Szokujące słowa Ojca Świętego! „Piekło nie istnieje. Nie ma kary”. Franciszek mówi co dzieje się z grzesznikami

Papież Franciszek. Fot. PAP/Abaca
Papież Franciszek. Fot. PAP/Abaca

Włoska gazeta „La Repubblica” opublikowała artykuł, którego autor odbył wcześniej rozmowę z Ojcem Świętym. Zdaniem dziennikarza papież miał stwierdzić, że piekło nie istnieje.

Dusze osób, które odrzuciły miłość Jezusa, nie wpuściły go do swych serc, po prostu znikną. Nie ma krainy wiecznego cierpienia, czyli piekła. Kontrowersyjny pogląd miał przedstawić papież w czasie rozmowy z włoskim dziennikarzem. Watykan już wydał oświadczenie w sprawie.

Osoby, które wierzą, trafiają do nieba. Dusze wyrażające skruchę również znajdą się przed boskim obliczem. Natomiast ci, którzy odwracają się od Boga, po śmierci znikają. Nie ma kary – taki pogląd miał zostać przedstawiony podczas rozmowy.

W ten sposób Franciszek zaprzeczyłby całej nauce Kościoła. Doniesienia włoskiej gazety wywołały prawdziwą burzę. Franciszek uchodzi wprawdzie za swego rodzaju rewolucjonistę w Kościele, ale pogląd o braku piekła stanowiłby zmianę wręcz fundamentalną.

Watykan zareagował na medialne doniesienia i wydał specjalne oświadczenie. Stwierdzono w nim, że papież nie udzielił twórcy artykułu, żadnego wywiadu, a jedynie prywatnej audiencji z okazji Wielkanocy.

Z tego powodu żaden cytat z artykułu nie może być uważany za wierną transkrypcję słów Ojca Świętego. Bardzo prawdopodobne, że autor chciał po prostu stworzyć sensację i nieco nagiął słowa Ojca Świętego do wymyślonej tezy. Niemniej twierdzenie, że dla grzeszników największą karą będzie brak nagrody w niebie można uznać za zgodne ze światopoglądem reprezentowanym przez papieża Franciszka.

Źródło: cnsnews.com/nczas.com

22 KOMENTARZE

 1. Kolejną rozwianą tajemnicą będzie brak nieba, i można się rozejść :)
  A przepraszam tylko piniądz się liczy i odszkodowania za holo.

 2. a wiec wedlug franka nie ma co sobie zawracac glowy prawem,moralnoscia, niech kazdy robi co chce. Powrot do czasow darwina, w ktorych kapitalistyczna gawiedz tlumaczyla sobie to tak, ze tylko mocne jednostki maja prawo przezycia w luksusie, slabe maja im sluzyc i ofiarowac swe zycie.

  Nie wierze w to,ze jakis dzienikarzyna tak sobie cos pisze, cos tam musial franki baknac na temat kary, piekla.

  • Religia i wiara to dwa różne zagadnienia. Swarożyc stał się Jezusem. Bóg jest, tylko czy jest on wszechmogący w naszym rozumieniu?

 3. Oczywiście w artykule nie ma żadnej daty (data publikacji w La Reppublica) z jednej prostej przyczyny. To info nie jest już pierwszej świeżości. Nie ma aktualnych informacji tylko trzeba odgrzewać stare kotlety?

 4. Franiu ma sieczke w glowie. Jedyne co on moze podwazac to dogmat nieomylnosci papieskiej. Jedzie od niego glupotą, masoneria i żydowską dywersją. I to jest jego zadanie. Zniszczyć co sie da w Kosciele.

