Odwet za rakiety wysłane na Tel-Awiw. Izraelczycy zbombardowali Strefę Gazy

F16l Sufa sił powietrznych Izraela/foto: wikipedia
F16l Sufa sił powietrznych Izraela/foto: wikipedia

Lotnictwo izraelskie przeprowadziło w piątek naloty na cele naziemne w Strefie Gazy. Izraelskie czynniki wojskowe potwierdziły, że uderzono w cele związane z Hamasem na południu i na północy palestyńskiej enklawy. Był to odwet za atak rakietowy na Tel Awiw.

Biuro prasowe Sił Obronnych Izraela podało w specjalnym oświadczeniu, że „armia prowadzi uderzenie na cele związane z działalnością terrorystyczną w Strefie Gazy i że jest to odwet za wcześniejsze wystrzelenie dwóch rakiet ze Strefy Gazy w kierunku Tel Awiwu.

Akcja lotnictwa izraelskiego jest odpowiedzią na wcześniejszy rakietowy atak na Tel-Awiw, za który jak twierdzą Izraelczycy, odpowiada sprawujący władzę w Strefie Gazy, Hamas.

Hamas jednak stanowczo zaprzecza, żeby Hamas miał jakikolwiek udział w wystrzeleniu rakiet. Ta radykalna organizacja palestyńska twierdzi, że skrupulatnie przestrzega zawieszenia broni w związku z rozmowami prowadzonymi z delegacją egipską, która podjęła się misji przygotowawczej na rzecz przyszłych rozmów izraelsko-palestyńskich.

„Gdy doszło do ataku rakietowego na Tel Awiw, trwało właśnie uzgadnianie protokołu zgodności w odniesieniu do tego konfliktu między delegacją palestyńską i egipską” – wskazano w komunikacie.

W Tel Awiwie po raz pierwszy od 2 lat włączono alarm rakietowy. Z dwóch pocisków rakietowych wystrzelonych ze strefy Gazy, jeden udało się strącić, a drugi spadł na niezamieszkały tren. Według władz izraelskich nie było ani ofiar, ani zniszczeń.

Atak na Izrael faktycznie nie był dziełem Hamasu, ale innej organizacji palestyńskiej. Prawdopodobnie 2 rakiety Fardż-5 wystrzelił palestyński Islamski Dżihad”, drugie po Hamasie największe ugrupowanie w Strefie Gazy – informuje portal „The Jerusalem Post”.

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. Ja to bym się wcale nie zdziwił jakby te rakiety wystrzeliwali agenci z mossadu. Doskonały pretekst do storpedowania jakichkolwiek rozmów mających poprawić sytuację palestyńczyków

  • Dobrze waść prawisz.
   To tak jak z tymi żydkami, co to sami sobie na domach malowali antysemickie napisy, żeby potem zgłaszać na policję, jak to wszyscy ich nie lubią.

  • przede wszystkim instrument przedwyborczy.

   dla mnie to oczywiste, że to robota mossadu. wszystkie ta mabbasy, prezydenty egoptu, saudyjczycy, emiraczyjczycy, to zwyczajne żydy i ich kapo. niczym się od nich nie różnią. to jest niesamowity wirus. ale ten stan się kończy. nadchodzi prawdziwa wojna a nie jakieś pedalskie prowokaturki samych na siebie. głowice już się cieszą z radości. one też chcą się zabawić. these boots were made for walking.

  • dokladnie. zydow NIKT nie chce bo to rasistowska sekta. Beda takze zabijac Polakow jak domknie sie pejsaty projekt polin

 2. chyba jednak powinniśmy brać przykład z żydów (przynajmniej częściowo)… pomijam już spekulacje kto tak naprawdę odpalił te rakiety i czemu ta ich tarcza nie zadziałała dobrze (a ponoć twierdza ze jest bardzo dobra)… ale oni biorą zaraz odwet, nie patyczkują się: jak ktoś im kopa to oni dwa kopy i z liścia w mordę na dokładkę… wyobrażacie sobie żeby coś takiego morawiecki czy tam inny ciaputowicz zrobił???

 3. Ano, ano. Sami se zydki wystrzelili zeby spokojnie mogli ostrzelac przedszkola w Palestynie. Ja nie wiem ze ludzie sie jeszcze na to daja nabierac…
  A nie ! Wroc! Ostrzelali – „cele związane z Hamasem na południu i na północy palestyńskiej enklawy”

 4. Prowokacja i odwet. Wciaż ten sam scenariusz a swiat milczy.
  Napiecie rośnie…

 5. nikt nie bredzi nic o nadstawianiu drugiego policzka, tolerancji i potrzebie dialogu?

Comments are closed.