Wniosek o areszt dla wydawcy „Wprost” i „DoRzeczy”. Akcje spółki Michała Lisieckiego na dnie

Michał Lisiecki. Foto: PAP
Michał Lisiecki. Foto: PAP
REKLAMA

Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynął w piątek wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Michała Lisieckiego. Dzień wcześniej wydawca czasopism „Wprost” i „do Rzeczy” usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Kurs akcji jego spółki PMPG Polskie Media zanurkował.

Służby prasowe Sądu Okręgowego we Wrocławiu poinformowały w piątek, że do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynęły dwa wnioski o areszt tymczasowy dla Michała Lisieckiego oraz dla Wiolety R. Posiedzenia w sprawie tych wniosków są wyznaczone w piątek na godz. 15.

REKLAMA

Wydawca czasopism „Wprost” i „do Rzeczy” Michał Lisiecki usłyszał w czwartek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych.

Michał Lisiecki został zatrzymany w środę przez CBA w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. W czwartek zatrzymano w tej samej sprawie trzy kolejne osoby: Wioletę R., Michała F. i Marcina K. Zatrzymań dokonano w Warszawie i okolicach, Toruniu oraz Lublinie.

„Michałowi L. postawiono w czwartek zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych” – powiedziała w czwartek PAP prok. Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Śledztwo prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od 2012 do 2015 roku na terenie Warszawy. W tym czasie członkowie grupy doprowadzili do powstania znacznej szkody majątkowej w wysokości blisko 40 mln zł na szkodę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury sp. z. o. o.

Wygląda na to, że Lisiecki spodziewał się aresztowania. Miał kupiony bilet do USA, a także pojawiła się plotka, że już przebywa poza granicami kraju.

Akcje spółki Lisieckiego, PMPG Polskie Media, straciły najbardziej w dniu wczorajszym. Obecnie jedna akcja warta jest około 1,90 zł.

Kurs akcji PMPG Polskie Media zanurkował. Foto: bankier.pl
Kurs akcji PMPG Polskie Media zanurkował. Foto: bankier.pl

(PAP)

REKLAMA