Świat na krawędzi III Wojny Światowej. Kim Dzong Un oszukuje Trumpa? ONZ oskarża przywódcę Korei Północnej

Donald Trump i Kim Dzong Un. Foto: EPA/ PAP
Donald Trump i Kim Dzong Un. Foto: EPA/ PAP

Amerykanie na razie mówią, że zachowują wobec komunistycznej Korei cierpliwość i próby negocjacji będą kontynuowane. Jednak światowe media donoszą, że KRL-D ciągle coś kombinuje. Mają omijać sankcje i oszukiwać na potęgę, a przy tym się nadal zbroją. Jeśli Waszyngton straciłby cierpliwość, stanęlibyśmy na krawędzi III wojny światowej.

Północni Koreańczycy mają oszukiwać międzynarodowe systemy kontroli morskich. Wg amerykańskich dziennikarzy z NBC przeprowadzili m.in. największą nielegalną morską transakcję w historii.

O coraz bardziej sprytnym, a nawet wyrafinowanym systemie omijania restrykcji mówi też raport ONZ. Korea jest dostawcą broni i sprzętu wojskowego m.in. dla wspieranych przez Iran rebeliantów z ruchu Huti w Jemenie, a także dla bojówek w Libii i Sudanie. W Ugandzie szkoli wojskowych pilotów i armię tego kraju.

ONZ bada również kooperację KRL-D z Iranem. W Demokratycznej Republice Konga północnokoreańscy wysłannicy zamieszani są w działalność nielegalnych kopalń złota. W transakcjach dokonywanych na pełnym morzu Korea nie tylko skupuje ropę, ale i sprzedaje swój węgiel.

Tego typu morski handel barterowy pozwala jej skutecznie omijać embargo i sankcje. Bywa, że używane do tego procederu statki udają inne jednostki pływające. Doszły do tego także oszustwa finansowe oparte na działalności północnokoreańskich hakerów.

Kim Dzog Un może sobie pozwolić na dość dużo, korzystając z cichej protekcji Chin i Rosji, które wcale nie są zadowolone z jego randkowania z Donaldem Trumpem. Gorzej będzie jeśli amerykański prezydent poczuje się oszukany…

Źródło: SE

16 KOMENTARZE

 1. bo Korea to nie Polin i nie bedą kapitulować i się rozbrajac, po to żeby Hamerykanie mogły ich zaatakowac. to nie są tacy frajerzy jak pisuary i powskie swinie.

 2. Koreański komuch pokazuje jak się robi na szaro Rudą antypolską kanalię z Waszyngtonu.

 3. Korea chce od USA denuklearyzacji z Azji Europy i Afryki. taki warunek postawiłą N Korea za denuklearyzację siebie.

  dodam, że USA nadal będzie miała rakiety do przenoszenia swoich atomówek z USA, oraz oczywiście statki.

 4. Coraz mniej normalnych na tym portalu. Komentarze głupie , albo beznadziejnie głupie. Redakcjo , tak wam zależy na zaburzonych czytelnikach? Biorąc pod uwagę dobór artykułów , to chyba tak.

  • To prawda, ty jesteś największym debilem i psychopatą na tym portalu. S p i e r d a l a j zatem!

 5. „Komuniści są jak krokodyle. Kiedy otwierają paszcze, nie wiem – uśmiechają się, czy chcą nas pożreć”
  Winston Churchill

 6. Kto pisze te tytuły?!
  Psychodzieciak w pidżamce nie wywoła żadnej wojny. Liczy się tam tylko utrzymanie władzy.

 7. Jekuś, jejkuś, jejkuś… ale lamenty….
  „W transakcjach dokonywanych na pełnym morzu Korea nie tylko skupuje ropę, ale i sprzedaje swój węgiel.”

  Polska za Gierka jak kupiła od japońców linię produkcyjną układów scalonych III generacji to też musieli na pełnym morzu przeładowywać maszynerię by amerykańce nic nie widzieli – bo maszyneria była objęta COCOM-em.

  Niestety… z amerykańcami tak trzeba :-)

 8. Koreanczycy mówią o obronie kraju bobą nuklearną.
  Amerykanie tez mówia o obronie kraju przed Koreą.
  Więc nie będzie wojny,

 9. Dodam
  Korea ma 20~30 bomby nuklearne,
  Amerykanie mają 10000 bomby nuklearne,
  Kto grozi? Koreanczycy nie sa idiotami.

 10. Kombinujesz to ty marna namiastkę redaktora, ucz się własnego języka i rozwijaj go skoro dopuszczono cię do publicznych wypowiedzi.

 11. Ćwierć wieku temu trzeba było zrobić porządek a nie teraz jojczyć po fakcie

  • Ale Putin to dzban! Nie ingerujmy w negocjacje z ruskimi, bo oni też grożą wojną.

 12. Mięknie mi trzustka na samą myśl,że wódz narodu nie przyjedzie do Polski,a może on już tu byŀ? On jeździ tylko pociągiem.Będę machać czerwoną chustką.Oh czy naprawdę ktoś wierzył że ten dziwny człowiek się rozbroi?

Comments are closed.