsexual, Transsexual Female, Transsexual Male, Transsexual Man, Transsexual Person, Transsexual Woman, Two-Spirit.

Źródło: sejmlog.pl

15 KOMENTARZE

 1. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  • A kto wam każe używać żydbuka?
   Przecież to NIE JEST obowiązkowe.

 2. Z płciami najwyraźniej jest jak w wojsku: męska, żeńska i kombinowana.

  • W Polsce powinno być o dwa wybory płci więcej a więc 58 bo mamy przecież posłankę Szojring i posła Dubkę.

 3. Czyli Ameryka to kraj dewiantów i mutantów. No super, debilizm kroczy dumnie przed rozumem…

  • A może to my czegoś nie dostrzegamy? Oni przecież patrzą z góry, z drzewa, na które ponownie wleźli.

   • Nawet jeśli masz rację że wyszli na drzewo, to małpy nie były i nie są zindoktrynowane, widzą więc tak jak my.
    Lewactwo i zboczenia widzą inaczej, ale się nie dziwmy, bo i nich kolorów w tenczy brakuje.

    • Małpy zindoktrynowane? No, bez przesady.
     Ale tzw. odruch warunkowy można im wpoić jak najbardziej. Taki odruch warunkowy może działać jeszcze lepiej niż indoktrynacja. Jest poza tym tańszy.
     Zboki oraz ich popierający użyteczni idioci wyglądają. mi właśnie jak by zostali „uwarunkowani”. W każdym razie rozumu w ich poczynaniach nie sposób się doszukać.
     Ten rozum jest ukryty za sceną, u osób pociągających za sznurki tym tym tetrze marionetek.

  • Co się dziwisz, tam żądzą zydzi i komunisci, jestem za tym aby europejczycy najechali stany i uwolnili amerykański naród od zydowsko/komunistycznej tyranii

   • A swoją drogą to ciekawe jakie kompetencje psiada i skąd on się ku3wa wziął ten administrator polskiego pejsbuka. Kto to jest ?

 4. Już wielokrotnie to pisałem:

  Facebook pogrywa jak chce z nami dlatego i tylko dlatego, że Polska POPiSowym nierządem stoi. Kto by się tam liczył jakimś państwem z tektury.

  Chiny powiedziały Żydom krótko: albo prawo chińskie będzie respektowane albo won z chińskiego internetu. Pejsbuk grzecznie się dostosował.
  Może nam się nie podobać chińskie ograniczanie wolności słowa, ale musimy wyraźnie sobie powiedzieć, że Chińczycy szanują sami siebie i są przez to szanowani w świecie.

 5. Podczas spaceru po plantach krakowskich widzialem jak pies rznal psa, a mojej sasiadce pies grzmocil jej stope.Do jakiej kategorii zaliczyc tych psich dewiantow?

 6. Jeśli amerykański fecbook zaczął by wymieniać ich orientacje seksualną to by w tysiącu się niezamknelo. Mogli by wymienić chociaż skrót tych wszystkich orientacji to bym wiedział jak by wyglądała przyszłości nowa nazwa warszawskiej karty.

Comments are closed.