UWAGA! Już dziś wichury w całym kraju. „Łowcy Burz” ostrzegają: Miejscami bardzo silny [ALERT POGODOWY]

Ostrzeżenia przed wichurami - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Flickr
Ostrzeżenia przed wichurami - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Flickr

Pogoda w piątkowy wieczór i noc z piątku na sobotę nie będzie nas rozpieszczać. Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed wichurami, które nadciągają nad Polskę. Wiatr może osiągać w porywach prędkość nawet do 110 km/h.

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem w wielu miejscach Polski. Wszystko przez napływający z zachodu dynamiczny strumień poziomego powietrza. – Nadciąga kolejna wichura związana z aktywnym niżem wtórnym – czytamy na Facebooku.

Prędkość maksymalnych porywów wiatru może osiągnąć i przekroczyć 85-110 km/h – ostrzegają Polscy Łowcy Burz. Zapowiedź tego, co czeka nas w piątkowy wieczór i noc z piątku na sobotę, mieliśmy już w czwartek wieczorem i piątek rano.

Jednak najsilniejsze porywy wiatru czekają nas w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę.

Już jutro późnym wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę nad Polskę od północnego – zachodu wkroczy dynamiczny strumień przepływu poziomego powietrza – alarmują „Łowcy Burz”.

Szczególnie duże zagrożenie bardzo silnymi porywami wiatru pojawi się w województwach północno – zachodnich i częściowo północnych, gdzie ich prędkość maksymalna może wynieść nawet około 90-110 km/h – podkreślono.