Skandaliczne, antypolskie hasła na ogrodzeniu w Szkocji. „Zachęcam każdego, kto zobaczy coś takiego, do zgłoszenia tego policji”

Antypolski napis w Dundee/Fot. Twitter
Antypolski napis w Dundee/Fot. Twitter

W szkockim mieście Dundee polscy kierowcy ciężarówek mogli przeczytać antypolskie hasło wypisane przy jednej z ważniejszych dróg w mieście. O sprawie poinformowały brytyjskie media.

„Polacy do domu” – napisano na budynku przy West Pitkerro Industrial Estate oraz przy ulicy Arbroath, jednej z dróg wylotowych z miasta.

Do sprawy odniósł się w rozmowie z „The Courier” jeden z radnych miasta. – O graffiti na West Pitkerro zostałem poinformowany kilka dni temu, to smutne. Staje tam dużo kierowców tirów, może jest skierowane do nich – mówił Craig Duncan.

Nie wiadomo kiedy dokładnie pojawiły się obraźliwe napisy. Rzecznik lokalnej policji potwierdził, że służby nie dostały w tej sprawie zgłoszenia w ostatnim tygodniu.

Szkocja boryka się z problemem antagonizmów rasowych. W latach 2017-2018 zarejestrowano ponad 6700 przestępstw z nienawiści. 66 proc. z nich stanowiły przypadki związane z rasizmem. Niedawno policja rozpoczęła kampanię, która ma zwiększyć świadomość tego problemu i sprawić, że takie przypadki będą zgłaszane.

Zachęcam każdego, kto zobaczy coś takiego, do zgłoszenia tego policji. Poprosiłem zespół szybkiego reagowania rady o usunięcie napisu w West Pitkerro – mówił radny Duncan.

Źródło: The Courier

42 KOMENTARZE

 1. Szybkosc monitorowania takich zdarzen bedzie wplywac na skutecznosc ich wyeliminowania.

 2. wy krzyczycie „Polska dla Polaków”, oni krzyczą „Szkocja dla Szkotów”, w czym problem?! wy nie chcecie Ukrainców i Arabów, oni nie chcą Polaków, proste

  • Nie kłam i nie dorabiaj swojej zmanipulowanej ideologii! Zarówno Szkoci jak i Polacy są u siebie, na swoim lądzie, w Europie. Łączy nas UE i strefa Schengen, historia białego człowieka na NASZYM! lądzie. Co Ukraińcy mają wspólnego z UE i strefą Schengen i do szukania w niej!? Co Arabowie i inna patologia z obcych krajów i lądów ma wspólnego z rdzennymi, białymi Europejczykami, NASZYM! lądem, krajami narodowymi, cywilizacją, kulturą etc.!? To gatunek inwazyjny, który w sposób agresywny i przestępczy zawłaszcza NASZ! ląd, pasożytuje na nas i zawłaszcza w przestępczy sposób wszystko co białego człowieka!

   • Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen mimo ze należy do UE, z kolei Szwajcaria i Norwegia naleza do strefy Shengen mimo ze NIE NALEZA do UE

    • Może i pomyliłam się, ale dalej to Europa rdzennych, białych Europejczyków, dalej to NASZ! ląd i „układów towarzyskich”. Dalej ten ląd należy tylko do rdzennych Europejczyków. Reszta to gatunek inwazyjny i reszcie obcych nic do tego.

   • Dokładnie walijczyk.
    ” wy „w moim odczuciu, to najwięksi szkodnicy w Polsce. Swoją ciemnotą sprowadzacie ciemność na nasz kraj.

    • Twój i twoich kraj? Który kraj masz na myśli?

     Czy Polskę?

     W jaki sposób Polska by należała do takiego hejtera antypolskiego jak ty i jego bandy?

    • Co rozumiesz przez tego „intelektualnie i moralnie albinosa”?

     Pokaż jaki ty bystrzak.

  • @ walikonijczyk
   Walimy na ciebie rzadkim, rasisto-polonofobie.
   Wypad z polskiej społeczności, śmieciu.
   Patrzcie jaki nik sobie przybrał. Chachacha!
   Uch, kiedy natykam się na takie śmiecie….

  • Pier… L się śmieciu. Jesteś je… um polaczki em nie walijczykiem. Pewno żeś od grabiow w Polsce oderwany. Nie chcemy tych ?? qurew bo to nasi wrogowie. A Polacy są krajem który zawsze pomagał. Także spier… Polaczku do ksiazek

 3. Ani skandaliczne, ani antypolskie. Szkoci mają prawo aby żyć i pracować w swoim kraju bez dumpingowej konkurencji polskojęzycznych lemingów.

