Zdroworozsądkowy wyrok włoskiego sądu rozsierdził tamtejsze feministki. Uniewinnili sprawcę gwałtu

Protestujący pod sądem w Anconie/fot. Twitter Rebel Network
Protestujący pod sądem w Anconie/fot. Twitter Rebel Network

„Wstyd i hańba” krzyczały pod sądem w Ankonie włoskie feministki po wyroku uniewinniającym za gwałt. Sąd wykazał się jednak wyjątkowo rzadkim we współczesnych czasach rozsądkiem. W epoce meetoo to jednak decyzja niemal samobójcza.

Wyrok sądu apelacyjnego podważył wcześniejszy wyrok z 2017 roku w sprawie gwałtu popełnionego dwa lata wcześniej na 22-letniej Peruwiance, w którym sprawcy zostali skazani na więzienie. Sąd teraz uznał, że domniemana ofiara była… „zbyt męska”, by napastnik mógł ją do zmusić do niechcianego czynu.

Wśród dowodów popierających taką teorię znalazła się jej mocna postura, a także np. używanie pseudonimu „Wiking”.

Sędziowie podeszli do sprawy zdroworozsądkowo i anulowali poprzedni wyrok. Druga strona powołuje się jednak na badania lekarskie, które mogą świadczyć o podaniu kobiecie „tabletki gwałtu”.

Zareagowały też feministki, które pod budynkiem sądu podważały jego niezależny przecież wyrok. Niektórym jednak wolno…

9 KOMENTARZE

 1. Gdzie tu rozsądek sądu? Przedstawiony argument za winą oskarżonych jest dużo mocniejszy, niż argumenty za ich niewinnością. A może autor artykułu ukrył przed nami jakieś istotne przesłanki?

  • Wczoraj już to było. Oskarżenie miało argumenty równie mocne, jak na górala-bimbrownika: też mieli aparat.

   • No według tego artykuliwa, podali jej pigułkę gwałtu, na co kobieta ma orzeczenie od lekarza. To nie jest mocny argument?

    • takich lekarzy dewiantow, ktory takie zaswiadczenie feministkom wystawia to znajdziesz od cholery.

  • nigdzie nie mogę się doczytać, czy seks miał miejsce czy nie.

   jeśli była brzydka, to by jej nie tkneli, a zatem zaprzeczają, że ją dotkneli i seksu nie było (wg nich). to jest jak dla mnie jedyna forma obrony przed oskarżeniem o gwałt, chociaz sądzę, że nawet wtedy należy kobiecie dać prawo modliszki, ale raz, tak by wymierzając prawo zemsty też coś traciła.

 2. Widocznie to sąd homoseksualny typu „butch” – „mężczyzny nie można zgwałcić”
  Idioci

 3. Według was, we Włoszech tylko feministki mają rozum w głowie ??
  Ten sąd to banda zboczonych idiotów, każdy zdrowy na rozumie to widzi.

 4. Adam ty nie jarzysz bo straciłeś emisję na katodzie, gawędziarzu erotodłużniku. I nie chrzań o swoim jakoby zdrowym rozumie. Ta tzw. „perufianjka” to tzw. lady boy o ksywce Wiking, czyli po zdjęciu majtek pojawia się niespodzianka w kształcie parówy.

Comments are closed.