Podatkowe obiecanki Morawieckiego. Nie będzie obniżki PIT w tym roku. A w przyszłym będzie praktycznie niezauważalna, ale jeszcze nie wiadomo dla kogo

Mateusz Morawiecki oraz pieniądze. / fot. Wikipedia/pixabay.com
Mateusz Morawiecki oraz pieniądze. / fot. Wikipedia/pixabay.com

Zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego obniżka PIT z 18% na 17% nie wejdzie w życie w obecnym roku, tylko w następnym.

Sama obniżka tego podatku jest dobrym krokiem, ale jej skala jej zdecydowanie zbyt niska, żeby poprawić kondycję polskiej gospodarki. 1 pp. nie będzie miał przełomowego znaczenia. W dodatku obniżka nie będzie miała miejsca w tym roku, a w 2020, co nie jest dobra wiadomością.

Nie wiadomo też, czy obniżka będzie powszechna, czy obejmie tylko, dość znaczną grupę, samozatrudnionych.

Ministerstwo Finansów rozważa różne scenariusze. Według „Rzeczpospolitej” jeden z wariantów ma dotyczyć tylko osób zatrudnionych, uzyskujących wynagrodzenia z pracy najemnej, bo celem zmian ma być przede wszystkim obniżenie klina podatkowego.

W innych obejmuje już wszystkich podatników, w tym także samozatrudnionych, ponieważ osoby prowadzące działalność gospodarczą też przecież uzyskują dochody z własnej pracy.

Źródło: „Rzeczpospolita”

12 KOMENTARZE

 1. Jego własne słowa….
  „Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają Zapier***ać za miskę ryżu”

  • START UP THE ROTORS
   youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

   Hammer of the Right – NAPISY PL
   youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. Dżizus kurrrrr…a ja pierrrd….lę. Zadłużyć cały naród wbrew woli i odpoczywać w nagrodę od banksterów na Hawajach albo w PE z innymi kapusiami TW, a ludzie żyją w nieprawdopodobnym ucisku fiskalnym ledwo wyrabiając na odsetki. Jeśli jest sprawiedliwość…

  • No ale ludzie tego właśnie chcą. Od lat głosują na tę samą bandę. Więc o co pretensję ? Widocznie jest im z tym dobrze.

    • A Ja Ci mówię, że byłoby jeszcze gorzej gdyby większa liczba ludzi głosowała. Ci co nie chodzą na wybory robią bardzo rozsądnie. Jest taka zasada: nie interesujesz ekonomią nie znasz się na tym, nie chodzisz na wybory. W każdym kraju większość jest głupia, jednak niska frekwencja w Polsce świadczy o mądrości Polaków i prawdopodobnie o wysokim średnim IQ populacji – To oznacza, że Polska ma nieprawdopodobne możliwości, ale demokracja to „odwrócona selekcja naturalna” i dlatego Polską rządzą nieodpowiedni ludzie.

 3. Oj tam w telewizji przekują to w sukces . W końcu oni ściek propagandowy mają opanowany dobrze. A ciemnota będzie zadowolona .

 4. najgorsze to jest to, że ten parch naprawdę wierzy w to co mówi; to mówi jego mowa ciała; natomiast poseł Kaczyński jest miszczem (pisownia tutaj właściwa) manipulacji; widać w jego wystąpieniach zimną, niczym u czekisty, kalkulację, a także pogardę do Polaków; to widać;

Comments are closed.