  • Rasisto antypolski o durnym, germańskim pseudonimie, rząd szkocki podpisał umowę z rządem polskim o swobodnym wjeździe polskich pracowników do Szkocji, a szkockich do Polski.

   Polacy wjeżdżają do Szkocji legalnie.

   Jeśli Szkocja nie chce polskich pracowników, powinna anulować tę umowę.
   Skoro nie anuluje, zatem ich chce.

   Zatem gnębienie Polaków za to, że wjeżdżają do Szkocji i pracują, jest NIELEGALNE, PRZESTĘPCZE.

   Twoje chwalenie tego gnębienia to chwalenie aktu przestępczego.

   Kim jesteś, rasisto antypolski?
   Czy masz obywatelstwo polskie?
   Za swoje nastawienie do Polaków powinieneś zostać pozbawiony obywatelstwa polskiego oraz wyrzucony z Polski.
   Do Polaków: wkładajcie wpisy tego dziadostwa do archiwum. Tacy MUSZĄ stracić polskie obywatelstwo i prawo wjazdu i rezydencji w Polsce. Nie dziś to później. Choćby za kilka czy kilkadziesiąt lat. Czekajcie aż zmieni się władza i prawo w Polsce na pro-polskie, chroniące naród polski.

   • Po pierwsze Ariowit nie jest żadnym „germańskim” imieniem, był to wódz Słewów, czyli Słowian, ta historyczna postać została nam ukradziona przez propagandę niemiecką. Ariowit to starosłowiańskie imię składające się z dwu członów ario-szlachetny i wit-pan/mistrz n.p.Święto-wit, naczelny bóg Słowian. Jest on znany w zachodnich językach w zdeformowanym kształcie jako „Ariovistus”.
    „Polish go home” NIE JEST ANTYPOLSKIM hasłem, gdyż nie szydzi z żadnych polskich cech, JEST WEZWANIEM DO NORMALNOŚCI, bo każdy czuje się najlepiej mogąc żyć i pracować w swoim przyrodzonym miejscu, w swojej ojczyźnie. Niestety, Polacy pracując w Szkocji przyczyniają się do rugowania Szkotów z ich naturalnej ojczyzny, a sami niby zyskują pieniądze, naprawdę tylko utwierdzają się w statusie obywateli drugiej kategorii, wykorzenionych.

    • Mam w dpuie twego germańskiego Ariowista i ciebie, komuchu udający „pansłowianofila”, rasisto antypolski.

     Więc boisz się podać swoją narodowość? Wstyd? Strach? Kogo, czego? Toż ty wielki kozak w podskakiwaniu do Polaków, prawda?

     DO POLAKÓW: Ten osobnik kłamie, że wyrażenie „Polacy go home” (= „Polacy do domu!”) umieszczone w wiadomym miejscu w Szkocji, nie jest wyrażeniem złym, wrogim wobec Polaków, konflikt popierającym, a wyrażeniem nie-antypolskim, dobrym, normalność popierającym.

     Wyrażenie „Poles go home!” („Polacy do domu!”) umieszczone w wiadomym miejscu w Szkocji, jest antypolskie, wrogie wobec Polaków. W Brytanii, głownie w Anglii, ale także do pewnego stopnia w Szkocji, Polacy są używani jako cel zastępczy agresji społecznej, kozły ofiarne, do gnębienia których podpuszczają populację brytyjską brytyjscy politycy (np. Farage) i pismaki. Bo publiczność brytyjska jest sfrustrowana „multikulti” – olbrzymią ilością osobników z Trzeciego Świata rezydujących w Brytanii i wciąż napływających. Polacy są używani jako wygodne kozły ofiarne, które można tłuc bezkarnie, odwracające uwagę sfrustrowanych Brytyjczyków od trzecioświatowców oraz innych, np. Żydów.

     Hasło „Poles go home” przywodzi na myśl hasło „Yanks go home” używane w czasach zimnej wojny przez osobników protestujących przeciw obecności armii amerykańskiej w Europie. Osobnicy ci urojeniowo postrzegali tę armie jako okupacyjną, wrogą, intruzów.

     Zatem hasło „Poles go home” propaguje wiadomość, że Polacy w Szkocji to okupanci, wrogowie, intruzi.

