Stereotypy niemieckie. Dwa dni bezskutecznie łapali na granicy „polskich przemytników”. Nieusatysfakcjonowani zapowiadają dalsze akcje

Niemiecka policja. Obrazek ilustracyjny. Fot. Pixabay
Niemiecka policja. Obrazek ilustracyjny. Fot. Pixabay

„Tag24” donosi o zakrojonej na szeroką skalę akcji na granicy z Polską: „1723 samochody, 700 policjantów!”. Kontrole, które trwały 40 godzin, miały miejsce na granicy Polski z Niemcami na Odrze i Nysie.

W akcji brali udział funkcjonariusze policji lokalnej, federalnej i służby celne. Miała to być wielka obława na „włamywaczy, złodziei i przemytników”.

Gazeta donosi, że tylko w Saksonii 700 policjantów skontrolowało 1 723 samochody, ale stwierdzono… zaledwie 30 wykroczeń. Policja tłumaczy, że zapewne przemytnicy przenieśli się na… inne trasy.

Wśród 30 wykroczeń jest jeden przypadek niezapłacenia na stacji przez polskiego kierowcę za paliwo, próba przemytu perfum i odzieży, których źródeł pochodzenia nie można ustalić, trochę zbyt dużych ilości papierosów i temu podobne.

Cezary Gmyz komentuje: „Przez 40 godzin trwała łapanka na „Polnische Banditen” wzdłuż całej polsko-niemieckiej granicy. Efekty więcej niż żałosne. Ciekawe jak zareagowałaby Francja gdyby urządzono łapankę na ich obywateli”.

Najwyraźniej Niemcom trudno się uwolnić od stereotypów i wizerunku biednych Polaków, którzy na potęgę kradną ich auta i przemycają towary. A może to podpada już pod „stereotypy nienawiści”?

24 KOMENTARZE

 1. Prawda. W środę, wracając do kraju, na własne oczy widziałam tę „mobilizację policji”. Byłam przekonana (tak jak i inni), że znowu jakichś terrorystów, morderców itp. szukają. A tu się okazuje, że tak się zmobilizowali przeciw „przestępcom” typu; ludzie wracający do pracy po „sąsiadach” i zasilających ich gospodarki, którzy „zaopatrzyli się” dla własnych celów, lub dla kolegów w fajki czy też inne drobiazgi. Na handel to nikt nie bierze paru ponadnormatywnych fajek, jakichś paru perfumideł kupionych na targu, czy paru łachów. Na handel to wożą tirami czy innymi wielo gabarytowymi pojazdami a nie busami czy osobówkami (w tym momencie jak byłam tylko takich „trzepali”, nas też. Głupie policaje, znowu się nudzą i marnują kasę podatników!?

   • Jesteś pewien/pewna, że tak wypowiadasz się o moich finansach? Teraz powinniśmy „ryja drzeć” na cały świat, że demokracja w Niemczech jest zagrożona! A jak!? Jak inni mogą, to my tym bardziej!

  • START UP THE ROTORS
   youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

   Hammer of the Right – NAPISY PL
   youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  • Pilnowali czy Polacy nie wywożą z Niemiec dóbr zrabowanych Polakom podczas II Wojny Światowej !
   Bo Niemcy Rabowali z Polski co się dało, nawet dawniej, np pod koniec I Wojny Światowej wycinali Puszczę Białowieską i lasy dębowe, a drewno wywozili do Niemiec

   • Ruscy obiliby kilku niemieckich dyplomatów, a to mały koszt, bo w ramach ćwiczeń.

   • Porządna kontrola skarbowa w kilku fabrykach niemieckich mogłaby się nawet zwrócić…

   • Poważne państwa dbaja o swoich obywateli i reagują na szykany państw wrogich.

    • Czepiasz się Niemców oni tylko pilnują żeby im uchodźcy nie spierniczali do Polski bo kto ich będzie gwałcił.

 2. Na politykę Niemców najlepszy jest spokój. Jak zrobią kilka takich akcji, to sami zmienią zdanie. Tyle że trochę będzie ich to kosztowało. Ale, kto zabroni bogatemu?
  Może zaczną tak czyścić turystów na północy, na południu i na zachodzie? W końcu muszą znaleźć tych złodziei i przemytników.

 3. Pewnie mają zakaz łapać u siebie gwałcicieli … brakłoby miejsc w więzieniach.

 4. powinniśmy protestować – w końcu marnotrawią nasze pieniądzę na odszkodowania za 2-gą wojnę ! Potem muzułmanie powiedzą: trzeba było brać kasę jak rządzili niemce – teraz to możecie sie modlić do falaha wałlacha czy jak mu tam..

 5. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, z tych 30 wykroczeń , większość to pewnie Niemcy;

 6. Niemiecka policja wjeżdża sobie do Polski i kontroluje tak jakby była u siebie… Polska nie reaguje na łamanie polskiego prawa które jasno mówi ze takie zachowanie jest możliwe tylko w ramach wspólnego patrolu… Ustawa 1066 z 2014 roku pozwala niemieckiej policji na traktowanie Polski jako terytorium niemieckiego. Od znajomych z policji wiem ze na terenie Niemiec nie mogą prowadzić podobnych akcji.

Comments are closed.