Masakra. Mężczyźni urządzili rzeź muzułmanów

Nowozelandzka policja w akcji w Christchurch Fot. PAP/EPA Autor: Martin Hunter
Nowozelandzka policja w akcji w Christchurch Fot. PAP/EPA Autor: Martin Hunter

Do straszliwej rzezi muzułmanów doszło w meczecie Masjid Al Noor w mieście Christchurch w Nowej Zelandiii. Do meczetu wszedł mężczyzna i zaczął strzelać do zgromadzonych tam ludzi. Ponad godzinę później nastąpił atak na drugi meczet Lindwood Masdżid położony na przedmieściu Christchurch.

Do strzelaniny miało dojść ok. 14:45 (godz. 2:45 w nocy w Polsce) w meczecie Masdżid AL-Nur i przed godz. 16 (godz. 4 nad ranem w Polsce) – w meczecie Masdżid Linwood.

Według lokalnych mediów jest około 30 zabitych i wielu rannych. Władze z kolei podały, że jest co najmniej 50 rannych i są liczne ofiary śmiertelne.

Prawdopodobnie ataki zostały skoordynowane przez jakąś grupę. Zatrzymano – „jednego ze snajperów”. Zdaniem mediów, strzelanina była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych.

Jeden ze świadków stwierdził, że napastnik który wszedł do meczetu Masjid Al Noorz, zmienił magazynek siedem razy po otwarciu ognia, gdy tłum zebrał się, by się modlić.

„Kiedy zaczęła się strzelanina, ludzie zaczęli uciekać, ale drzwi były zamknięte. Sprawca podszedł do nich i zaczął strzelać” – powiedział świadek agencji AAP, opisując, jak ukrył się pod ławką i udawał, że przestaje oddychać. Terrorysta potem udał się do wszystkich innych pokoi i strzelał do każdego, którego spotkał.

Policja zaapelowała do mieszkańców Christchurch, aby trzymali się jak najdalej od tej części miasta, gdzie znajduje się Hagley Park ze zlokalizowanym tam meczetem i by pozostali w swych domach. Zamknięto wszystkie szkoły, aż do odwołania.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern nazwała atak jednym z „najczarniejszych dni w historii kraju. To, co się tutaj stało, jest nadzwyczajnym i bezprecedensowym aktem przemocy. Ten akt przemocy zaszokował i przeraził Nowozelandczyków”.

Według Reuters, że liczba ofiar znacząco zwiększyła się, gdy do akcji wkroczyła policja, która próbowała zneutralizować sprawców. Doszło do silnej wymiany ognia.

Źródło: TVP Info, Onet.pl

86 KOMENTARZE

 1. Cieszy mnie to. Wreszcie ta grupa „pokojowych” „wiernych” dostała klapsa…. być może od kogoś kto stracił bliską osobę z rąk tych kozojebców

 2. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Na brutalną przemoc nie da się w nieskończoność odpowiadać rysowaniem kredkami po chodniku.

  • Cieszy cię zamordowanie niewinnych ludzi przez terroryste? Jesteś jakiś chory?

   • Powiem tak: nie zmartwiłem się. I co mi zrobisz? Mam obowiązek się zszokować? ;)))

   • On jedynie stwierdza że to III zasada dynamiki Newtona. To było raczej nieuchronne. Podobnie będzie w Europie Zachodniej, mieszkałem tam wystarczająco długo by widzieć że gdzieś tam się to zbiera i kiedyś wybuchnie – myślę też że nie doceniacie zachodnich Europejczyków – lewakom nie udało im się tak ich spacyfikować jak myślicie, tylko po prostu nie ma jeszcze masy krytycznej ale do wybuchu dojdzie i wtedy po raz kolejny ulice państw europy zachodniej spłyną rzeką krwi.

   • Parówa. Cieszy i to bardzo, w koncu może coś ruszy. Tym gnidom wszystko wolno. Gwałcić, mordować itd. Rozsiewają nienawiść po całym świecie. Im wolno? ty padalcu takie pytanie zadajesz?

 3. Na rzeź muzułmanów w Christchurch
  (wersja poprawiona)

  Oczom nie widzę, uszom nie słyszę:
  To nie „incydent”, to zbrodnia!… Wierzę:
  Winni są biali, nie Maorysze!
  Już jest wiadomo! I w równej mierze
  Jest też wiadomo, że to prawica!
  Ach, szybkość mediów czasem zachwyca…

  I są normalni, a nie psychiczni!
  To też wiadomo już, bez czekania…
  A islamiści? Są przecież śliczni,
  Nic nie zrobili… Jak błysk odsłania
  Prawdę ściek główny. Daje na tacy…
  (Kiedyś poznamy: winni Polacy!!!)

 4. najpierw wrobili arabów w wysadzenie wież wtc, później zabili miliony w państwach arabskich, dalej araby zaczęli zamachy robić (bo im państwa rozwalili), teraz robią zamachy na arabów, tylko sataniści od NWO się cieszą bo depopulacja idzie, ale za wolno bo ma być tylko 500.000 ludzi

 5. Mosad inspiruje,szabesgoje działają, gawiedź się podnieca.Ludzie pŕzestańcie nienawidzieć,zacznijcie MYŚLEĆ.

 6. Christchurch, to w Polsce? W Israel Times napiszą, że tak…

 7. Najpierw zamordowano Adamowicza, teraz wiernych Islamu. To rezultat tego samego procesu, mowy nienawiści, której doskonałym przykładem jest nczas.

  • jak narazie to islamy morduja codziennie kilka razy tylu chrzescijan na calym swiecie, i to BEZKARNIE! a naziolu powiem ci jeszcze jedno, w socjalizmie karze sie za slowa, w demokracji za czyna, a ty jestes psem adolfa!

 8. Widzę, że część tu komentujących niczym nie różni się od „muslimów” którymi gardzą. Nieco inne wychowanie i mordowaliby niewiernych w zamachach.

  Przykre.

 9. Określę to tak, to była inicjatywa oddolna….nie popieram mordowania niewinnych ludzi ale skoro islam jest aż taki „pokojowy” jak widzimy wokół to trzeba było się spodziewać reakcji na ten pokój…. W Europie też się zacznie jak tylko ludzie wybudzą się z lewackiego letargu…

 10. False flag. Musial stac w drzwiach, bo przez nie wszedl. 7 magazynkow, ten film powinien byc juz na fejsie. takiej akcji nikt nie przepusci. Zabito niewinnych. Zgineli za tych, ktorzy wciaz smieja nam sie w twarz. Polit… Samo zło. W krajach 3-go Świata codzienność.
  Teraz nastąpi zmiana prawa w NZ.

Comments are closed.