Dobry start Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w SONDAŻACH. Jest lepiej niż pięć lat temu [PODSUMOWANIE]

Janusz Korwin Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak. Foto: Twitter
Koalicja propolska w wyborach do PE. Janusz Korwin Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak. Foto: Twitter

Jesteśmy na starcie kampanii do Parlamentu Europejskiego, w związku z czym pojawiły się sondaże, w których pojawia się Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Start Konfederacji jest dużo lepszy niż Kongresu Nowej Prawicy pięć lat temu, co zauważają nawet jej przeciwnicy.

Na nieco ponad dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pojawiają się pierwsze sondaże. Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy wg średniej znajduje się minimalnie pod progiem, jednak jej notowania marcowe są dużo lepsze niż KNP pięć lat temu.

Do tej pory pojawiło się siedem sondaży, z których najgorszy dawał Konfederacji 3 procent poparcia – warto podkreślić, że został on zrobiony na zlecenie „Gazety Wyborczej”, wygrała w nim Koalicja Europejska, a Lewica Razem, która nie przekracza 2 procent w innych badaniach dostała 4 procent.

W dwóch z siedmiu dotychczasowych sondaży Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przekracza natomiast próg wyborczy. Mowa tu o wyniku 5,1 procent w badaniu na zlecenie Parlamentu Europejskiego i 6,1 procent w badaniu IPSOS.

Średnie poparcie dla Konfederacji w połowie marca 2019: 4,2 procent

To dobry prognostyk przed dalszą kampanią, pięć lat temu Kongres Nowej Prawicy w badaniach marcowych notował wyniki na poziomie od 2 do 4 procent. Na dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zatem nikt nie zakładał przekroczenia progu wyborczego.

Średnie poparcie dla KNP w połowie marca 2014: 3,2 procent

Warto podkreślić, że nawet zagorzali przeciwnicy dostrzegają wyraźny trend i mandaty w Europarlamencie dla Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Nieco ponad tydzień temu skrajnie lewicowy portal oko.press opublikował artykuł, w którym prognozował zdobycie 4-5 mandatów.

Jeśli Konfederacja powtórzy sukces Kongresu Nowej Prawicy Korwin-Mikkego z 2014 roku – na co wskazują pierwsze sondaże, a także biorąc pod uwagę premię za zjednoczenie i efekt kuli śniegowej – może zdobyć ok. 7 proc. i 4-5 mandatów w Europarlamencie – czytamy w artykule Przemysława Witkowskiego.

26 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy jest jakikolwiek sens porównywania stanu „rynku” wyborczego sprzed 5 lat, ale i tak wielkie gratulacje dla Prawicy.

 2. Popieram ja, jak i moja rodzina, a także przekonałem dwóch kolegów z pracy. Je…ć PiS, tylko KONFEDERACJA !

 3. Chciałem z moimi znajomymi zagłosować na Konfederację.Ale jak dobrali tego Jakubiaka tego partyjniaka ,wszystkie głosowania przeciwko Polsce i obywatelą.Namawiam wszystkich aby nie głosowali na Konfederację.100 mil na cmentarz żydowski tak dla przykładu i tak dalej i dalej tak towarzyszu Jakubiak.

  • Gramatyczny nazisto („obywatelą”) przestań ośmieszać siebie i swoich rodziców przy okazji.

  • Też mam co do Jakubiaka wątpliwości ale po prostu zagłosuje na jakiegoś Korwiniste z listy. Bo Na kogo innego?

  • Racja. Nie ma miejsca dla јebanych socjaldaruchów z POPiS-u

  • Zgoda, że nie ma miejsca na totalne przystawki PiS. Dlatego trzeba zniszczyć przystawki, które sam PiS sobie szykuje w postaci Biedronia i Gwiazdowskiego + dobicie leżącego i robiącego pod siebie Kukiza.

 4. Oko press nie jest skrajnie lewicowe, po prostu jest bardziej obiektywne, niż Wasz szmatławiec

 5. Nie ma się co przejmować sondażami tylko trzeba każdemu kto czuje się Polakiem i widzi zagrożenie działaniami POPisu zagłosować na prawicę. Przypominam Komorowski miał 78% poparcia i miał wygać w cuglach.

 6. Oby tylko nikt nie włączył protokołu 1%? Hitler, kobiety są głupie, zawsze się troszkę gwałci, wyizolować debili itd.

 7. To idzie ta wiosna?

  Spokojnie, Korwin wyjedzie z Hitlerami i skończy się rumakowanie.

Comments are closed.