     W rzeczywistości Polacy wjeżdżają do Szkocji,rezydują w niej i pracują w sposób pokojowy i legalny, na podstawie umowy podpisanej przez rząd szkocki z rządem polskim, a więc w istocie NA ZAPROSZENIE SZKOTÓW. Zatem twierdzenie, że Polacy są w Szkocji okupantami, wrogami, intruzami, jest twierdzeniem kłamliwym, wrogim wobec Polaków, konfliktowym. Nie jest twierdzeniem „wzywającym do normalności”. Chyba, że rasista antypolski Arowyst uważa za normalny stan konfliktu, wrogości, nienawiści, urojeniowego postrzegania ujemnego.

     To kłamstwo, że tylko hasła „szydzące z polskich cech” są antypolskie. Np. hasła „Polacy są winni holokaustu”, „Polskie obozy śmierci” są hasłami antypolskimi, czyli wrogimi Polakom, choć nie wyszydzają polskich cech.

     Dziad o germańskim niku Ariowyt, czy jak mu tam, twierdzi, ze Polacy są powodem tego, ze Szkoci opuszczają Szkocję. Czyli, ze Polacy zajmują miejsce Szkotów, czyż nie? Dowodów, że to prawda, że Szkoci opuszczają Szkocję z powodu Polaków, nie podaje żadnych. Zarazem twierdzi, że Polacy są w Szkocji obywatelami drugiej kategorii. (Już to by świadczyło, że dziad przyznaje, że Polacy są tam traktowani wrogo, a więc zaprzecza temu, co sam twierdził był wcześniej, prawda?)

     Jeśli Szkoci wyjeżdżają ze Szkocji z powodu Polaków, a Polacy rzekomo zajmują ich miejsce, to wobec kogo Polacy byliby obywatelami drugiej kategorii? Więc może jednak Szkoci nie wyjeżdżają ze Szkocji? A jeśli wyjeżdżają, to w minimalnych ilościach, czyż nie?

     Polacy – powód wyjazdu Szkotów ze Szkocji? Naprawdę?

     W XVI-XX wieku też, kiedy chyba miliony Szkotów opuściły Szkocję osiedlając się np. w Ameryce Północnej Australii, New Zealand?

     W Polsce też było ich mnóstwo, np. nasz wielki pisarz Rej (XVI w.) pisze o nich satyrycznie w „Żywocie człowieka poczciwego”.

     Dziad o germańskim niku „Ariowist”, antypolski rasista, chwalący prześladowanie Polaków w Szkocji, powinien stracić obywatelstwo polskie jeśli je ma, i zostać pognany z Polski, jeśli tu mieszka.
     Do Moskwy – „raju” tzw. pansłowianofilów (w istocie kolaborantów moskiewskich).

 4. to jest skandal dla Was, ale jak w Polandii Ośrodek Monitorowania Ksenofobii takie coś nagłaśnia to się go tępi i maluje grafiti z groźbami, tacy jesteście obłudni dżingoiści??

  • @ zbog stonog

   Ty, rasista antypolski, kiedy i gdzie „Ośrodek Monitorowania Ksenofobii” nagłaśniał takie rasistowskie napisy antypolskie jak ten w Szkocji? Podaj miejsce, datę, treść nagłaśniania.

   Jeśli „Ośrodek Monitorowania Ksenofobii” jest istotnie taki pro-polski jak twierdzisz, powinien też nagłośnić twój rasizm antypolski, prawda?

  • Zacznij od siebie! I dalej ci nic do tego, gdzie my jesteśmy i po co jesteśmy! Co robisz na polskojęzycznym forum? Inni cię nie chcą, bo jesteś dla wszystkich nikim, to choć chcesz się przytulić do nas!? A won ty polskojęzyczna mendo do siebie!

  • @ zefirek odbytowy świrek

   A ty wynocha z polskiej społeczności, rasiolu antypolski.
   Co się jej trzymasz jak gnida głowy?

 5. polish go home??? w jakim to jezyku? szlifuj, poleruj, polskowaty .. jedź do domu ???

 6. Polish pigs go home! You pathetic pieces of shit! Poland should not exist, your country belomgs to Germany and Russia! You discusting parasites, you here and leech on our social services just like muslimes or niggers.

    • To przeciez nowa odmiana „kurwinozy”, czesto tez wystepujacego pod pseudonimem „depolonizatora”. Z jego prymitywnych tekstow zionie pusta nienawisc. Wyczuwa sie to ze stylu, arogancji i ciaglego bolu spowodowanego brakiem przynaleznosci do naszego kraju. Ciazy na nim kompleks przepedzonego zewszad zyda, ktory nie potrafi znalezc swojej ojczyzny.

