Klimatyczna hucpa, czyli wagary w „obronie środowiska i ochrony klimatu”. Zajmują kolejny dzień tygodnia na permanentne protesty

Młodzi dla klimatu będą robić strajk. Foto: fb/Youth For Climate
Młodzi dla klimatu będą robić strajk. Foto: fb/Youth For Climate

We Francji ma miejsce „strajk dla klimatu”, czyli wagary uczniów szkół średnich. Przystąpiło do niego około 200 szkół. Mamy już pajdokrację, czy cyniczne wykorzystywanie entuzjazmu młodych ludzi w mobilizacji wokół wymyślonych problemów? W atmosferze ogólnokrajowych manifestacji „żółtych kamizelek”, wyciąganie młodzieży na ulice jest wyjątkowo łatwe. Tylko po co?

Francuski oddział „globalnego ruchu Youth For Climate” twierdzi, że to tylko początek i zapowiada podobne strajki w każdy następny piątek.

Francuski kalendarz już się powoli ładnie układa. W piątki – licealiści, w soboty – „żółte kamizelki”, w poniedziałki weganie, ale jeszcze zostaje na zagospodarowanie kilka innych dni tygodnia.

Pomysł wagarów w piątek jest niezły. Wydłuża weekend, tym bardziej, że powoli robi się coraz cieplej. Jest to jednak teoretycznie francuska odpowiedź na apel Grety Tunberg, 16-latki ze Szwecji, która zdaje się porzuciła już szkołę (strajkuje od początku roku szkolnego w 2018 r.) i walczy z… globalnym ociepleniem.

Tunberg, która od tego czasu wędruje po świecie pojawiła się też w Paryżu na Placu Republiki, gdzie mówiła na temat swojego imperatywu niemal kategorycznego: „chciałaby, żeby dorośli wzięli na siebie odpowiedzialność, ale ponieważ nikt nic nie robi, nie mamy wyboru”. Szwedka stała się dzięki swojej akcji niemal celebrytką klimatyczną” i występowała nawet na grudniowej konferencji COP24.

15 marca Francja była jednym z wielu krajów, w którym odbywają się takie „klimatyczne wagary. Wcześniej w Australii „protestowano” 30 listopada, w Niemczech od 14 grudnia, w Szwajcarii 21 grudnia, 10 stycznia w Belgii, itd. Teraz protest ma dotyczyć 105 krajów.

Władze po cichu wspierają tego typu happening. Klimat to jeden z ulubionych tematów prezydenta Macrona, chociaż wygrywa z nim opór materii i nic się nie dzieje. Dodatkowo taka akcja młodzieży osłabia wydźwięk manifestacji antyprezydenckich, które mają się odbyć dzień później.

Rząd wsparł akcję, a minister oświaty Jean-Michel Blanquer ogłosił na 15 marca „debatę” (kolejna francuska moda) na temat ochrony środowiska „we wszystkich szkołach średnich Francji”. A podobno karnawał się skończył…

14 KOMENTARZE

 1. Młodzież ma na transparentach „chcemy żyć”, „chcemy być zdrowi” a chlaja litrami energi drinki, cole, obzeraja się chemia od MD, kfs, Bk etc. O dopalaczach, papierosach, twardych narkotykach nie warto nawet pisać. Oczywiście dochodzą problemy ze wzrokiem, kręgosłupem, nadwagą od aktywności komputerowo – internetowej. I oni chcą żyć hehe

  • START UP THE ROTORS
   youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

   Hammer of the Right – NAPISY PL
   youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  • Wygląda na to, że jej rodzice wiedzą, że w przyszłości filantrop ją przyjmie do pracy po podstawówce. Albo jakaś agenda ONZ. Zawsze się znajdzie jakiś lewicowy kurek, z którego poleje się forsa na działalność takich cudaków.

 2. wspolczesni bolszewicy wykorzystuja mlodego glupka do swoich celow. Ta mloda osoba nie jest swiadoma tego, ze wlasnie czerwoni abortuja takie osoby jak ona, to,ze sie jej udalo,nie znaczy, ze bedzie zyc wiecznie, socjalisci maja juz listy, kto bedzie zbyteczny w ich wspolczesnym spoleczenstwie.

  • Oni mają ideolo, wg. którego mogą okradać innych, bogatszych, by im było lepiej. Listy zbędnych? Skąd my to dobrze znamy???

 3. Ktoś zainwestował miliardy w baterie słoneczne, pojawił się Trump podtarł sobie dupę paktem klimatycznym, ropa staniała i teraz cwaniaczek płacze.

 4. w ramach lekcji kazałbym dziatwie przygotować referat na temat emisji co2 przez wulkany i samochody z podaniem źródła informacji – wyłaczając z tego fikipedie i organizacje pozarządowe. Potem dyskusja na temat

 5. Gdyby mi ktoś 10 lat temu powiedział że dożyję takich czasów gdzie głupotą i zaklamaniem można będzie zrobić karierę , tobym u należy go za idiotę. Niestety ale to dzieje się na naszych oczach. Normalność odchodzi w niepamięć natomiast do głosu dochodzi wszelka patologia i zwyrodnienie. Największą tragedią jest jednak to że Ci dewianci ustanowili nowe prawo które zabrania ludziom mówić prawdę tym oszołomom . Skończy się to konfliktem jakiego jeszcze nie było. Ludzie nie pozwolą założyć sobie kaganiec !!! Wciąż normalnych ludzi jest więcej na świecie i póki co many szansę odzyskać nasz swiat, taki jaki znamy z lat młodości. Liczę na to bo inaczej musiałbym kupić sobie sznur i poszukać drzewa….

 6. Zobaczcie co te świry piszą o klimacie w Business Insider : businessinsider.com/un-report-devastating-arctic-temperature-rise-locked-in-2019-3?IR=T
  ——
  Nawet photoshopa nie potrafią używać…

 7. Sporo w komentarzach slow: (nie)normalny,(nie)przyzwoity, cudak, bolszewik, dewiat, zwyrodnienie – ocenianie ludzi plus teorie spiskowe wykute dla usprawiedliwienia samego siebie. Czy wynoszac worek smieci do kontenera, ktory jest pare razy wieksza niz w latach 80-tych i do tego wynoszony jest codziennie, ktos z tutaj uragajacych mysli, po co to, komu (wygodzie) to sluzy, jak i z czego ten wor powstal i jakie to ma konsekwencje dla jego wnukow?

Comments are closed.