Ujawniono szokujący manifest zamachowca z Nowej Zelandii. Pisze o wydarzeniu, które go zmieniło

Brenton Tarrant i Andreas Breivik. / foto: Facebook/YouTube
Brenton Tarrant i Andreas Breivik. / foto: Facebook/YouTube

28-letni sprawca masakry w meczetach w Nowej Zelandii przed atakiem napisał szokujący manifest, w którym między innymi wychwalał Andreasa Breivika. – Wielka Wymiana: W drodze do nowego społeczeństwa – tak zatytułował swój manifest Brenton Tarrant.

Co najmniej 49 osób zginęło, a 48 zostało rannych, w tym 25 – ciężko, w piątek w atakach terrorystycznych na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii.

Ataki miały miejsce w piątek ok. 14:45 (godz. 2:45 w nocy w Polsce) w meczecie Al-Nur i przed godz. 16 (godz. 4 nad ranem w Polsce) – w położonym na przedmieściu Christchurch meczecie Masdżid Linwood. Christchurch leży na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej, liczy ponad 400 tys. mieszkańców.

28-letni zamachowiec przed dokonaniem zamachu opublikował manifest, w którym m.in. wychwalał Andreasa Breivika. Z jego słów możemy wnioskować, że przeprowadzenie przez niego ataku miało być aktem zemsty za ataki terrorystyczne przeprowadzane przez islamistów w Europie.

Podróżowałem turystycznie po Europie Zachodniej. Byłem we Francji, Hiszpanii, Portugalii i innych krajach. Pierwszym wydarzeniem, które zapoczątkowało zmiany, był atak terrorystyczny w Sztokholmie 7 kwietnia 2017 roku – pisał.

Szczególnie poruszyła go śmierć 11-latki, która była jedną z ofiar wspomnianego zamachu. – Ebba szła spotkać się po szkole z mamą, kiedy została zamordowana przez sprawcę, który skradzioną furgonetką wjechał w ludzi na deptaku – pisał.

Tarrant pisał również, że do zamachu przygotowywał się od niemal dwóch lat, a od trzech miesięcy wiedział dokładnie gdzie i jak zamierza to zrobić. W manifeście wychwalał także Andreasa Breivika, który w 2011 roku na wyspie Utoya zamordował 77 osób.

Źródło: PAP/RMF FM

58 KOMENTARZE

 1. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  • Zemsta na niewinnych ludziach których łączy jedynie religia?

    • Gada mądrzej niż zwykle ty, powinieneś więc być wdzięczny, że twojego nicka używa:)

   • Poprawka, zemsta na ludziach których łączy ideologia nienawiści, tak jak talmudystów.

 2. Oto do czego prowadzi budowanie nienawiści! Oraz mówienie że za zamachy odpowiedzialni są wszyscy muzułmanie! Teraz taki bandyta, terrorysta wziął i zabił prawie 50 niewinnych ludzi w imie jakiejs chorej odpowiedzialności zbiorowej.

  • Tu nie ma „winnych” lub „niewinnych”. Tu jest MY ALBO ONI.
   ——
   Program „replace migration” w ONZ powstał już w 2001 roku. Jeżeli ktoś jest winny to oni : un.org/en/development/desa/population/publications/ageing/replacement-migration.asp

   • Ale masz sprany mózg. Nie ma my albo oni, to jest mordowanie niewinnych ludzi w imie jakis chorych idei.

    • Ciekawa rzecz, w ChristChurch policja przeszukała wszystkie kościoły ale ŻADNEGO MECZETU…..

    • Ciekawe, jak dla ciebie wygląda sprany mózg skoro nie widzisz tego, co robią ich poplecznicy. Z pewnością były tam niewinne osoby, ale ilu niewinnych zginęło w zmachah terrorystycznych w Europie i na świecie. Jak ludzie giną w imię allaha to oczywiście nie ma znaczenia???

  • Ty ch..u prdly !
   Esbecki pierdzie od kura po 4 wyrokach.
   Won ch..u od mojego nicka.

   • Powiedziałem śmieciu że moge cie dojechać. Powiedz ty szmato ludzka gdzie mieszkasz, podjade tam.
    Za pochwalanie terroryzmu i mordowania niewinnych mamy prawdziwa kose.

     • Nie wooon tylko powiedz gdzie mieszkasz, na razie udowadniasz że jesteś tchóżliwym żałosnym psem.
      A twojego nicka bede używać już zawsze, nic z tym nie możesz zrobić.

    • Uspokój się ,trollusiu.
     Twój partner potrzebuje cię na noc ,więc nie trać siľ !
     :)
     I wooon ch…u od mojego nicka !

