Skandaliczne, antypolskie hasła na ogrodzeniu w Szkocji. „Zachęcam każdego, kto zobaczy coś takiego, do zgłoszenia tego policji”

Antypolski napis w Dundee/Fot. Twitter
Antypolski napis w Dundee/Fot. Twitter

W szkockim mieście Dundee polscy kierowcy ciężarówek mogli przeczytać antypolskie hasło wypisane przy jednej z ważniejszych dróg w mieście. O sprawie poinformowały brytyjskie media.

„Polacy do domu” – napisano na budynku przy West Pitkerro Industrial Estate oraz przy ulicy Arbroath, jednej z dróg wylotowych z miasta.

Do sprawy odniósł się w rozmowie z „The Courier” jeden z radnych miasta. – O graffiti na West Pitkerro zostałem poinformowany kilka dni temu, to smutne. Staje tam dużo kierowców tirów, może jest skierowane do nich – mówił Craig Duncan.

Nie wiadomo kiedy dokładnie pojawiły się obraźliwe napisy. Rzecznik lokalnej policji potwierdził, że służby nie dostały w tej sprawie zgłoszenia w ostatnim tygodniu.

Szkocja boryka się z problemem antagonizmów rasowych. W latach 2017-2018 zarejestrowano ponad 6700 przestępstw z nienawiści. 66 proc. z nich stanowiły przypadki związane z rasizmem. Niedawno policja rozpoczęła kampanię, która ma zwiększyć świadomość tego problemu i sprawić, że takie przypadki będą zgłaszane.

Zachęcam każdego, kto zobaczy coś takiego, do zgłoszenia tego policji. Poprosiłem zespół szybkiego reagowania rady o usunięcie napisu w West Pitkerro – mówił radny Duncan.

Źródło: The Courier

Comments are closed.