Polka z Christchurch o masakrze w Nowej Zelandii: „Jesteśmy w szoku, takie rzeczy w tym kraju nigdy wcześniej się nie zdarzały”

Nowozelandzka policja w akcji w Christchurch Fot. PAP/EPA Autor: Martin Hunter
Nowozelandzka policja w akcji w Christchurch Fot. PAP/EPA Autor: Martin Hunter

Według najnowszych informacji w piątkowym zamachu na dwa meczety w Christchurch zabitych zostało 49 osób, a kolejnych 48 jest rannych. O tragicznych przeżyciach opowiedziała mieszkająca w Nowej Zelandii Dorota Szymańska.

W internecie krąży nagranie z miejsca zdarzenia i manifest zamachowca oraz zdjęcie jego karabinu z przesłaniem. Australijska policja apeluje o nieudostępnianie materiałów video nagranych przez jednego z zamachowców „rasy białej”, jak określają go media anglojęzyczne.

Manifest wyjaśniający motywacje zamachowców opublikowano w piątek na Twitterze. Pojawił się na koncie z takim samym awatarem i podpisem co konto na Facebook’u, na którym jeden z zamachowców prowadził transmisję na żywo podczas przeprowadzania egzekucji.

Jesteśmy w szoku, takie rzeczy w tym kraju nigdy wcześniej się nie zdarzały – powiedziała mieszkająca od 30 lat w Nowej Zelandii Dorota Szymańska.

Jak podkreślała Polka, mieszkańcy spokojnego dotychczas Christchurch żyją w atmosferze strachu i przerażenia, zwłaszcza, że do ataku doszło w ciągu dnia.

Christchurch to małe miasto, Nowa Zelandia to spokojny kraj, nie ma tu dużych tłumów. To co się stało jest niespotykane i przerażające. O takich atakach słyszy się w telewizji, a teraz mamy to naocznie. (…) Żyjemy tutaj we wspólnocie i nigdy nie pomyśleliśmy, że coś takiego może się wydarzyć – dodała.

Obecnie miasteczko jest całkowicie zablokowane przez policję. Znajdujące się w pobliżu miejsca ataku szkoły i zakłady pracy zostały zamknięte, a szpitale przyjmują wyłącznie pacjentów wymagających najpilniejszej opieki. Teren Hagley Park został ogrodzony.

Policjanci apelują do mieszkańców Christchurch, żeby trzymali się z dala od meczetów. Do tej pory aresztowano cztery osoby – trzech mężczyzn i kobietę. Są podejrzani o działanie w zmowie z zamachowcami.

Źródła: gazeta.pl/nczas.com

20 KOMENTARZE

 1. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. Ja też jestem w szoku ,że zamożne, demokratyczne państwo pozwala tej dziczy budować chlewy zwane meczetami oraz ośiedlać się im na ziemi Biaľego Czľowieka.

   • Wielki blad wpuszczac tych ludzi to krajow Europy–to ludzie z ogromna nienawiscia i oni tej nienawiści sie NIEGY NIE POZBĘDĄ!!! MAJA SWOJE ISLAMSKIE KRAJE NICH TAM ZYJA SKAD ICH ROD… Ale problem jest w tym ze za zlodziejstwo w ich krajach traca zycie a w Europie chca krasc, oszukwac i mordowac, zmieniac wiare chrześcijan na sile na wiare „Koranu”! Araby i islamisci… nienawidzą Chrześcijan a zwłaszcza Katolików!

    Krol Polski Jan III Sobieski obronil cala Europe przed islamem, wielkie zwycięstwo!!

  • Ziema to byla maorysów nieuku, zanim biali ludzie przyszli i ich wybili. Ale jak widać ludobójstwo jest dla ciebie czymś normalnym. Dobrze że takie chore poglądy jak twoje są na marginesie społeczeństwa i nigdy nie wejdą do mainstreamu.

   • Wooon ch…u od mojego nicka -ty czerski patolu !
    Aż tu widać strach przed nami ,będący udziaľem takich jak ty ,pedofilski popaprańcu !
    :)
    Wal dalej.Ale na swoje konto.

    • Strach to obleciał ciebie bo nie chcesz sie nalerdalac a juz kilka razy proponowalem.
     I twoja stara tez obecial strach jak zobaczyla jakiego mam pindola przed tym zanim ja wyrypalem.

     • Sperma ci wypľywa uszami ,amatorze 4-latek !
      Wooon ch…u od mojego nicka!

     • I kto tu pisać nie umie ,pedofilski abnegacie przecinków !
      Wooon ch…u od mojego nicka !

   • „Ziemia to byľa Maorysów”-kiepsko tam u was z polszczyzną na Czerskiej – pedofilu !

 3. Wszyscy są w szoku że taki karygodny atak, taka zbrodnia miała miejsce.
  Nie ma zgody na odpowiedzialność zbiorową! Nie ma zgody na ataki na niewinnych ludzi! Mam nadzieje że ten psychopata co się tego dopuścił zgnije w więzieniu.

  • Woon chu…u patolski od mojego nicka !
   Ruchaj się z dziećmi ty pedofilu, ale nas tym nie epatuj.

    • Nie ,Ptysiu ; po prostu nie pozwalam by jakiś cw..l pedofilski i ľobuz czerski wypisywaľ te swoje brednie podpisując się nickiem który ja sobie obraľem jako pierwszy.
     Na tym (m.in)polega walka z tym robactwem komunistycznym-gonić ,gnoić i niszczyć.
     :)

   • Debil i w dodatku analfabeta XD
    Nie można kogoś epatować, można epatować czymś na kogoś. Idź lepeiej podstawówke skończ.

 4. Żyliście w wspólnocie tylko dlatego że jest ich tam mało głupio pindo!!! Poczekaj aż zrobi ich się więcej a stanie się to bardzo szybko dlatego że oni mnożą się jak szczury i napływają (podbój przez zasiedlenie tzw. hidżra) wtedy pokażą swoją prawdziwą twarz bo oni się nie asymilują tylko narzucają swoją kulturę pod groźbą ścięcia.

Comments are closed.