SZOK! Poseł Wilk chce oddać Polakom ich pieniądze. Postkomunista z PO: To absurd! [VIDEO]

Jacek Wilk oraz Marcin Święcicki. / foto: Prt Sc Polsat News
Jacek Wilk oraz Marcin Święcicki. / foto: Prt Sc Polsat News

Na antenie Polsat News Marcin Święcicki (PO) na argument posła Jacka Wilka, mówiącego żeby władza oddała Polakom ich prywatne oszczędności z OFE, stwierdził, że oddawanie pieniędzy ludziom to jest… absurd!

W programie prowadzonym przez Agnieszkę Gozdyrę Jacek Wilk mówił nie tylko o oddaniu ludziom pieniędzy z OFE ale także o nie zmuszaniu ludzi do płacenia składek na ZUS, bo jak stwierdził „każdy sposób oszczędzania, łącznie z odkładaniem do skarpety, jest lepszy od ZUS”. W ten sposób odniósł się do słów Morawieckiego o tym, że te pieniądze „nie pracują” i mogłyby być lepiej inwestowane.

W odpowiedzi poseł PO powiedział: „To znaczy… Oddawanie pieniędzy ludziom to jest jakiś absurd zupełny”. Warto przypomnieć, że w czasach komuny poseł Marcin Święcicki najpierw przewodził Związkowi Młodzieży Socjalistycznej, a później należał także do PZPR, był także ministrem w rządzie komunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Jacek Wilk chce oddać pieniądze z OFE Polakom, Święcicki (PO) mówi, że to absurd!

Nie uwierzycie co odpowiedział Marcin Święcicki (PO) na argument naszego posła Jacek Wilk, żeby władza oddała Polakom ich prywatne oszczędności z OFE, zamiast po raz kolejny je zabierać. Poseł PO twierdzi, że oddawani pieniędzy ludziom to jest… absurd! Pomóżcie nam to nagłośnić i UDOSTĘPNIAJCIE!

Opublikowany przez Partia Wolność Piątek, 15 marca 2019

Przypomnijmy: dokładnie 5 lat temu – 3 lutego 2014 roku – obligacje należące do Otwartych Funduszy Emerytalnych zostały „przetransferowane” do ZUS-u i tam „umorzone”. Rząd Donalda Tuska zamienił dług jawny w dług ukryty i rozpoczął proces likwidacji kapitałowego filara emerytalnego.

15 KOMENTARZE

 1. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. No tak! Każdy złodziej chwali sobie tylko, jak może okradać? Ale oddać pokrzywdzonym ich zrabowane pieniądze przez złodzieja pieniądze i zobowiązać złodzieja do naprawy szkody, to już wielka krzywda dla złodzieja? LUDZIE! Gdzie my żyjemy!? U ukonstytuowanej mafii rozbójniczej!?

 3. Czerwony poganiacz niewolników nie chce oddać ? No coś nieprawdopodbnego ! He he he

 4. Wszystko fajnie. Nawet niezły artykuł, ale pisarczyć musiał na koniec walnąć babola. Bardzo debilnego. Tadeuszowi M. można wiele zarzucić, ale komunistą nie był. Cóż, chłopaczek piszący ten tekst pewnie spojrzał w wikipedii na daty i mu wyszło, że Mazowieckie to komunizm.

  • Mazowiecki był stalinistą nawołującym do brutalnej rozprawy z reakcyjną (jego zdaniem) opozycją i księżmi.

  • Może poczytaj o procesie biskupa Kaczmarka.Tak się składa,że jego życiorys nie rozpoczyna się w latach 90-tych ubiegłego wieku.

 5. W 1997 stanął na czele Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich (później został przewodniczącym Komitetu Wspierania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. I WSZYSTKO NA TEN TEMAT.

  • Od lipca 1989 do stycznia 1990 pełnił funkcję członka Komitetu Centralnego PZPR, a od lipca do września 1989 był sekretarzem KC

 6. jak stwierdził „każdy sposób oszczędzania, łącznie z odkładaniem do skarpety, jest lepszy od ZUS – stwierdzam, że poseł Wilk jest idiotą i nie ma zielonego pojęcia o systemach emerytalnych na świecie.

  • idiotą lub idiotką jesteś ty; widać to po komentarzach, z których wychodzi całkowite niezrozumienie artykułu; co ma wspólnego jakiś chory (do okradania niewolników) system emerytalny, choćby był i „używany” w jakimś tam kraju na świecie, z systemem który proponuje poseł Wilk – sam się ubezpieczam w sposób jaki chcę? a do tego ma całkowitą rację – nawet w skarpecie trzymanie jest lepsze niż w ZUS-ie; ze skarpety mogą zginąć; w ZUS-ie na pewno przepadną; ale do tego, żeby to zrozumieć, trzeba jednej rzeczy – rozumu człowieka wolnego, a nie niewolnika lub skażonego kiłą, jak u Lenina, lewaka;

 7. Chyba jednak T. Mazowiecki nie był komunistycznym premierem. Można się spierać, czy był postkomunistą i w jakim zakresie wypełniał znaczenie tego słowa, bo za jego rządów funkcjonarjusze nie mordowano ludzi w państwowych aresztach i więzieniach na zlecenie władz państwowych, nie dokonywano zabójstw sądowych osób z opozycji.

  • Kolego z niego był teki solidarnościowiec jak z Geremka i Kuronia pooglądaj filmy z wykładów mądrych ludzi, którzy zagłębiają się w prawdziwą nie zakłamaną historię.

 8. komuch pełną gębą; a to, że nie(?) mordowano w aresztach i więzieniach …? są rzeczy gorsze; np. „przygotowanie terenu” pod całkowite zniewolenie Polaków i zniszczenie Polski, do czego przyłożył swoje łapska;

 9. Kolego z niego był teki solidarnościowiec jak z Geremka i Kuronia pooglądaj filmy z wykładów mądrych ludzi, którzy zagłębiają się w prawdziwą nie zakłamaną historię.

Comments are closed.