Szokujące nagrania ze strzelaniny w brazylijskiej szkole. Dwóch szaleńców-nastolatków zabiło siedem osób i raniło 17 [VIDEO]

Kadr z nagrania z kamery w szkole w Suzano, gdzie 2 nastolatków zastrzeliło 7 osób, raniło 17, po czym popełniło samobójstwo.
Kadr z nagrania z kamery w szkole w Suzano, gdzie 2 nastolatków zastrzeliło 7 osób, raniło 17, po czym popełniło samobójstwo.

Pięcioro dzieci oraz dwie osoby dorosłe zginęły w środę w strzelaninie w szkole w stanie Sao Paulo w Brazylii – poinformowała policja. Reuters podaje, że 17 osób, w większości dzieci, zostało rannych. Nie żyje też dwóch nastoletnich napastników.

Nie wiadomo, w jakim stanie są postrzelone przez napastników osoby. Rannych przewieziono do szpitali.

Napaść przeprowadziło „dwóch uzbrojonych nastolatków” w kapturach oraz w maskach – podała policja. Reuters pisze, że nastolatkowie zastrzelili się. Nie wiadomo, jaki był motyw sprawców.

Dorośli, którzy zginęli w napaści, to pracownik szkoły oraz osoba, która stała przed budynkiem – wskazała policja. Record TV podaje, że ofiarą mógł być dyrektor szkoły.

Do zdarzenia doszło w środę ok. 9.30 czasu miejscowego (13.30 w Polsce) w mieście Suzano, kiedy uczniowie mieli przerwę.

Gubernator stanu Sao Paulo Joao Doria napisał na Twitterze, że ofiary zostały „brutalnie zamordowane”.

W budynku, w którym doszło do tragedii, mieści się szkoła podstawowa oraz ponadpodstawowa. Do obu szkół uczęszcza ok. tysiąca uczniów – poinformowała w oświadczeniu policja.

https://youtu.be/FntxXYOJPqs