Kibiców potraktowano jak dzikie zwierzęta. Zostali zamknięci w klatce. Świat zszokowany, ale niektórzy chcą to naśladować [VIDEO]

Kibice Hutnika Kraków w klatce podczas meczu w Daleszycach Fot. Twitter
Kibice Hutnika Kraków w klatce podczas meczu w Daleszycach Fot. Twitter

Do kuriozalnego przypadku doszło podczas meczu III ligi w piłce nożnej w Polsce. Kibice Hutnika Kraków zostali potraktowani jak groźne zwierzęta i wyjazdowy mecz swojej drużyny musieli oglądać w klatce.

Ta sytuacja miała miejsce podczas meczu Spartakusa Daleszyce z Hutnikiem, w ramach IV grupy III ligi, czyli de facto czwartej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Przeciwko temu energicznie zaprotestował prezes Hutnika, Artur Trębacz, który wystosował otwarty list do Komisji Bezpieczeństwa przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej.

„Kibice przetrzymywani byli w niewielkiej klatce wykonanej z grubych prętów przypominającej klatki dla dzikich zwierząt w ZOO. Doskonale rozumiemy, że względy bezpieczeństwa są bardzo istotne, ale nie można popadać w skrajności, bo tego typu «konstrukcje» z pewnością nie prowadzą do ucywilizowania społeczności stadionowej”.

Władze Spartakusa replikowały: „Przyjeżdża do nas wielu kibiców innych drużyn i dotychczas nikomu nie przeszkadzał fakt oglądania meczu z perspektywy klatki, o której mowa. Warto wspomnieć choćby o podobnych sektorach w takich miejscowościach jak Turek, Opoczno czy Łowicz”.

Zdjęcia kibiców z tego meczu stały się jednak już sławne na całym świecie.

„Fani zostali zamknięci na 90 minut w jakiejś przerośniętej hodowli psów” – napisał niemiecki portal watson.de cytowany przez RMF FM.

Jednak ten pomysł wzbudził uznanie za granicą. Angielski dziennikarz Clive Lindsay napisał na Twitterze:”Po ostatnim zasługującym na potępienie zachowaniu niektórych kibiców piłkarskich w Wielkiej Brytanii: Jak długo czasu minie, zanim kluby wezmą przykład z czwartoligowej polskiej drużyny Spartakusa Daleszyce?”

28 KOMENTARZE

 1. to dopiero poczatek. Tak bedziemy zamykani wszyscy jaka budowa polina wejdzie w decydujaca face.

  • Mentalnie, już większość jest zamknięta w klatkach.
   Te prawdziwe mogą nawet nie być potrzebne…

 2. Dlatego przestałem chodzić na piłkę nożną. Mamy na Podbeskidziu nowiutki stadion i qwa, klatki, bramki, kołowrotki, przeszukania przy wejściu na stadion, pesele, karty kibica, kupowanie biletów trwa nieskończenie długo, ludzie chcący obejrzeć najgorszą ligę w Europie traktowani są jak za niemieckiej okupacji. Jeszcze tylko wieżyczek wartowniczych brakuje to byłby już komplet.

 3. jedyny sposób na odreagowanie stresu tych gości w klatce, to stwierdzenie, po obejrzeniu się wokół klatki: kurna, wszystkich posadzili; ciekawe za co? a na poważnie – coraz ciekawiej się robi; chociaż do okratowania całych stadionów jeszcze mamy trochę czasu; mam nadzieję;

 4. Na rzeź muzułmanów w Christchurch

  Oczom nie widzę, uszom nie słyszę
  I informacjom prawie nie wierzę!
  To biali! Biali, nie Maorysze!
  Już jest wiadomo! I w równej mierze
  Jest też wiadomo, że to prawica!
  Ach, szybkość mediów czasem zachwyca…

  I są normalni, a nie psychiczni!
  To już wiadomo też bez czekania…
  A islamiści? Są przecież śliczni,
  Nic nie zrobili… Jak błysk odsłania
  Prawdę ściek główny. Daje na tacy…
  (Kiedyś poznamy: winni Polacy!!!)

  • Wersja poprawiona:

   Na rzeź muzułmanów w Christchurch

   Oczom nie widzę, uszom nie słyszę:
   To nie „incydent”, to zbrodnia!… Wierzę:
   Winni są biali, nie Maorysze!
   Już jest wiadomo! I w równej mierze
   Jest też wiadomo, że to prawica!
   Ach, szybkość mediów czasem zachwyca…

   I są normalni, a nie psychiczni!
   To też wiadomo już, bez czekania…
   A islamiści? Są przecież śliczni,
   Nic nie zrobili… Jak błysk odsłania
   Prawdę ściek główny. Daje na tacy…
   (Kiedyś poznamy: winni Polacy!!!)

   • Cweluś w sensie janusz cweluś. Ten bandyta polski co siedzi w rpa za zamordowanie Haniego? Ten cweluś co go murzyni w wiezieniu pakuja w czoko co sił?

 5. Przecież to norma. Tomaszewski chyba nigdy nie był na żadnym meczu w Polsce, stąd szuka sensacji. Tylko wysokości klatek różne oraz grubości prętów.

 6. Przecież to tylko rezultat. Jakoś nikt nie robi zadym na meczach siatkówki, koszykówki, na żużlu – tylko na piłce nożnej.

  • Na żużlu też czasami się dzieje. Ale może jest odwrotnie? Ludzi trzyma się jak dzikusów, to zachowują się jak dzikusy. Na nowoczesnych stadionach w ekstraklasie, incydenty są rzadkie.

   • W USA na meczach futbolu amerykańskiego, dyscypliny kontaktowej, brutalnej też się nic nie dzieje, przychodzą mamusie i tatusie z dziećmi. Nie wiem, może to taka piłkarska tradycja wszczepiona w ten sport tak jak kiedyś na wiejskich weselach, przecież kojarzących się z zabawą i wesołością, tradycyjnie w środku nocy wpadało kilku niezaproszonych, rozwalali żarówki i zaczęli bić kogo popadnie. Zresztą nie tylko polska piłkarska tradycja, bo oglądałem na żywo to, co się wydarzyło na stadionie w Heysel.

 7. co to za wyjazdy na mecze ile srodkow do ochrony to pochlania? policjanci mogliby robic cos innego niz ochraniac takie juble, mecz wyjazdowy to wyjazdowy.

 8. Hmmmmmmmmmmmmmmm, dzikie zwierzęta zamyka się przecież w klatkach- jeśli ktoś ma odruchy jak dziki zwierz ,to co robić?

 9. Nie wiem czy jest zgodne z przepisami ppoż – wystarczy że ktoś wrzuci woreczki z cieczą łatwopalną a ci ludzie zwyczajnie się tam spalą żywcem…

Comments are closed.