  • Zrozum Kto sieje zło, zbiera nieszczęście !!! „Żniwa zła”!!!!

 3. Dobra robota !
  Mam apetyt na więcej takich njuusów.
  Dobry mosleem-martwy mosleem.

  • Dobra robota oczywiście że złapali tego zwyrodnialca zanim zabił więcej niewinnych ludzi!

    • Prawicowa interpunkcja widze w użyciu, spacje przed przecinkami, nagłe trzykropki w wyrazie. No niezbyt mądry jesteś. To jak z tym spotkanie trzesidudo?

     • Wooon ch..u od mojego nicka !
      Wal dalej !
      Jest zabawa ,widząc takich popaprańców jak ty-miľośniku dotykania 4-latek prąciem!

 4. Wstrętny odrażający człowiek stojący za tchórzliwym i żałosnym atakiem na bezbronnych i niewinnych ludzi.

  • Ty zas…y trollu z Czerskiej !
   Chciaľbym powiedzieć ci – „ch.ci w d.” ,ale nie zamierzam cię podniecać ,ty lewacki karaluchu.

   • Wyzywasz człowieka dlatego że potępia atak terrorystyczny w którym zgineli niewinni ludzie? Jesteś równie zdegenerowany co radykałowie muzułmańscy cieszący sie z terroryzmu islamskiego. Jestes tym samym co al kaida albo panstwo islamskie. Brzydze sie toba jako człowiekiem.

    • Wooon ch…u od mojego nicka !
     I pľacz sobie POD SWOIM nad tymi śmieciami ,lewacki pierdzie zawszony.

     • Smieciem to jestes ty za to że ekscytujesz sie mordowaniem niewinnych ludzi. Dawaj udowodnij że nie jesteś tchórzem i ustawmy sie w koncu na mordobicie!

  • Szlachcianko ze sztetla, nie oburzasz się, jak bombardują Palestyńczyków.

   • „Szlachcianka” To ten sam czerski troll ukrywający się pod nickiem „kierownik” (faľszywym)!
    Wali konia przed monitorem ,a Ty go podkręcasz.

    • Otóż to prawdziwy Kierowniku Episkopatu. Ten pryszczaty złodziej nicków z tego forum najwyraźniej znudził się kompulsywną masturbacją do zdjęć babci Fajgi, która dawała Hitlerowi.

  • wstretna, odrazajaca, brudna i zla, to jestes w koncu chyba tylko ty. Takiego zawodzenia to nawet u swojego najwiekszego wroga nie widzialem, ,,nawet wtedy jak sie lala krew,,

  • Odwal się od mojego nicka tumanie. Znudziły ci się już poprzednie kradzione nicki mały fiutku?

  • To była wola allacha , ale nietolerancyjny ciemnogród tego nie ogarnie .

 5. Bardzo dobrze zrobil. Niech poczuja to samo co chrzescijanskie ofiary muzulmanskich terrorystow. Brawo.

 6. Wiedziałam, że w końcu ktoś nie wytrzyma i spuści tęgie lanie tej dziczy. Jednak mam wrażenie, że ten atak to ostrzeżenie dla nachodźców.

  • To dopiero początek wojny z tymi dzikusami.
   Tu gdzie mieszkam jest wprost czarno ,zwľaszcza w sklepach i na dworcach….
   Dosyć już tej hoľoty się nazjeżdzaľo do nas.

 7. Facet z false flag przypomina Georga Busha przypadek? Nie szykuja sie na IRAN… oczywiscie winnymi beda Polacy wiec NAJWYZSZY CZAS by was wziasc na wojne i zobaczymy kto sie smieje ostatni.
  cwaniaczki przed netem jest juz za minute dwunasta na zegarze wojennym.
  A to dlatego , ze sie ciagle asekurujecie … teraz sprawdzicie wasze pampersy w majtach na ile sa wytrzymale.

 8. Chrześcijanin nie musi być wyłącznie owieczką do zabicia. Może być też wilkiem, i może kąsać!

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROWI

 9. Muzułmanom w to graj. To jak manna z nieba. Teraz będą używać tego przypadku jako dowodu jak strasznie są prześladowani i walić tym przykładem jak młotem w każdą opozycję. Ale o wiele groźniejszym będzie nacisk na wprowadzenie do systemu prawa przestępstwa i kary za bluźnierstwo (blasphemy) w stosunku do (tylko) Islamu, oraz obostrzenia kar za tzw „islamofobię”, a także dalszą redukcję wolności słowa pod pozorem walki z „mową nienawiści”. Dalsze ograniczanie w dostępie do broni palnej oraz większą ochronę społeczności muzułmańskich z wyciszaniem w mediach raportów o jakichkolwiek atakach z ich strony.

