Cyrk na komisji sejmowej! Szczerba i Gasiuk-Pihowicz w akcji. „Jak tylko się pan Szczerba wypowie, to ja natychmiast zaczynam popierać PiS” [VIDEO]

Michał Szczerba i Kamila Gasiuk-Pihowicz/Fot. PAP (kolaż)
Michał Szczerba i Kamila Gasiuk-Pihowicz/Fot. PAP (kolaż)

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka rozpatrywała wniosek o odwołanie z funkcji Przewodniczącego Stanisława Piotrowicza. Wnioskodawcę – Borysa Budkę – zastępował Michał Szczerba. Do burzliwej wymiany zdań włączyła się także m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz.

W uzasadnieniu wniosku argumentowano, że w 2001 roku Stanisław Piotrowicz, jako prokurator okręgowy w Krośnie, zorganizował konferencję prasową dotyczącą umorzenia śledztwa dot. księdza oskarżonego o pedofilię i broni go. 3 lata później kapłan został skazany za molestowanie.

Mam do pana taką prośbę, jakby pan zechciał nie odczytywać opis czynu kilka lat później sformułowany, tylko jakby pan zechciał w tej sytuacji zechciał przedstawić uzasadnienie do odwołania. To, co pan teraz robi jest nie tylko najwyższym poziomem manipulacji, jest niesmaczne i do tego jeszcze jest niesprawiedliwe – mówiła Małgorzata Wassermann.

Szanowny panie pośle Szczerba, szanujmy powagę Sejmu, komisji. (…) To, co pan robi w tej chwili, to jest błazenada kolejna w pańskim wydaniu. Po pierwsze dotyczy to działalności pana Stanisława Piotrowicza jako prokuratora. Niech go ściga prokuratura generalna, krajowa, niech go ocenia społeczeństwo. Jako poseł Piotrowicz, jako przewodniczący komisji może być oceniany jako przewodniczący komisji, jeśli mamy go odwoływać – podkreślał poseł Janusz Sanocki.

Czasem ten PiS mnie tak denerwuje, że ja bym nawet był opozycją, ale jak tylko pan się wypowie, to ja natychmiast zaczynam popierać PiS – dodał polityk.

Mimo ostrzeżeń Szczerba usiłował uzasadnić wniosek o odwołanie Piotrowicza opisem czynów popełnionych przez skazanego księdza. Ostatecznie politykowi odebrano głos.

Na tym jednak cyrk się nie skończył, ponieważ Szczerba usiłował wymusić na komisji, żeby uzasadnienie wniosku dokończyła za niego Kamila Gasiuk-Pihowicz. Polityk zaczęła w swoim stylu wymuszać udzielenie jej głosu, wbrew regulaminowi.

Nie ma procedury nadużywania regulaminu polegającej na tym, że będziecie przekazywali sobie uzasadnienie od jednej do drugiej osoby. Wiem, jak wyglądają komisje sprawiedliwości z pani udziałem (…). Nikt do pani dzisiaj nie mruga, nikt pani nie zaczepia – skwitowała Wassermann przekazując głos Piotrowiczowi.

„Myszka agresorka” nie dała jednak za wygraną i po zakończonym głosowaniu stwierdziła: – To jest kpina, co państwo robicie z wymiaru sprawiedliwości, z komisji, z polskiego Parlamentu.

Mam pytanie do pana Piotrowicza, czy by swoje wnuki pozwolił posadzić na kolanach księdza Stelawy, jak go tak dzielnie bronił na konferencji prasowej w 2001 roku? Czy Jarosław Kaczyński by posadził swoich krewnych dzieci na kolanach księdza Stelawy? – grzmiała.

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka: Rozpatrzenie wniosku o odwołanie z funkcji Przewodniczącego Komisji.

Opublikowany przez Sejmlog Piątek, 15 marca 2019

Źródło: Sejmlog

9 KOMENTARZE

 1. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. ….. no NIE, no po prostu ….. no NIE …..
  youtube.com/watch?v=18Kr_v3y6Zo

 3. Mogliby się zająć seksualnie sobą zgodnie z dyrektywą WHO ale gdzieś na uboczu: onanizacja dostarcza tyle radości, zwłaszcza gdy się to robi na oczach kolegi posła Scerby albo koleżanki posłanki Pitowicz.

 4. sejmowa odmiana Flipa i Flapa. Oni nawet nic nie musza mówić. Powinni poszukać okręg wyborczy w którym wsród wyborców jest dużo kinomanów , może w Łodzi ( szkoła filmowa ).

 5. Myszka Agresorka…glupia lewaczka aj waj—- KSIEZA POLSCY TO CISI BOHATEROWIE wspaniali i oddani P Bogu i ludziom — jako przykład podaje moja rodzine; moj wujek sp. Ludwik Sienko Bydgoszcz…

 6. Dopisuje: Moj wujek gdy przyjezdzal w odwiedziny do Mojej Mamy siostry do Krakowa pociagiem to zakazal mojej Mamie Jego siostrze aby sie witali na dworcu tylko dopiero w domu bo tak bardzo dbal o opinie… jako ksiadz… bal sie takich ludzi glupich i msciwych jak ty al waj agresorko,,myszko… ze GO oskarza… ze GO zniszcza … ludzie tcy jak ty oskarzajacy NIEWINNYCH ODDANYCH CALYM ZYCIEM BOGU I LUDZIOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Parafianie za Jego dobroc i mdrosc nazwali ulice Jego Imieniem w Bydgoszczy!
  Czesc Jego Pamieci!!!!

 7. Szanowny MMC,

  zasadnicza sprawa. Ksiądz skazany prawomocnym wyrokiem za czyny pedofilskie nie był Stelawy. Miejscowość, gdzie był proboszczem to Tylawa niedaleko Krosna. Zatem poprawnie po polsku odmieniając należy napisać:
  ksiądz Z TYLAWY nie STELAWY.

  Z poważaniem

Comments are closed.