Usunęli krzyż z polskiego teledysku na Eurowizję! Prezes Kurski komentuje

Prezes TVP Jacek Kurski fot. PAP
Prezes TVP Jacek Kurski fot. PAP

Eurolewactwo niszczy wszelkie przejawy wiary chrześcijańskiej. Usunęli nawet krzyż z teledysku „Pali się” zespołu Tulia, który ma reprezentować Polskę na Eurowizji. Jak twierdzi wytwórnia Universal Music Polska, nowy montaż teledysku spowodowany był „z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu”.

Przypomnijmy, że utwór „Pali się” zespołu Tulia ma dwa teledyski. Wersję rodzimą i anglojęzyczną. W porównaniu z polskim oryginałem, nie ma w niej przydrożnego krzyża. Wszystko dzieje się od 10 do 12 sekundy klipu. Właśnie o tyle teledysk „Fire of Love” jest krótszy od pierwowzoru.

Jak to tłumaczy Eurowizja? Regulamin zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych.

„Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów” – powiedziała portalowi Plejada.pl agentka zespołu.

Sam zespół wystosował także oficjalne oświadczenie.

„W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w internecie, jakoby teledysk do utworu „Fire of Love (Pali się)” został poddany cenzurze: Oświadczamy, iż montaż wykonywany był nie przez zespół osobiście, a usunięcie kilku scen z pierwotnej wersji videoklipu, w tym, m.in. sceny z krzyżem, wynikało z interpretacji zapisów dotyczących zgłaszanych piosenek do konkursu.”

„Montaż służył dopasowaniu czasu obrazu do czasu trwania piosenki w wersji konkursowej. Podkreślamy z całą stanowczością, że nie był to w żadnym wypadku akt cenzury. Jednocześnie podkreślamy, iż członkinie zespołu jak i całe ich otoczenie zawsze z należytym szacunkiem podchodzą do symboli religijnych, obyczaju i kultury” – czytamy na profilu Tulii na Facebooku

Do sprawy odniósł się także sam prezes TVP.

„Nikt z Telewizji nie był pytany i nikt z Telewizji nie wyraził zgody na usunięcie znaku Krzyża z teledysku. Telewizja Polska zażądała wyjaśnień od wytwórni, która dokonała zmiany i przywrócenia pierwotnego kształtu teledysku piosenki reprezentującej Polskę w konkursie Eurowizji 2019” – powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

Źródło: wirtualnemedia.pl/ Plejada.pl

17 KOMENTARZE

 1. Przecież ten konkurs służy tylko jednemu, promowaniu dewiacji. Nie wolno pokazywać krzyża ale jak pokazują odsłonięte dooopy, kobiety i chidżabach albo faceta w sukience, dziwadła z lgbt to wszystko jest super. Pieprzyć tych debili i nie brać udziału w tej lewackiej szopce . Niech sami utoną w tym szambie, my będziemy tylko oglądać ten upadek z boku.

  • może masz rację. faktycznie nie mają prawa cenzurować czegokolwiek. nawet nie chodzi o krzyż. chodzi o koncepcję cenzury. nawet gdyby tam się pojawiła banda gwizadek porno robiąca loda jezusowi, to niestety trzeba to też puścić, i ludzie niech sami to ocenią. nikt nie może zabraniać dawania krzyża. to absurd.

   • Realista Twoj komentarz jest wyjątkowo kretyński. Nie istnieje prawo do wolnosci totalnej a twoje porownania są żałosne

 2. 1konkurs eurowizji nie odbywa sie w azji,
  2polski zespol nie powinien dawac wystepow we wrogim kraju
  3powinien bronic wolnosci wypowiedzi artysty

  ja na pewno nie kupie ich muzyki

  • może to się faktycznie tak skończyć.

   jeśli nie dopuszczą krzyża to należy tej konkurs bojkotować. wtedy wygrana jest automatyczna. zresztą piosenka jest obiektywnie słaba. początek dobry, ale refren taki trochę skamlawy. powinni je rozdzielić na solówki. taka jest moja opinia.

   ale cenzurowanie czegokolwiek odpada. lepiej tam nie jechać i być może Kurski tak właśnie to planuje rozegrać. Ukraina też nie jedzie, chociaż z kretyńskich powodów.

  • chinczycy eurowizje przeprowadza po drugiej stronie ksiezyca, kto dotrze na miejsce,ten wygra.

 3. Pali się…Pali się… ma być śpiewane w izraelu?? sam tytuł jest antygóralski

  • A z tym krzyżem to takie są zasady objęte w regulaminie i koniec. Przecież każdy ma się obowiązek dostosować, dlatego tak wyszło z krzyżem. A wytwórnia co ma do tego, to tak jakby powiedzieć że ja jestem winna że w innych krajach są wojny, zupełnie bez sensu

 4. Niedaleko

  Niedaleko jabłko od jabłoni!
  Niedaleko od kiejkutów Boni;
  Niedaleko od Balcerka Rysiek;
  Niedaleko Antoniego Misiek;
  Niedaleko Donek od Berlina,
  Jak Makrela bliska jest Putina;
  Niedalekie Żydom cudze mienie,
  Jak Pier. donia d…e jest nasienie;
  Niedaleko Szwecja kalifatu;
  Feministki niedalekie batu,
  Który spadnie od islamskich panów…
  Wszystko bliskie. Nad tym się zastanów:
  Niedaleki Tobie sąd, człowiecze!
  A dalekie, co ściek główny rzecze.

 5. Przecież ta eurowizja odbędzie się w Izraelu. Gdyby panny na clipie przechodziły koło menory, to NIKT by nie śmiał nawet pomyśleć, żeby usunąć, bo by wyleciał z roboty. A tak to insza inszość.

  • nie wiem. może to jest rozegrane lepiej. nie wierzę, by cała afera zajęła trzy miesiące. Kurski nie wiedział, że wycieli krzyż? to niedorzeczne.

   może faktycznie nie chcą tam jechać. ja bym taki konkurs, gdzie mi cenzurują słowa czy teledysk olał. jeśli artysta chce to może i jechać i powiedzeić „je bać was Wy żydowskie nazistows kie ch uje” i można go krytykować, ale nie bardzo można mu zabronić mówić co chce. to samo z krzyżem. może to nie moja bajka, ale absolutnie nie można komuś tego zakazać.

   trzeba to bojkotować. i zmienić teledysk. jak się im nie podoba to niech nas wywalą. łachy bez. zresztą piosenka jest słaba. nic nie wygra. myślałem na coś znacznie lepszego. od Węgiel od razu było wiadomo, że da radę. tu finał. początek nawet dobry, ale refren skamliwy. trochę na metalikę. ale bez solistów. słaba sytuacja.

 6. w 45s. widać w drzwiach krzyż ze szprosów.
  Szach-mat!

 7. Ciekawe czy dziewczyny z zespołu Tulia nie zostaną potraktowane w Izraelu tak jak siostry Radwańskie w 2013…

 8. Tak się tylko zastanawiam co Pan Kurski ma do wytwórni która wydaje samą muzykę, nie mają wpływu na teledysk więc nie warto siać fermentu

Comments are closed.