 10. Wszyscy nagle się obudzili bo tu nagle nie atakują kościołów a meczety, nowum w mediach i poruszenie. Jak mordują chrześcijan to nawet Papież Franiu milczy. Wszędzie, gdzie rządzi lewactwo postępuje burdel. To tylko „incydent”, dać kredki i po sprawie. Muzułmanie mogą do innych strzelać jak do kaczek to czemu nie można do muzułmanów? Nigdzie nie powiodło się pokojowe połączenie różnych kultur, religii, ras itd. Nawet stawiana za wzór pokojowej koegzystencji Szwajcaria ma na koncie zatargi etniczne, religijne a nawet terroryzm. Tak wyglądają konsekwencje zmiany ustalonego ładu i porządku. Tylko czekać jak w Niemczech zacznie się podobnie. Jeden współczesny neofurer wyda dyspozycję – ordnung muss sein – i neoSS zacznie robić porządek ze wszystkimi Auslenderami. Z nami też. No cóż …w końcu ktoś ma jaja. To nie terrorysta tylko człowiek który zrozumiał, że czas bronić własnych korzeni i wiary i skończyć z lewacką poprawnością. Jakby siedzieli u siebie na pustyni nic by się im nie stało. Na broniach wypisał nie morderców i miejsca strzelanin, tylko bitwy gdzie muzułmanie odnieśli klęski i dowódców, widać np. Lepanto 1571, Vienna (Wiedeń) 1683 i hetman lewego skrzydła armii polskiej Potocki. Oko za oko… oni zaczęli tą wojnę. Ilu w tym czasie chrześcijan zostało przez muzułmanów zamordowanych na całym świecie? W Bangladeszu tysiące chrześcijan prześladowanych, wyrzucanych z domów, niektórzy mordowani, przez muzułmanów. Muzułmanie codziennie zabijają chrześcijan i jest ok. Ale jak my kropniemy kilkudziesięciu z nich to od razu wielkie halo. Jak ktoś zrobi masakrę w synagodze albo meczecie, to wszyscy są w szoku, oburzenie i się solidaryzują. Jak codziennie mordują setki chrześcijan, to jest cisza…Palenie kościołów i mordowanie Jazydów / chrześcijan przez islamskie brudasy było zapewne motywem przewodnim. Widać znudziło im się wysłuchiwanie o napadach i gwałtach muzułmańskich imigrantów. Tak się dzieje gdy prawo szariatu napływowych zaczyna dominować nad prawem krajowym, to wtedy włącza się prawo Lyncha. Szczęśliwcy już posuwają po 72 dziewice i spożywają po 136 wykwintnych potraw na złotych zastawach i dyskutują z Mahometem. Co do Breivika, to wykończył norweską wylęgarnię komunizmu, a nie ludzi. Breivik zabijał młodych lewaków którzy nie zawahaliby się zabijać „faszystów”, uważam że trzeba mówić prawdę bo za kilka lat te „dzieci” byłyby już w mniej lub bardziej wyrafinowanych bojówkach lewackich…lub muzułmańskim ISIS.

 11. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Polacy wiedzieli jak rozmawiać z muzułmanami, niestety, wyginęli w czasie II WŚ. Przeżyła tylko polskojęzyczna swołocz fornalsko-pańszczyźniana.

 12. Muzulmanie i lewacy wlasnie zaczynaja zbierac to co sami siali. Kto mieczem i terrorem wojuje, ten od tego samego ginie.

 13. Ten atak to łebstwo najwyższych lotów. Niby zrobił to samo co oni, ale islamiści potraktują to jako podwierdzenie, że trzeba „niewiernych” wybić co do nogi. Teraz dopiero zacznie się wojna religijna, a ten „geniusz” tylko się cieszy, że zrobił domniemany „odwet” na niewinnych ludziach. Na leczenie umysłowe elektrowstrząsami Go. Może jeszcze zrozumie co odwalił.

  • Proszę bardzo, muzułmanie dostali by łomot w takiej otwartej wojnie, a sztuczny pokój jest im na rękę, bo Europa jest rozmemłana wewnętrznie, i i tylko przestępuje z nogi na nogę.

 14. To był jedynie incydent :D nic się nie stało a prawdopodobnie będą sie takie ”incydenty” powtarzać i jakoś nie jestem temu przeciwny z względów takich że oni mają swój kraj my swoją europe . Jeżeli by dołaczyli do europy nie miał bym nic przeciwko ale byli by sądzeni jak inni a nie lżej bo są uchodźcami i trzeba im pomóc walić ich !!!!!!

Comments are closed.