  • @ walikonijczyk

   Walimy na ciebie rzadkim, rasisto-polonofobie.
   Wypad z polskiej społeczności, śmieciu.

   Patrzcie jaki nik sobie przybrał. Chachacha!
   Uch, kiedy natykam się na takie śmiecie….

  • @ Scotish [SIC] highlander

   Was it you who scribbled the racist anti-Polish graffiti in Scotland?

   Definitely, Scottish authorities should check out whether it was you.

  • @ @ Scotish [SIC] highlander

   Czy to ty nabazgroliłeś ten rasistowski, anty-polski napis w Szkocji?

   Definitywnie, władze szkockie powinny sprawdzić czy to ty.

  • @scottish highlander – To many mistakes in one sentence !!! Your language requires much improvement, meaning you’re either imbecile, or illiterate piece of shit. Apparently we can call you low life disgusting and worthless son of a bitch.
   ps.
   In such primitive statement I detected style of „kurwinoza” vel „depolonizator”. Are you still hiding in trash cane?

 7. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 8. Zgadzam się Polacy do domu! Dlatego takiego morawiecki ego i kaczora trzeba wziąć za mordę. Przed wojną mój dziad kupił dom, sam pracując jako robotnik. I było dużo żydow. A teraz dwa g oje nie robią reform. Tylko, niech ich diabli, szkoda czasu. Poza tym tyliu tu komuchow. Im to pasuje

  • Zgadzasz się z rasiolami chcącymi wyganiać Polaków ze Szkocji, mimo że Polacy są tam legalnie, na zaproszenie Szkotów, i ciężko harują oraz w olbrzymiej większości zachowują się społecznie, płacą podatki, współżyją zgodnie z innymi itp.?
   Co to o tobie świadczy?
   Czy nie to, żeś sam rasista antypolski?

  • Więcej dbasz o prawo szkockich polonofobów do nienawidzenia Polaków niż o prawa Polaków, prawda?

   Jeśli tak, czemu jesteś w polskiej społeczności?

 9. Tego nie napisal nikt kto zna angielski …
  Zwykla podpucha. Nie zdziwilbym sie gdyby okazalo sie ze to jakis niedouczony polski kierowca tak sie „wysilil”

  • @ [email protected]

   Mówisz, że podejrzewasz, że to POLSKI KIEROWCA, POLAK, nabazgrolił ten napis?

   Na jakiej podstawie byś to podejrzewał?

   Na podstawie twojej nienawiści narodowościowej i rasowej do Polaków?

   Nie przypisujesz ty Polakom swego własnego i twego narodku zachowania?

 10. Powyżej jest wpis rasisty antypolskiego o niku „Scotish highlander”.
  Wpis wyjątkowo rasistowski, pełen patologicznej nienawiści do Polaków.

  Przetłumaczę go dla tych z was, którzy nie znają angielskiego.

  Oryginalny wpis [ENGLISH ORIGINAL]:

  Scotish highlander 15/03/2019 at 20:37
  Polish pigs go home! You pathetic pieces of shit! Poland should not exist, your country belomgs to Germany and Russia! You discusting parasites, you here and leech on our social services just like muslimes or niggers.

  TŁUMACZENIE POLSKIE [POLISH TRANSLATION]:

  „Scotish highlander 15/03/2019 at 20:37

  Polskie świnie do domu! Wy żałosne kloce gówna! Polska nie powinna istnieć, wasz kraj należy do Niemiec i Rosji! Wy odrażające pasożyty, jesteście tu i jak pijawki ssiecie nasze programy socjalne całkiem jak muzułmany i czarnuchy.”

  Szkocka policja apeluje o informacje o potencjalnym autorze rasistowskiego graffiti.
  Zatem szkocka policja powinna poznać powyższy wpis hejtera antypolskiego o niku „Scotish Highlander”, sprawdzić czy to on jest autorem wiadomego graffiti.

  [Scottish police have asked for tips on the potential author of the anti-Polish graffiti. Hence they should read the comment above by the anti-Polish hater named „Scotish highlander” and check out whether it’s he who scribbled the graffiti in question.]

 11. jakbym był tam tobym ich olał i wrócił do Polski żadnemu wujowi bym na pory nie robił a u nas nie jest źle da się żyć i niechaj se yebią sami na siebie

 12. Szacun dla ciebie, bracie.

  Takie właśnie nastawienie powinni mieć Polacy.

  Bo jak nie, to będą kopani przez byle śmiecie cudzoziemskie czy wynarodowione rodzime.

Comments are closed.