 5. Może by tak zacząć od tego, iż owa tzw. „nauka Kościoła” to są absolutne głupoty?
  Hę???

 6. Jeżeli piekło jest w/g większości kościołów, miejscem wiecznych mąk ludzi niegodziwych, to dlaczego Jezus się tam znalazł? (Dzieje 17:11) Ci zaś byli szlachetniej usposobieni niż tamci w Tesalonice, bo przyjęli słowo z największą gotowością umysłu, każdego dnia starannie badając Pisma, czy tak się rzeczy mają. Według Biblii piekło to nic innego jak grób i że sam Chrystus poszedł do piekła. (Skład Apostolski) „wstąpił do piekieł”

 7. Źli nie unikną kary? (2 Tesaloniczan 1:9) To właśnie oni poniosą karę sądową wiecznej zagłady sprzed oblicza Pana i chwały jego siły.
  (Rodzaju 2:16, 17) I Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Z każdego drzewa ogrodu możesz jeść do syta. 17 Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.
  Wykazano tu, że karą za grzech jest śmierć. Z powodu grzechu Adama wszyscy ludzie rodzą się grzeszni (Rzymian 5:12) Dlatego jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć, i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli…Warto jednak podkreślić, że Bóg nic nie powiedział o karaniu w piekle. Gdyby Adamowi i Ewie groziły wieczne męki w piekle, to czy nie powinni zostać przed tym ostrzeżeni?”. (Rodzaju 3:19) W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty. Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.
  Jest tu mowa o wyroku za ich grzech, ale w ogóle nie wspomniano o piekle. Adam usłyszał jedynie, że wróci do prochu. Rodzi się więc pytanie: „Czy byłoby sprawiedliwe zapowiadać Adamowi, że wróci do ziemi, gdyby w rzeczywistości miał zostać wtrącony do piekła?”. Warto wniknąć w to zagadnienie. (Dzieje 17:11) Ci zaś byli szlachetniej usposobieni niż tamci w Tesalonice, bo przyjęli słowo z największą gotowością umysłu, każdego dnia starannie badając Pisma, czy tak się rzeczy mają.

 8. Zasiadl sam Szatan na Stolicy Piotrowej i sączy swije kłamstwa stamtąd aby tym pewniej nas zgubić. A czyni to poprez udta fałszywego papieza marksizy kulturowego mzjacego zadanie zniszczyć Kościół środka. To fałszywy prorok naszych czasów. ANTYCHRYST.

  • Dokładnie twierdzę to samo. Prawdziwy Papież żyje a ten przebieraniec to antychryst.

 9. Kościół anglikański już to dawno przegłosował, że zamiast piekła będzie „oddalenie od Boga”. W sensie buddyjskim samsara.

 10. Bog nie kara ludzi sami sobie stworzylismy pieklo na ziemi .Do nieba tez nikt nie pójdzie myslicie ze Bóg wpusci do swojego domu takie hamstwo? Z prochu powstales w proch sie obrocisz

 11. Jest szeol a do nieba nikt nie idzie.dobry czy zly wszyscy pomzemy a potem sąd.poczytajcie ksiege Henocha tam jest prawda.nie wierzcie nasieniu węza.

 12. Nie widzę w tym nic zdrożnego – jako niewierzący zajmowałem się tym problemem dawno temu, ofiara z Jezusa (Boga) była najwyższą formą ofiary – trudno wyobrazić sobie jeszcze większa ofiarę – a to oznacza że wszyscy zostali zbawieni w momencie śmierci Jezusa. Nie to jednak zniechęciło mnie do religii chrześcijańskiej, do chrześcijaństwa zniechęciło mnie barbarzyństwo judaizmu na którego fundamencie zbudowane jest chrześcijaństwo. Sam fakt że trzeba składać ofiarę z żywej istoty – to skrajnie barbarzyńskie. Żyje jak chrześcijanin, bliska jest mi etyka chrześcijańska ale odrzucam judaizm będący integralna częścią chrześcijaństwa. Nazywam stan w którym jestem: praktykujący (etyczna stronę) ale niewierzący. Dodam ze wizja przestania istnienia(czyli nieodczuwania nieistnienia) nie jest dla mnie przerażająca – uważam ją za bardzo rozsądną.

 13. Ten Franciszek to głupi czy jaki? Najpierw napierdala na naszego papieża a tera ze piekła nie ma.Odkąd on jest głową kościoła zastanawiam sie nad chodzeniem do kościoła

Comments are closed.